Valmieras Ziņas

Vidzemes slimnīcā konstatēta inficēšanās ar Covid-19

Beidzamajās dienās arī Vidzemes slimnīcā ievietoti un ārstējas Covid-19 inficēti pacienti. Diemžēl inficēšanās konstatēta arī personāla vidū, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Vidzemes slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Benita Brila.

Inficēšanās ir operatīvi diagnosticēta, bet turpinās gadījumu epidemioloģiskā izmeklēšana. Šobrīd tiek identificētas inficēto personu kontaktpersonas un veikti visi nepieciešamie infekcijas izplatīšanās ierobežošanas pasākumi, kā arī pārplānota darba organizācija ārstniecības iestādē.

Lai nodrošinātu vidēji smagu Covid-19 pacientu ārstēšanu, ir pārprofilētas gultas un izveidota atsevišķa nodaļa šo pacientu aprūpei.

Sākot ar 26.oktobri, uz nedēļu ir atceltas plānveida operācijas.  Ierastajā režīmā tiek nodrošināta neatliekamā medicīniskā palīdzība un ir pieejami ambulatorie pakalpojumi.

Informāciju par Covid-19 pacientu skaitu un vecuma grupām Vidzemes slimnīca noteiktā kārtībā nodod Slimību profilakses un kontroles centram, kur informācija tiek apkopota un izvērtēta, vai un kādā apjomā sabiedrības interesēs tā publiskojama.

Ievērojot, ka dati par personas veselību saskaņā ar Vispārīgi datu aizsardzības regulu ir īpaši aizsargājamas kategorijas dati, Vidzemes slimnīca normatīvajos aktos noteiktā kārtībā izvērtē katru datu pieprasījumu, to pieprasītāju, nepieciešamību, mērķi un apjomu. Medijiem un trešajām personām informācija par slimnīcas pacientiem netiks sniegta.

Ņemot vērā situācijas nopietnību, pacientu tuvinieki tiek aicināti izvērtēt slimnieku apmeklējumu nodaļā, tā vietā ar pacientiem sazinoties telefoniski.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai ārkārtējās situācijas ieviešana apturēs Covid-19 izplatīšanos?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri