Valmieras Ziņas

Vidzemes slimnīcā atzīmē pasaules insulta dienu

Atzīmējot Pasaules insulta dienu, Vidzemes slimnīcā pirmdien, 29. oktobrī, notika izglītojošs pasākums “Saki insultam – NĒ!”.

Interesentus sagaidīja Vidzemes slimnīcas neiroloģijas nodaļas insulta vienības speciālisti un piedāvāja bez maksas noteikt un izmērīt svarīgākos sirds asinsvadu sistēmas saslimšanas riska faktorus: svaru, asinsspiedienu un cukura līmeni, kā arī konsultēja par to, kā rīkoties akūta insulta gadījumā.

Vidzemes slimnīcas neiroloģijas nodaļas virsārste dr. Ligita Belasova, kura teju četras stundas konsultēja pasākuma dalībniekus, atgādināja: “Laiks ir smadzenes! Pēc iespējas īsāks laiks, kopš tiek pamanīta kāda no insulta pazīmēm līdz brīdim, kad pacients saņem kvalitatīvu mediķu palīdzību, ir tieši saistīts ar iespēju pacientam atgriezties dzīvē un tās kvalitāti. Tāpēc ir svarīgi atpazīt pirmās insulta pazīmes – vienas ķermeņa puses paralīze, notirpums, vājums, grūtības runāt vai saprast cita teikto, redzes traucējumi, reibonis, līdzsvara un koordinācijas traucējumi”.

Pasākums tika negaidīti kupli apmeklēts – gandrīz 80 gados vecāku iedzīvotāju no Valmieras un apkārtējiem pagastiem bija ieradušies, lai izmantotu lielisko iespēju īsā laikā noskaidrot savas sirds asinsvadu veselības stāvokli, turpat aprunāties ar insulta vienības speciālistiem un saņemt  ieteikumus, kā rīkoties, lai attālinātu smagās saslimšanas risku. Turklāt viss pasākums apmeklētājiem bija bez maksas, ko viņi ļoti novērtēja:” Pie vienas braukšanas tik daudz informācijas, konsultācija un laipna uzņemšana!” Pirmie interesenti poliklīnikas reģistratūrā bija ieradušies jau stundu pirms sākuma, lai iestātos rindā, kas tomēr esot īsāka nekā pieraksts uz neirologa konsultāciju poliklīnikā…

No pienākumiem nodaļā brīvākā brīdī virsārstei palīgā konsultēt pacientus nāca kolēģi – ārsti neirologi Ilze Ikerte, Benita Zeltiņa un Alfrēds Lukša, izmeklējumu veikšanu vadīja nodaļas virsmāsa Inta Sīka, bet māsa Santa Ķībere un topošā māsa, Māszinību fakultātes 2. kursa studente Inga Roštoka ar apmeklētājiem strādāja savā oficiālajā brīvdienā. Kā komentēja virsārste Ligita Belasova: “Mēs esam lieliska komanda, ne tikai pieredzējuši un gudri speciālisti, kam nākas palīdzēt insulta pacientiem vissmagākajos saslimšanas gadījumos. Tāpēc jo lielāks prieks, ka tik daudzi cilvēki vēlas rūpēties par savu veselību, jo atsaukušies mūsu uzaicinājumam uzzināt vairāk par insultu un sirds asinsvadu saslimšanām”.

Pasākumu atbalstīja un ar insulta pacientu aprūpei piemērotiem materiāliem iepazīstināja HARTMANN zīmola vadītāja Lita Lamberga un produktu speciāliste Evita Mežote.

Informācijai – Vidzemes slimnīcas neiroloģijas nodaļā insulta vienība darbojas kopš 2005. gada 10. oktobra un sniedz palīdzību slimības visakūtākajā periodā. 2017.gadā Vidzemes slimnīcā ar insultu ārstējās 405 pacientu, savukārt 2018.gada pirmajos deviņos mēnešos – 285 pacienti.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā ir nepieciešama diennakts aptieka?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Galvenie darba pienākumi: • Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība. • Pircēju apkalpošana pie kases. • Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē. • Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: • Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; • Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; • Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: • Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; • Mūsdienīgu darba vidi; • Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; • Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba vietas: K.Baumaņa 3 un Stacijas 44, Valmiera. CV ar norādi "Pārdevējs" lūdzam sūtīt uz e-pastu austris_ag@inbox.lv  vai pieteikties personīgi SIA "Austris AG" birojā Tērbatas ielā 43, Valmierā, 2 stāvā, vai zvanīt uz tālruni 29154756. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz pārrunām. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Tērbatas iela 43, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-07-15 Darba sākšanas datums: 2019-07-15 Kontaktpersona: Dace Amona Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri