Valmieras Ziņas

Vidzemes kokrūpnieki Vācijā smeļas zināšanas par tendencēm mēbeļu ražošanā un pārdošanā

No 15. – 18. janvārim 15 uzņēmumu pārstāvji no Vidzemes izmantoja iespēju un kopīgi ar Vidzemes plānošanas reģiona īstenotā projekta “Koksne un mēbeles” komandu devās uz Vācijas pilsētu Ķelni, lai apmeklētu vienu no Eiropā un pasaulē vadošajām mēbeļu un dizaina izstādēm – IMM Cologne 2019.

Ik gadu izstāde pulcē vadošos Eiropas un pasaules spēcīgākos jomas pārstāvjus. Izstādes ietvaros organizētajā konferencē uzstājās pārstāvji no starptautiski un Vācijas mērogā atpazīstamām kompānijām, daloties pieredzē un prognozēs par jaunākajām tendencēm un inovācijām mēbeļu ražošanā un pārdošanā. Plaši tika runāts par digitalizāciju, kas jau maina ikdienu visās jomās, bet, ko tas nozīmē interjera dizaina un mēbeļu nozarei? Atbildēs dalījās pārstāvji no IKEA, eBay un citi.

Pieredzes apmaiņas nolūkā tika apmeklēts arī koka mēbeļu ražošanas uzņēmums, kas divas reizes ieguvis Vācijas Dizaina balvu 2019 – Belfakto. Uzņēmēji no Latvijas un Igaunijas novērtēja iespēju redzēt ražošanas procesus, iekārtas, kā arī gala produktu, daļa atzīstot, ka rodas idejas, ko būtu iespējams pārnest arī sava uzņēmuma ražošanā.

Uzņēmuma “Kampenuss furniture” vadītājs Inguss Kampenuss bija viens no izstādes apmeklētājiem un uzsver, ka redzēt šo vērienīgo nozares izstādi ir ieguvums vairākos aspektos: “Izstādē varēja rast daudz labu ideju gan jaunu materiālu izvēlei un pielietojumam mēbeļu un interjera priekšmetu ražošanā, gan dizainam kopumā. Tāpat, protams, izstādē lielo un spēcīgo pasaules līmeņa zīmolu stendos varēja novērot tendences, ar ko turpmāk nozarei jārēķinās. Ja ne šo lielo flagmaņu, Latvijā arī daudz lietu nebūtu tapušas.

Papildus šai, arī iepriekš “Koksne un mēbeles” ietvaros jau īstenotas virkne aktivitāšu ar mērķi veicināt uzņēmēju kontaktu veidošanu gan vietējā, gan starptautiskā mērogā. Viena no tādām ir aizvadītās tirdzniecības misijas, kur seši kokrūpniecības nozares uzņēmumi no Vidzemes uzņēma pārstāvjus no Skandināvijas, izmantojot iespēju atrast sadarbības partnerus savam biznesam. “Kampenuss furniture” uzņēma potenciālos partnerus no trīs uzņēmumiem, un, kā atklāj I. Kampenuss, ar pāris no tiem jau notiek sarunas par sadarbību un reāla produktu ražošana.

Iepazīstinājām pārstāvjus no Zviedrijas un Norvēģijas uzņēmumiem ar savu darbību, parādījām ražoto. Acīmredzami viņi novērtēja mūsu individuāli radītos dizaina produktus, un vēlāk no uzņēmumiem sekoja arī cenu pieprasījumi vairākiem pakalpojumiem. Viens no uzņēmumiem pavisam drīz arī pasūtīja pie mums izgatavot virtuves aksesuārus, par kuru kvalitāti saņēmām ļoti labas atsauksmes. Šobrīd strādājam pie viņu nākamā pasūtījuma.”

Izstādes IMM Cologne 2019 apmeklēšanu organizēja Vidzemes plānošanas reģions sadarbībā ar Kokapstrādes un mēbeļu ražošanas centru Igaunijā (Tsenter – Puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskus) Interreg Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projekta “Kokapstrādes un mēbeļu industrijas produktu inovācijas un eksports Veru apgabalā un Vidzemes plānošanas reģionā” (Koksne un mēbeles) ietvaros.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Galvenie darba pienākumi: • Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība. • Pircēju apkalpošana pie kases. • Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē. • Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: • Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; • Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; • Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: • Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; • Mūsdienīgu darba vidi; • Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; • Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba vietas: K.Baumaņa 3 un Stacijas 44, Valmiera. CV ar norādi "Pārdevējs" lūdzam sūtīt uz e-pastu austris_ag@inbox.lv  vai pieteikties personīgi SIA "Austris AG" birojā Tērbatas ielā 43, Valmierā, 2 stāvā, vai zvanīt uz tālruni 29154756. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz pārrunām. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Tērbatas iela 43, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-07-15 Darba sākšanas datums: 2019-07-15 Kontaktpersona: Dace Amona Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri