Valmieras Ziņas

Vidzemes stāstnieku festivāla dalībnieki iepazīst izstādi “Lauku muzikanti un kapelas Vidzemē”

“Izstādes pamatobjekts ir priekšmets. Tad, kad es sāku domāt, kā vizuāli parādīt to, kādi muzikanti bija Vidzemē, es sapratu, ka priekšmets nepasaka visu – ir vajadzīgi arī stāsti un fotoattēli,” tiekoties ar Vidzemes stāstnieku festivāla dalībniekiem, sacīja izstādes “Lauku muzikanti un kapelas Vidzemē” veidotājs un Valmieras muzeja pētnieks Alberts Rokpelnis.

Viņš atzīmēja, ka muzikants savā būtībā ir ļoti pretrunīgs: “No vienas puses viņš ir ļoti svarīgs. Katrā pagastā bija jābūt muzikantam, kuru aicināja visur. No otras puses –  muzikants ir saistīts ar izklaidi, uzdzīvi, alkoholu. Aptuveni tā – ja tu negribi nevienu citu darbu darīt, tad kļūsti par muzikantu.”

Savukārt pašu muzikantu vidū vislabākie bijuši tie, kuri bija izturīgi un varēja nospēlēt visu nakti. Muzikanta spējas ir ne tikai galvā, bet arī pirkstos. Tāpat muzikantam bija svarīgi spēlēt no galvas, bez notīm. Pastāvēja uzskats, ka īsts tautas muzikants nekad nav gājis mūzikas skolā, viņam ir dabas dots talants. Augstu vērtēja arī tos muzikantus, kuri jebkurai dziesmai sākt spēlēt līdzi melodiju.

Tikšanās laikā interesenti varēja apskatīt arī daļu izstādes.

Jau informējām, ka no 7. līdz 9.oktobrim Valmierā un tās apkārtnē notiek Vidzemes stāstnieku festivāls “Stāsti krēslā”.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Valmieras pilsētas 3.pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis” aicina darbā speciālo pedagogu (darba vietas adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera) uz nenoteiktu laiku pilnai darba likmei (30 stundas nedēļā jeb 1,0 likme) Ja Tev ir vēlme: īstenot pirmsskolas izglītības programmas apguvi izglītojamajiem ar speciālām vajadzībām; sadarboties ar izglītojamo vecākiem un skolotājiem, sniegt konsultācijas un skaidrojumu par veiktās izpētes rezultātiem, attīstības dinamiku un ieteikumus turpmākam izglītības procesam; sagatavot rakstveida atzinumus par izglītojamo pārbaudes rezultātiem; plānot un organizēt savu darbu atbilstoši iestādes mērķiem un uzdevumiem; un ja Tev ir: izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: atalgojumu EUR 790,00 mēnesī pirms nodokļu nomaksas; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas; drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), motivācijas vēstuli un izglītības dokumenta kopiju gaidīsim līdz 2021. gada 26. martam personīgi (adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera) vai e-pastā spriditis@valmiera.edu.lv. Tālrunis papildu informācijai 64231434. Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas pašvaldība izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: SPECIĀLAIS PEDAGOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 29, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-03-26 Kontaktpersona: CV, mot.vēst.un izgl.dok.kopiju iesniegt pers. vai sūtīt uz spriditis@valmiera.edu.lv, 64231434.

Mūsu partneri