Valmieras Ziņas

Vidzemes plānošanas reģions iesaistījies novatoriskas mācību programmas izstrādē

Vidzemes plānošanas reģions (VPR) iesaistījies novatoriskas mācību programmas izstrādē kultūras un dabas mantojuma piedāvājuma pilnvērtīgai izmantošanai, informēja VPR sabiedrisko attiecību vadītāja Anita Āboliņa.

Apzinoties kultūras un dabas mantojuma potenciālu tūrisma piedāvājuma bagātināšanā, kas ietekmē arī teritorijas ekonomisko izaugsmi, septiņi partneri no piecām dažādām valstīm apņēmušies stiprināt vietējo iedzīvotāju prasmju attīstību, tādējādi palīdzot pilnvērtīgāk izmantot pašmāju kultūras un dabas mantojumu, stāstīja Āboliņa.

“Erasmus+” programmas projektā “Kultūras mantojuma un dzīvesvides izglītība (SPECHALE)” iecerēts vēl viens ambiciozs mērķis – izveidot novatorisku mācību programmu. Programma tiks veidota, balstoties uz vietējās situācijas izpēti par esošo neformālās izglītības pieejamību dabas un kultūras mantojuma izmantošanai tūrismā, piedāvājot tirgū jaunu amatu – speciālists kultūras mantojuma un pievilcīgas dzīves vides jautājumos, teica Āboliņa.

Vietējās kopienas apziņas veidošana par tās rīcībā esošo mantojumu ir izšķiroša, un tās iesaiste ir nepieciešama ne tikai vienota dabas un kultūras mantojuma pārvaldīšanai, bet arī integrēta piedāvājuma veidošanai tūrismā.

Strādājot pie projekta ieviešanas, komanda šā gada maijā tikās jau otro reizi, kad partnerus no Latvijas, Itālijas, Portugāles un Horvātijas uzņēma Francijas Eiropas garšu un smaržu universitāte. Partneru un to piesaistīto tūrisma un kultūras jomas ekspertu pieredze tiks izmantota, lai veidotu mācību programmas platformu, kas ir arī galvenais projekta mērķis. Mācību programma koncentrēsies uz pieaugušo izglītošanu, attīstot fleksiblās iemaņas (jeb t.s. soft skills), piemēram, kas pašlaik darba tirgū tiek vērtētas kā ļoti būtiskas.

Paredzams, ka projekta laikā arī Latvijā tiks veikta izveidotās mācību programmas testēšana, pēc kuras projekta partnerība lūgs iespēju to integrēt Eiropas kredītsistēma profesionālajai izglītībai un mācībām izglītības sistēmā. Āboliņa stāstīja, ka patlaban norit aktīvs darbs pie valstu individuālajām izpētēm, uz kurām tiks balstīta jaunā izglītības programmas izveide. Nākamā tikšanās paredzēta gada beigās Itālijā.

Projekta asociētais partneris Latvijā ir arī Vidzemes Augstskola.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pastnieks/-ce automobiļa vadītājs (slodze 0.7)  Darbavieta: Piegādes punkts Valmiera 1, Brēžas iela 3, Valmiera, LV-4201 Darba pienākumi: • kvalitatīva preses izdevumu un sūtījumu piegāde klientiem; • preses izdevumu abonementu un dažādu maksājumu noformēšana; • pensiju piegāde; • sadarbības partneru preču tirdzniecība; • klientu informēšana par "Latvijas Pasta" pakalpojumiem. Prasības kandidātiem: • valsts valodas zināšanas atbilstoši vidējā līmeņa B (1) pakāpei; • vēlme un spēja veidot pozitīvu komunikāciju ar klientiem; • atbildības sajūta un nopietna attieksme pret darba pienākumu izpildi; • laba teritorijas pārziņa; • B kategorijas autovadītāja apliecība un personīgais auto.  Piedāvājam: • stabilu atalgojumu no 304.50 EUR (Bruto); • papildus mainīgo algas daļu; • degvielas kompensāciju; • auto amortizācijas kompensāciju; • pieredzējušu kolēģu un vadības atbalstu; • veselības apdrošināšanas polisi. Darba laiks no 6:00-12:00. Papildu informācija:  CV ar norādi Pastnieks automobiļa vadītājs/- a PP Valmiera 1 sūtīt AS "Latvijas Pasta" Personāla vadības departamentam pa pastu vai e-pastu. Adrese: Ziemeļu iela 10, Lidosta Rīga, Mārupes novads, LV-1000; e-pasts: cv@pasts.lv; tālrunis informācijai: 22039501, 67608493 Profesija: AUTOMOBIĻA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Brēžas iela 3, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-07-20 Kontaktpersona: Nadežda Volosanova Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri