Valmieras Ziņas

Vislabākais sākumam un vēl vairāk nākotnē…

Royal Canin ir etalons zinātniskajam darbam kucēnu gremošanas sistēmas veselības jomā. Royal Canin Pētījumu centrs ne tikai piedāvā kucēniem visvairāk piemēroto barību, bet arī turpina pētījumus saistībā ar kucēnu gremošanas sistēmas veselību, padziļinot vispārējās zināšanas šajā jomā.

Izpratne par imūnsistēmu

Imūnsistēmas uzdevums ir pasargāt dzīvnieku no daudzām infekcijām, kas izraisa slimības un varbūt pat nāvi. Tā spēj ātri atvairīt dažādu kaitīgo slimību ierosinātāju – baktēriju, vīrusu, sēnīšu, parazītu utt. – uzbrukumu.

Zīdītājdzīvnieku imūnsistēma ir ļoti sarežģīta, un, sākoties reakcijai pret “ienaidnieku”, iesaistās daudzi mehānismi, kuru darbība palēninās, kad briesmas ir garām. Tā spēj arī atklāt anomālās šūnas (vēža šūnas vai arī “svešās” šūnas pēc orgāna transplantācijas), lai tās iznīcinātu.

Kā kucēns iegūst imunitāti

Pirms piedzimšanas kucēnus aizsargā atrašanās mātes organismā, un sava imūnsistēma tiem nav vajadzīga. Tādēļ, kad kucēni piedzimuši nonāk saskarē ar bīstamo ārpasauli, tiem nav nekādas imūnaizsardzības. Tūlīt pēc dzimšanas kucēniem ir jāsaņem īpašs mātes piens, kas tiek saukts par pirmpienu. Tomēr ar pirmpienu saņemtā imunitāte nav paliekoša. No mātes saņemto antivielu daudzums kucēna dzīves pirmajos 12 mēnešos pakāpeniski samazinās, pazeminoties arī aizsardzības līmenim. Tas nozīmē, ka kucēna organisms var būt neaizsargāts un līdz ar to ir ļoti uzņēmīgs pret infekcijām, kamēr nav sākusies vakcinācija.

Imūnreakcijas uzlabošanas veidi – higiēnas ievērošana, stresa novēršana, kā arī labu dzīves apstākļu un veselīgu īpašas iedarbības uzturvielu nodrošināšana

Pilnvērtīgai imūnsistēmas attīstībai ir vajadzīgs laiks. Pirms 6–18 mēnešu vecuma kucēna imūnsistēma vēl nav pilnībā nobriedusi. Tās attīstība ir atkarīga arī no dzīvnieka auguma lieluma un šķirnes. Lai gan nav iespējams mainīt imūnsistēmas ģenētiski noteiktās īpatnības, veselīgu imunitāti nosaka daudzi faktori, tāpēc ir svarīgi nodrošināt lielāko daļu no tiem. Kā mēdz teikt, “mazs cinītis gāž lielu vezumu”.

Kuņģa-zarnu trakta slimība: kā noteikt tās iemeslu

Gremošanas sistēmas slimību klīniskās izpausmes bieži ir līdzīgas neatkarīgi no slimības iemesla. Suns pārstāj ēst, un viņam var būt caureja vai vemšana. Ja šie simptomi kļūst hroniski, iespējams, dzīvnieka organisms nespēj uzņemt visas nepieciešamās uzturvielas, turklāt var parādīties vēl citi simptomi. Suņi, tāpat kā cilvēki, cieš no dažādiem gremošanas traucējumiem, tādēļ ir svarīgi atrast neinvazīvas to diagnostikas metodes.

Kuņģa-zarnu trakta infekciju sekas kucēniem

Ir daudzi kuņģa-zarnu trakta slimību simptomi, un viens no biežākajiem ir caureja. Kucēnam var pasliktināties ēstgriba, un suns var pat pilnībā atteikties no ēdiena. Tas nozīmē, ka ir nekavējoties jāvēršas pie veterinārārsta. Slimas zarnas var nespēt uzsūkt uzturvielas, savukārt barības uzsūkšanās traucējumi bieži aizkavē augšanu.

Parastie gremošanas sistēmas infekciju izraisītāji kucēniem

Kucēniem viena no biežākajām slimībām ir caureja. Lielākoties tai par iemeslu ir infekcijas izraisītāji, piemēram, baktērijas, vīrusi vai parazīti. Tie tiek saukti par enteropatogēniem, jo ietekmē gremošanas sistēmu. Nesen veiktā zinātniskā pētījumā ir novērots, ka 77,1 % kucēnu ir vismaz viena enteropatogēna infekcija.

Caureja jauniem suņiem – kompleksa problēma

Kā rīkoties, ja pamanāt, ka kucēnam ir caureja? Vispirms kopumā ir jānovērtē dzīvnieka uzvedība. Lai gan kucēni daudz guļ, nomoda laikā tie parasti ir ļoti aktīvi un rotaļīgi. Ja ievērojat, ka kucēns ir kļuvis neparasti gurdens, ja šķiet, ka viņš ir zaudējis interesi par barību, cenšas paslēpties vai neparasti uzvedas, tad kaut kas nav kārtībā un jums ir nekavējoties jāmeklē iemesls.

IZKĀRNĪJUMU KVALITĀTI IETEKMĒ DAŽĀDI FAKTORI

Barība   Infekcijas slimības

Neinfekciozas slimības

Vides faktori

Barošanas metodes

Fizioloģiskie faktori

* Šīs vadlīnijas ir pieejamas Pasaules Mazo dzīvnieku veterinārārstu asociācijas (WSAVA) tīmekļa vietnē http://www.wsava.org/guidelines/vaccination-guidelines

Pievienojies! Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Valmieras Gaujas krasta vidusskola – attīstības centrs (adrese: Leona Paegles iela 5, Valmiera) aicina darbā interešu izglītības programmas “BASKETBOLS” skolotāju uz noteiktu laiku nepilnai darba likmei (4 stundas nedēļā). Nodarbības notiek Valmieras Pārgaujas sākumskolas sporta zālē (adrese: Meža iela 12A, Valmiera) vakaros. Ja Tev ir vēlme: ar savu profesionālo darbību nodrošināt basketbola interešu izglītības  programmas apguvi izglītojamajiem ar speciālām vajadzībām; plānot un organizēt savu darbu atbilstoši iestādes mērķiem un uzdevumiem; attīstīt un pilnveidot izglītojamo zināšanas un prasmes basketbolā, atbilstoši viņu spējām un interesēm. un ja Tev ir: izglītība un pedagogu profesionālās kompetences pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām (Ministru kabineta noteikumi Nr.569); valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība, sadarbības prasmes un augsta saskarsmes kultūra. mēs piedāvājam: atalgojumu 105,33 euro mēnesī pirms nodokļu nomaksas; sociālās garantijas; profesionālās kompetences pilnveides iespējas. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt līdz 2021.gada 2.augustam personīgi (adrese: Leona Paegles iela 5, Valmiera) vai e-pastā vgv@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai 64207668, 29535243, 64222475. Iesniegtos personas datus Valmieras Gaujas krasta vidusskola – attīstības centrs (turpmāk – Iestāde) izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Iestādes iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Iestādes personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: INTEREŠU IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 5, Valmiera Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-08-02

Pievienojies! Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Valmieras Gaujas krasta vidusskola – attīstības centrs (adrese: Leona Paegles iela 5, Valmiera) aicina darbā SPORTA UN VESELĪBAS skolotāju uz nenoteiktu laiku nepilnai darba likmei (13 stundas nedēļā). Ja Tev ir vēlme: ▪ īstenot Sporta un Veselības programmas apguvi skolēniem ar speciālām vajadzībām atbilstoši Valsts izglītības standartam; ▪ plānot un organizēt savu darbu atbilstoši iestādes mērķiem un uzdevumiem un ja Tev ir: ▪ izglītība un pedagogu profesionālās kompetences pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām; ▪ pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; ▪ psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra mēs piedāvājam: ▪ atalgojumu 393 euro mēnesī pirms nodokļu nomaksas; ▪ sociālās garantijas; ▪ darba devēja daļēji apmaksātu veselības apdrošināšanas polisi; ▪ profesionālās kompetences pilnveides iespējas. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt līdz 2021.gada 9.jūlijam personīgi (adrese: Leona Paegles iela 5, Valmiera) vai e-pastā vgv@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai 26564092, 64222475, 26407817 Iesniegtos personas datus Valmieras Gaujas krasta vidusskola – attīstības centrs (turpmāk – Iestāde) izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Iestādes iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Iestādes personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: SPECIĀLĀS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 5, Valmiera Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2021-07-09

Pievienojies! Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Valmieras Gaujas krasta vidusskola – attīstības centrs (adrese: Leona Paegles iela 5, Valmiera) aicina darbā MĀJTURĪBAS UN TEHNOLOĢIJU skolotāju (ar ievirzi kokapstrādē un/vai metālapstrādē) uz nenoteiktu laiku nepilnai darba likmei (18 stundas nedēļā). Ja Tev ir vēlme: ▪ īstenot Mājturības un tehnoloģiju programmas apguvi 5. - 9. klašu skolēniem ar speciālām vajadzībām atbilstoši Valsts izglītības standartam; ▪ plānot un organizēt savu darbu atbilstoši iestādes mērķiem un uzdevumiem. un ja Tev ir: ▪ izglītība un pedagogu profesionālās kompetences pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām; ▪ pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; ▪ psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra. mēs piedāvājam: ▪ atalgojumu 545 euro mēnesī pirms nodokļu nomaksas; ▪ sociālās garantijas; ▪ darba devēja daļēji apmaksātu veselības apdrošināšanas polisi; ▪ profesionālās kompetences pilnveides iespējas. Profesionālās darbības aprakstu (CV) un izglītības dokumenta kopiju/-as lūdzam iesniegt līdz 2021.gada 9.jūlijam personīgi (adrese: Leona Paegles iela 5, Valmiera) vai e-pastā vgv@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai 26564092, 64222475, 26407817 Iesniegtos personas datus Valmieras Gaujas krasta vidusskola – attīstības centrs (turpmāk – Iestāde) izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Iestādes iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Iestādes personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: SPECIĀLĀS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 5, Valmiera Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-07-09

Mūsu partneri