Valmieras Ziņas

Vietām Vidzemē izveidojusies plāna sniega kārtiņa

Trešdienas rītā daļā Vidzemes, tai skaitā Cēsu un Smiltenes pusē, uzsnidzis pirmais sniegs, liecina meteoroloģiskā informācija, kā arī vietējo iedzīvotāju publicētās fotogrāfijas sociālo tīklu vietnēs.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra novērojumu staciju tīklā pirmie sniega graudi tika reģistrēti jau 25. septembrī Ventspilī un Staļģenē, savukārt 23. oktobra vakarā un naktī uz 24.oktobri Gulbenes un Rēzeknes novērojumu stacijā līdz ar lietu novērots slapjš sniegs.

Tomēr pirmā būtiskā snigšana, kas veido nelielu sniega kārtu uz zemes, novērota 24. oktobra rītā Vidzemē, tai skaitā Priekuļu meteoroloģiskajā stacijā. Arī Smiltenē zeme kļuvusi balta, gaisa temperatūra noslīdējusi līdz nulle grādiem.

Pērn pirmais sniegs bija 25. oktobrī, un naktī uz 26. oktobri lielu valsts daļu pārklāja līdz septiņiem centimetriem bieza sniega sega. Teju katru gadu pirmais sniegs Latvijā ir vai nu septembra beigās vai oktobrī.

Šā gada pirmo sniegu Vidzemei un Latgalei atnesis ciklons, kas virzās uz Baltkrieviju un pamazām zaudē spēkus. Gar ciklona rietumu malu pūš spēcīgs ziemelis, tā ātrums brāzmās Liepājas ostā sasniedzis 28 metrus sekundē (m/s), savukārt Pāvilostas un Ventspils novērojumu stacijā reģistrētas vēja brāzmas līdz 24 m/s.

Stiprais vējš skar tikai šauru joslu Kurzemes rietumos. Pat Liepājas lidostā, kas atrodas dažus kilometrus no jūras, vēja brāzmu spēks nav pārsniedzis 20 m/s.

Dienas gaitā vējš kļūs nedaudz lēnāks, tā pilnīga norimšana gaidāma naktī uz ceturtdienu, prognozē sinoptiķi.

Jau ziņots, ka arī tuvākajās diennaktīs Latvijā gaidāms gan lietus, gan slapjš sniegs, gan ledus un sniega graudi. Debesīm skaidrojoties, nakts un rīta stundās vietām apledos ceļi. Šīs nedēļas beigās un nākamās nedēļas sākumā kļūs aukstāks un vietām, visticamāk, veidosies vairākus centimetrus bieza sniega sega.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri