Valmieras Ziņas

Vidzemes uzņēmēji pārrunā uzņēmējdarbības aktualitātes

Piektdien, 15.maijā, norisinājās Vidzemes Uzņēmēju dienu biznesa forums un diskusija ar Valmieras un apkārtējo novadu uzņēmējiem. Pasākuma laikā tika pārrunāti jautājumi par uzņēmējdarbības vides attīstību, investīciju piesaisti, valsts atbalstu, Eiropas Savienības fondu piesaisti un citām uzņēmējdarbības aktualitātēm.

Valmieras pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks sniedza ieskatu uzņēmējdarbības attīstībā Valmierā, ļaujot klātesošajiem izvērtēt gan iespējas, gan izaicinājumus uzņēmējdarbības attīstīšanā novadā.

Diskusijā piedalījās Latvijas Republikas ekonomikas ministre Dana Reizniece – Ozola, pārstāvji no Latvijas Tirdzniecības un Rūpniecības kameras (LTRK) padomes, un Valmieras uzņēmēju Konsultatīvās padomes, kā arī Valmieras uzņēmēji. Savukārt diskusiju vadīja Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks un LTRK Vidzemes nodaļas vadītājs Juris Sleņģis.

Sniedzot ieskatu uzņēmējdarbības attīstībā, Valmierā domes priekšsēdētājs uzsvēra, ka šobrīd jau ir liels darbs izdarīts – bezdarba līmenis samazinās, šobrīd bezdarba līmenis Valmierā ir tikai 5,6%, kas ir zemākais Latvijā, galvenās ceļa maģistrāles ir salabotas, autoosta ir atjaunota, kā arī šobrīd tiek renovēts pilsētas simbols – Sv. Sīmaņa baznīca. 37 % no centrālajai apkurei piesaistītajām daudzdzīvokļu mājam ir renovētas. “Pilsēta ir jāvirza uz attīstību un izaugsmi, tāpēc Valmieras pašvaldības dome atbalsta novada uzņēmējus, sniedzot 25% atlaidi no nekustamā īpašuma nodokļa summas. Valmierā ir izveidots biznesa inovāciju inkubators, kurā jaunajiem uzņēmumiem palīdz attīstīt biznesa idejas. Šobrīd inkubatorā ir 14 uzņēmumi, kuri iet inovācijas procesu. Šo procesu kopumā ir izgājuši jau 120 uzņēmumi, kuri šobrīd veiksmīgi strādā.

Lai turpinātu attīstīt pilsētu un novadu, nepieciešams paplašināt novada teritoriju un izveidot jaunas darba vietas,”

uzsvēra J.Baiks.

Turpinot Valmieras pašvaldības domes priekšsēdētāja teikto, SIA “Valpro” vadītājs uzsvēra: “Ir nepieciešams meklēt vidusceļu uzņēmējdarbībā, nevajag ieslīgt galējībās – balts vai melns, jāredz kā virzīties uz priekšu konkrētajā brīdi.

Valmiera veidojas par sakārtoti vidi, kopā ar sakārtotu vidi veidojas sakārtota kultūra, darba vide, attieksme pret darbu. Sakārtosim vidi mūsu darba vietās, lai ap mums veidojas kulturāla vide.”

Ekonomikas ministre klātesošos iepazīstināja ar esošo ekonomisko un politisko situāciju Latvijā, kā arī iepazīstināja ar mērķiem, kurus ir nepieciešams sasniegt, lai uzlabotu esošo situāciju. Tie būtu – sniegt iespēju Latvijas iedzīvotājiem strādāt labi atalgotu darbu, veicināt rūpniecības un biznesa vides attīstību un izaugsmi. “Lai veicinātu rūpniecības izaugsmi nepieciešams attīstīt eksportu, tas ir veids, kā veicināt ekonomisko izaugsmi valstī,” sacīja ministre.

Atbalstot uzņēmējdarbības vidi, ir izdevies saglabāt 9% mikrouzņēmumu nodokli, paātrināto amortizāciju, kā arī šobrīd uzņēmumiem ir nodokļu atvieglojums gadījumā, ja uzņēmums nodarbojas ar pētniecību.

“Nepieciešams atrisināt elektrības un gāzes jautājumus, jo šobrīd uzņēmumi krietni pārmaksā – par elektrību mēs maksājam vidēji 30% vairāk nekā ASV un par gāzi pārmaksājam vasarā vidēji 40%, bet ziemā 15% .

Tāpat nepieciešams atrisināt jautājumus, kas saistīti ar ēku renovāciju, lai būvniecības firmas var strādāt un sniegt darba vietas Latvijas iedzīvotājiem,” uzsvēra D.Reizniece – Ozola.

Vidzemes Uzņēmēju dienu biznesa formu un diskusijas ar Valmieras un apkārtējo novadu uzņēmumiem organizēja LTRK. LTRK ir brīvprātīga, politiski neitrāla biedrība, kurā apvienojušies visu Latvijas reģionu un tautsaimniecības nozaru mikro, mazie, vidējie un lielie uzņēmumi. Pēc biedru skaita LTRK ir lielākā uzņēmēju nevalstiskā organizācija, kura apvieno 1 270 uzņēmumus, 59 nozaru asociācijas, 6 pilsētu uzņēmēju klubus un 14 citas uzņēmēju apvienības. Biedrības darbība ir balstīta uz uzņēmumu interešu pārstāvniecību, mēģinot saprasts, kas ir nepieciešams Vidzemes reģionam un Latvijai.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā vērtējat VARAM piedāvāto pašvaldību reformas modeli?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri