Valmieras Ziņas

Vidzemes slimnīcā atzīmē pasaules insulta dienu

Atzīmējot Pasaules insulta dienu, Vidzemes slimnīcā pirmdien, 29. oktobrī, notika izglītojošs pasākums “Saki insultam – NĒ!”.

Interesentus sagaidīja Vidzemes slimnīcas neiroloģijas nodaļas insulta vienības speciālisti un piedāvāja bez maksas noteikt un izmērīt svarīgākos sirds asinsvadu sistēmas saslimšanas riska faktorus: svaru, asinsspiedienu un cukura līmeni, kā arī konsultēja par to, kā rīkoties akūta insulta gadījumā.

Vidzemes slimnīcas neiroloģijas nodaļas virsārste dr. Ligita Belasova, kura teju četras stundas konsultēja pasākuma dalībniekus, atgādināja: “Laiks ir smadzenes! Pēc iespējas īsāks laiks, kopš tiek pamanīta kāda no insulta pazīmēm līdz brīdim, kad pacients saņem kvalitatīvu mediķu palīdzību, ir tieši saistīts ar iespēju pacientam atgriezties dzīvē un tās kvalitāti. Tāpēc ir svarīgi atpazīt pirmās insulta pazīmes – vienas ķermeņa puses paralīze, notirpums, vājums, grūtības runāt vai saprast cita teikto, redzes traucējumi, reibonis, līdzsvara un koordinācijas traucējumi”.

Pasākums tika negaidīti kupli apmeklēts – gandrīz 80 gados vecāku iedzīvotāju no Valmieras un apkārtējiem pagastiem bija ieradušies, lai izmantotu lielisko iespēju īsā laikā noskaidrot savas sirds asinsvadu veselības stāvokli, turpat aprunāties ar insulta vienības speciālistiem un saņemt  ieteikumus, kā rīkoties, lai attālinātu smagās saslimšanas risku. Turklāt viss pasākums apmeklētājiem bija bez maksas, ko viņi ļoti novērtēja:” Pie vienas braukšanas tik daudz informācijas, konsultācija un laipna uzņemšana!” Pirmie interesenti poliklīnikas reģistratūrā bija ieradušies jau stundu pirms sākuma, lai iestātos rindā, kas tomēr esot īsāka nekā pieraksts uz neirologa konsultāciju poliklīnikā…

No pienākumiem nodaļā brīvākā brīdī virsārstei palīgā konsultēt pacientus nāca kolēģi – ārsti neirologi Ilze Ikerte, Benita Zeltiņa un Alfrēds Lukša, izmeklējumu veikšanu vadīja nodaļas virsmāsa Inta Sīka, bet māsa Santa Ķībere un topošā māsa, Māszinību fakultātes 2. kursa studente Inga Roštoka ar apmeklētājiem strādāja savā oficiālajā brīvdienā. Kā komentēja virsārste Ligita Belasova: “Mēs esam lieliska komanda, ne tikai pieredzējuši un gudri speciālisti, kam nākas palīdzēt insulta pacientiem vissmagākajos saslimšanas gadījumos. Tāpēc jo lielāks prieks, ka tik daudzi cilvēki vēlas rūpēties par savu veselību, jo atsaukušies mūsu uzaicinājumam uzzināt vairāk par insultu un sirds asinsvadu saslimšanām”.

Pasākumu atbalstīja un ar insulta pacientu aprūpei piemērotiem materiāliem iepazīstināja HARTMANN zīmola vadītāja Lita Lamberga un produktu speciāliste Evita Mežote.

Informācijai – Vidzemes slimnīcas neiroloģijas nodaļā insulta vienība darbojas kopš 2005. gada 10. oktobra un sniedz palīdzību slimības visakūtākajā periodā. 2017.gadā Vidzemes slimnīcā ar insultu ārstējās 405 pacientu, savukārt 2018.gada pirmajos deviņos mēnešos – 285 pacienti.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri