Valmieras Ziņas

Vidzemes plānošanas reģiona pilnveidoto attīstības programmu publiskai apspriešanai plāno nodot aprīlī

Lasīšanas laiks: 3 min

Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) Attīstības programmas 2021.-2027.gadam pilnveidoto redakciju publiskai apspriešanai plāno nodot aprīlī, aģentūru LETA informēja VPR sabiedrisko attiecību vadītāja Anita Āboliņa.

Viņa stāstīja, ka VPR Attīstības padomes sēdē izvērtēta attīstības plānošanas dokumentu izstrādes gaita un precizēts prioritāri sakārtojamo ceļu saraksts.

Padomes locekļi iepazinās ar VPR Attīstības programmas 2021.-2027.gadam stratēģiskā ietvara pirmās redakcijas projektu. Dokumentā izvirzīti četri stratēģiskie attīstības mērķi un 15 prioritātes.

Āboliņa norādīja, ka, ņemot vērā, ka saskaņā ar Reģionālās politikas pamatnostādnēm 2021.-2027.gadam reģionālās attīstības atšķirību mazināšanas nolūkos atbalsts paredzēts arī reģionāla mēroga projektu ieviešanai, padome tika informēta par plānotajām tematiskajām darba grupām, kas tiks organizētas, lai kopā ar pašvaldību pārstāvjiem vienotos par projektu idejām, kas iekļaujams topošajā VPR Attīstības programmā.

VPR Teritoriālās plānošanas nodaļas vadītāja Ieva Kalniņa uzsvēra, ka reģionāla mēroga projekts ir tāds, kas tiek izstrādāts un ieviests vairāku pašvaldību teritorijā, iesaistot arī citus nozīmīgus partnerus, kā arī tas sniedz būtisku ieguldījumu ne tikai šo pašvaldību teritorijas attīstībā, bet ir saskaņā ar reģiona stratēģiskajiem mērķiem, proti, VPR “Ilgtspējīgas attīstības stratēģiju 2030” un VPR “Attīstības programmu 2021.-2027.gadam.”

Tematiskās sanāksmes ar pašvaldībām par reģionālā mēroga projektiem tiks organizētas pēc noteikta plāna, proti, 5.februārī – energoefektivitāte, 11.februārī – publiskā ārtelpa tūrisma attīstībai, 16.februārī – klimata pārmaiņas, 18.februārī – uzņēmējdarbība, tajā skaitā taisnīgas pārkārtošanās teritoriālais plāns.

Attīstības programmas pilnveidoto redakciju publiskajai apspriešanai plānots nodot aprīlī, kad sabiedrības vērtējums tiks sagaidīts par plānošanas dokumenta gala redakciju, sacīja Āboliņa.

Pēc tam, kad gala redakcija tiks izskatīta VPR Attīstības padomē un tiks saņemts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) atzinums, Attīstības programma tiks apstiprināta un stāsies spēkā. Plānošanas dokumenta izstrādi plānots pabeigt līdz šā gada jūnija beigām, lai pēc jauno novadu izveidošanas to varētu jau ņemt vērā, izstrādājot novadu attīstības plānošanas dokumentus.

Sēdes laikā tika skatīts arī jautājums par prioritāri sakārtojamiem ceļiem Vidzemes reģionā, lai saskaņā ar VARAM lūgumu precizētu 2020.gadā VPR attīstības padomes apstiprināto ceļu sarakstu. Izmaiņas sarakstā bija jāveic, lai samazinātu remontdarbu izmaksu summu un tā atbilstu VARAM definētajai reģiona kvotai, skaidroja Āboliņa.

Attīstības padomes locekļi pauda atbalstu VPR sagatavotajam priekšlikumam un akceptēja piedāvātās izmaiņas atsevišķu remontējamo ceļa posmu garumos. Attiecīgais saraksts nosūtīts VARAM turpmākā procesa koordinēšanai.

Tāpat pašvaldību vadītāji sēdē vienojās lūgt VARAM piešķirt Eiropas Savienības (ES) fondu tehniskās palīdzības finansējumu, ņemot vērā plānošanas reģioniem uzticēto darba apjomu ES fondu plānošanas un jaunā plānošanas perioda fondu projektu izvērtēšanas un ieviešanas uzraudzības procesā. Priekšlikumu izteica Kocēnu novada pašvaldības priekšsēdētāja vietniece Evija Nagle (NA), ko vienbalsīgi atbalstīja visi klātesošie padomes locekļi.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

VSIA “Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca”  aicina savā komandā uz nenoteiktu laiku: Apkopēju uz pilnu darba slodzi Darba pienākumi: veikt nodaļas telpu tīrīšanas un uzkopšanas darbus atbilstoši higiēniskā un pretepidēmiskā režīma plāna prasībām; uzturēt darba kārtībā nepieciešamo inventāru. Prasības kandidātiem: godprātīga attieksme pret darbu un augsta atbildības sajūta; spēja strādāt kvalitatīvi un intensīvi, spēja strādāt komandā; valsts valodas zināšanas saskaņā ar Valodas likumu; Piedāvājam: amatam atbilstošu, konkurētspējīgu un stabilu atalgojumu;  pretimnākošus un profesionālus kolēģus;  darbam nepieciešamo apmācību; teicamus darba apstākļus sakārtotā vidē; veselības apdrošināšanu pēc 6 mēnešu darba slimnīcā. Darbs uzsākams nekavējoties vai pēc vienošanās. Atalgojums: stundas tarifa likme 5.12 EUR pirms nodokļu nomaksas, papildus noteikta piemaksa par darbu kaitīgos apstākļos. Atbilstoši VSIA “Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca” iekšējiem normatīvajiem aktiem un darba vides risku novērtējumam ir noteikta piemaksa par darbu īpašos apstākļos – 10% no noteiktās mēnešalgas. Pretendenti aicināti pieteikties, iesniedzot profesionālās darbības aprakstu (CV) sūtot uz e-pastu - svetlana.karanikova@strencupns.lv vai pa pastu uz adresi - Valkas iela 11, Strenči, Valmieras novads, LV-4730, ar norādi vakancei “Apkopējs” līdz 27.06.2024. Jautājumu gadījumā zvanīt VSIA “Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca” personāla vadītājai Svetlanai Karaņikovai, tālr. 25480530. 1) Pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs atlases konkursa norisi. Profesija: APKOPĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valkas iela 11, Strenči, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-27

Mūsu partneri