Valmieras Ziņas

Vidzemes slimnīcā sagaidīti šī gada pirmie trīnīši – visi puisīši

Lasīšanas laiks: 2 min

Šīs nedēļas sākumā Vidzemes slimnīcā, vecāku Ilzes un Braena ģimenē, ienāca trīs jaunas atvasītes – Evans, Stefans un Neitans, kas arī šādā secībā ieraudzīja pasauli. Vidzemes slimnīcā šajā gadā šie ir pirmie trīnīši, un iepriecināja ne tikai visus ģimenes locekļus, bet arī slimnīcas personālu, portālu “Valmieras Ziņas” informēja “Vidzemes slimnīca” Sabiedrisko attiecību un mārketinga speciāliste Agnija Upīte.

Ilzes un Braena ģimenē jau aug meitiņa Aleksa, kurai ir pieci gadi, un nu jau vacākā māsa atzīst, ka ļoti vēlas iepazīties ar brālīšiem, jo pašlaik vēl tos nav satikusi. Evans piedzima 2056 g un 46 cm liels, Stefans 1772 g un 43 cm, bet Neitans 1934 g un 46 cm liels. Jaunā māmiņa Ilze stāsta: “Ejot pirmo reizi uz sonogrāfu, bija slēdziens, ka puncī ir tikai viens bērniņš, bet grūtniecības 13. nedēļā, veicot sonogrāfu, tika atklāts arī otrs mazulītis un pēc brītiņa arī trešais. Liels bija pārsteigums par trīs mazulīšiem, jo ģimenē rados ir bijuši tikai dvīņi.” Jaunā ģimene ir no Balvu novada, kur pēc kāda laiciņa, kad mazulīši sasniegs nepieciešamo svaru, atgriezīsies un tos audzināt palīdzēs arī omītes un opīši. Vārdus puisīšiem izvēlējās tētis, kas jau tagad ir liels atbalsts sievai, aprūpējot kuplo ģimeni. Mazuļiem piedzimt palīdzēja plašs Vidzemes slimnīcas Dzemdību un ginekoloģijas nodaļas kolektīvs – ķeizargrieziena operāciju veica dr. Gints Lapiņš un dr. Kristaps Šneiders, vecmātes Ina Rūse un Veronika Medne nodrošināja māmiņas aprūpi gan pirms, gan pēc operācijas. Jauno ģimeni ieradās sveikt arī Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs un Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, kas vecākiem novēlēja neizsīkstošu izturību mazuļu audzināšanā un mazuļiem stipru veselību.  

Ģimenei no Balvu novada, kurai Vidzemes slimnīcā piedzima trīnīši, Labklājības ministrija piešķirts vienreizēju pabalstu – 15 tūkstoši eiro. Tas nolemts otrdien, 7. novembrī, notikušajā Ministru kabineta sēdē.

Kopš 1993. gada ģimenēm, kurās piedzimuši trīnīši, tiek sniegts vienreizējais sociālais pabalsts. Tas paredzēts kā materiālais atbalsts ģimenēm, kurās piedzimuši trīnīši, ņemot vērā, ka ar trīs bērnu vienlaicīgu piedzimšanu un kopšanu rodas ievērojami lielāki papildu izdevumi. Pabalsts netiek aplikts ar iedzīvotāju ienākuma nodokli un pabalsta izmaksu nodrošina Labklājības ministrija.

2013. gadā vienreizējais sociālais pabalsts tika izmaksāts vienai ģimenei, 2014.gadā – piecām ģimenēm, 2015.gadā – trīs ģimenēm, 2016.gadā – divām ģimenēm, 2017.gadā – divām ģimenēm, 2018.gadā – četrām ģimenēm, 2019.gadā- vienai ģimenei, 2020.gadā – vienai ģimenei, 2021.gadā – vienai ģimenei, šogad – divām ģimenēm.

Valmieras tehnikums aicina darbā  Galveno speciālistu metodiķi uz nenoteiktu laiku Piedāvājam: 1 darba slodzi, 5 darba dienas nedēļā Stabilu atalgojumu (no 1248 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas) Sociālās garantijas (veselības apdrošināšanas polise pēc pārbaudes termiņa, papildatvaļinājums) Apmaksātu profesionālo pilnveidi Teicamus darba apstākļus atbalstošā kolektīvā Modernu darba vidi un labus darba apstākļus Galvenie darba pienākumi: Nodrošināt pieaugušo izglītības (pilnveides, tālākizglītības, neformālās izglītības, meistarklašu, darbnīcu) programmas un to īstenošanu Izstrādāt pieaugušo izglītības mācību priekšmetu, moduļu programmas, tematiskos plānus Sagatavot dokumentāciju pieaugušo izglītības resursu centra sniegto pakalpojumu nodrošināšanai (e-klase, edy365.com, akti, līgumi, rīkojumi, atskaites, sarakstes dokumentācija) Plānot pieaugušo izglītības publicitāti un īstenot reklāmas pasākumus izglītojamo piesaistei Prasības pretendentam: · Pirmā līmeņa profesionālā augstākā vai augstākā izglītība (vēlams uzņēmējdarbībā, ekonomikā, vadības zinātnēs) Vēlama praktiskā darba pieredze pieaugušo izglītības jomā Par priekšrocību tiks uzskatīta pieredze mācību darba satura un mācību priekšmeta didaktikas pārzināšana Labas prasmes lietvedībā Valsts valodas prasme augstākajā līmenī Labas komunikācijas prasmes B kategorijas autovadītāja apliecība Tālrunis informācijai: Direktores vietniece Inga Zariņa-Bojāre 29191344 CV, motivācijas vēstuli un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv ar norādi “Galvenā speciālista metodiķa vakancei” līdz 2024.gada 21.februārim plkst.16:00. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valmieras tehnikums informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs vakances atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētās jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Valmieras tehnikums, reģistrācijas Nr. 90009612809, Vadu iela 3, Valmiera, LV-4201, skola@valmierastehnikums.lv. Profesija: GALVENAIS SPECIĀLISTS METODIĶIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-08 Darba sākšanas datums: 2024-04-09 Kontaktpersona: Inga Zariņa-Bojāre Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri