Valmieras Ziņas

Vidzemes reģionā 18 pašvaldību investīciju projekti saņems valsts mērķdotāciju gandrīz 12 milj. eiro apjomā

Lasīšanas laiks: 2 min

31. maijā Ministru kabinetā apstiprināja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas izvērtētos augstas gatavības pašvaldību mērķdotāciju investīciju projektus par kopējo summu 37 137 265 eiro apmērā. Vidzemes reģionā apstiprināts lielākais projektu skaits – 18 pieteikumi saņemot valsts budžeta finansējumu 11 865 538,84 eiro apmērā, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Ministrs Artūrs Toms Plešs: “Pašvaldībām ir nepieciešams ilgtermiņa papildu atbalsts, lai veicinātu ekonomisko aktivitāti, atbalstītu uzņēmējdarbību un veicinātu pakalpojumu pieejamību un kvalitāti, jo pašvaldību ekonomisko attīstību ir ietekmējusi gan Covid-19 krīzes radītās sekas, gan ierobežotie līdzekļi jaunām investīcijām, tamdēļ tieši šajā laikā valsts finansējums ir lieti noderīgs.”

Izglītības, sporta un kultūras  jomā atbalstu gūs seši projekti. Apstiprināta Valmieras Gaujas krasta vidusskolas sporta zāles būvniecība. Valkas novada pašvaldība pieteikusi Ērģemes pamatskolas pirmsskolas izglītības grupas telpu un kāpņu telpas vienkāršotu atjaunošanu un pirmsskolas izglītības grupu  rotaļu zonas teritorijas labiekārtošanu. Ogres novada Ķeipenē ēka “Viļņi” tiks pārbūvēta par daudzfunkcionālu centru un papildus darbi apstiprināti Jauniešu mājas pārbūvei Brīvības ielā 40.

Pašvaldības transporta infrastruktūras attīstībai Cēsu novadā plānota rotācijas apļa izveide Valmieras un Dzintara ielu krustojumā, lai tādejādi nodrošinātu drošu pilsētvidi iedzīvotājiem.  Madonas novada Jaunkalsnavā uzsāks tilta pār Vesetas upi pārbūvi, Limbažos  Jūras ielas pārbūvi un Alūksnē – Miera ielas pārbūvi. Varakļānu pilsētā plānoti darbi pie Rīgas ielas posma atjaunošanas.

Lai sakārtotu pilsētas publisko infrastruktūru, Smiltenes novada pašvaldība investēs līdzekļus autoostas izbūvē, kā arī Vēstures un amatniecības centra būvniecībā Apē. Gulbenes novada pašvaldība uzsāks darbu pie šautuves teritorijas labiekārtošanas pilsētā. Ogres novada pašvaldība ieguldīs līdzekļus piebraucamā ceļa uzlabošanai pie pilsētas klinšu kāpšanas sienas un elektroapgādes izveidošanas iekšējiem un ārējiem teritorijas elektrotīkliem Taurupes muižas klēts rekonstrukcijai. Alūksnes novada pašvaldība paplašinās tūrisma piedāvājumu pilsētā uzsākot atpūtas parka izbūvi.

Sociālās un veselības aprūpe jomā Ikšķile pieteikusi projektu, kas paredz ēkas Skolas ielā 4  pārbūvi par pašvaldības daudzfunkcionālu pakalpojumu centru ar uzlabotu ēkas energoefektivitāti. Cēsu novada pašvaldība strādās pie Cēsu klīnikas attīstības – pakalpojumu kvalitātes un pieejamības uzlabošanas iedzīvotājiem.

No viesiem iesniegtajiem pašvaldību investīciju projektu pieteikumiem kopumā atbalstīti 54 investīciju projekti par kopējo finansējumu 52 393 305,71 eiro, no kuriem valsts mērķdotācija ir 37 137 265 eiro. Šis finansējums attiecas uz šajā gadā atbalstīto pašvaldību projektu īstenošanu 2022. un 2023.gadā. Atbalstīt visus iesniegtos pašvaldību investīciju projektus naudas saņemšanai nebija iespējams ierobežotā valsts budžeta finansējuma dēļ, bet ņemot vērā pašvaldību augsto pieprasījumu, VARAM turpinās sniegt atbalstu arī turpmāk, lai kopumā sekmētu administratīvi teritoriālās reformas mērķu sasniegšanu un uzlabotu pakalpojumu pieejamību un kvalitāti iedzīvotājiem.

Ar MK atbalstīto projektu sarakstu var iepazīties šeit.

Aktuālais jautājums

Kā, jūsuprāt, jaunais luksofors Valmierā, Cēsu ielā ietekmē pilsētas satiksmi?     

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri