Valmieras Ziņas

Vidzemes Augstskolā studijas turpināsies tikai vienā ēkā

Lasīšanas laiks: 3 min

Daudzus Latvijas iedzīvotājus satrauc energoresursu cenu kāpums rudenī un ziemā. Neskatoties uz to, ka valsts ir piešķīrusi līdzekļus dažādiem atbalsta veidiem gan uzņēmumiem, gan mājsaimniecībām, šī ziema solās būt sevišķi barga. Centīsies ietaupīt ne tikai iedzīvotāji, bet arī organizācijas. Šoreiz uz sarunu esam aicinājuši Vidzemes Augstskolas jauno rektori Agnesi Dāvidsoni, lai aprunātos par energoresursu taupīšanas plānu.

Jau no 17. oktobra Vidzemes Augstskolas abas fakultātes (Sabiedrības zinātņu un Inženierzinātņu) studiju procesu turpinās vien Tērbatas ielas 10 ēkā, t.i., visiem studentiem nodarbības pārsvarā notiks tur. Pāreja uz vienu ēku būs pakāpeniska, lai neradītu milzīgu pārrāvumu darbībā. Pārmaiņas plānots ieviest pilnībā līdz 6. novembrim. Šāds lēmums ir lielākoties saistīts ar energoresursu cenu sadārdzinājumu. Daļēji slēdzot vienas ēkas darbību, augstskola cer samazināt elektrības un siltuma izmaksas aukstajos rudens un ziemas mēnešos. Agnese stāsta: “Mēs neesam nekādā atšķirīgā situācijā, tieši tāpat kā pilnīgi visas organizācijas Latvijā.”

Tomēr jāatzīst, ka tas nebūt nav vienīgais iemesls. “Šis dod mums iespēju fiziski būt kopā un satuvināties, dalīties, komunicēt un apmainīties ar idejām, ko mēs savā veidā pazaudējām Covid-19 attālināto studiju laikā,” atklāj Agnese.

Pēc pārmaiņām Cēsu ielā 4 paliks telpas pētniekiem un docētājiem. Darbību šajā ēkā nemainīgi turpinās arī integrētā bibliotēka. Augstskola nodrošinās atbilstošu gaisa temperatūru gan apmeklētāju labsajūtai, gan arī bibliotēkas krājuma saglabāšanai, jo tam ir specifiskas temperatūras un mitruma līmeņa prasības. Tajā pašā spārnā izmantošanai būs pieejamas vairākas auditorijas, piemēram, aktīvās mācīšanās auditorija, sapulču telpa, kas piemērota hibrīdām sanāksmēm u.c. Pieejamas būs arī tās auditorijas, kas ir būtiskas noteiktu kursu pilnveidīgai darbībai, piemēram, Multimediju laboratorija un TV studija. Tādējādi tiks taupīti resursi, minimāli apsildot neizmantoto ēkas daļu.

Savukārt studiju process lielākoties būs koncentrēts Tērbatas ielā 10. Agnese stāsta, ka telpu analīze apliecināja ēkas pietiekamu ietilpību, lai uzņemtu abu fakultāšu studentus. “Turklāt, fakultāšu studiju procesi tiek organizēti atšķirīgi. Sabiedrības zinātņu fakultātes lekcijas lielākoties norisinās dienas laikā, savukārt Inženierzinātņu fakultātes nodarbības vairāk notiek pēcpusdienās un vakaros,” atzīst rektore. Būtiski pārplānojumi nav nepieciešami, un studijas var vienkārši “pārcelt” no Cēsu ielas uz Tērbatas ielas ēku. 

Administratīvās struktūrvienības arī pārcelsies uz Tērbatas ielas būvi, tādējādi nodrošinot funkcijas, kas saistītas ar studējošo atbalstu – Sabiedrības zinātņu fakultātes studiju speciālistes, Studiju administrēšanas grupa, Starptautiskā sadarbības grupa u.c. Tāpat arī rektore dosies līdzi studentiem un citiem augstskolas darbiniekiem uz ēku Tērbatas ielā 10.

Runājot par attālinātam studijām – šobrīd energoresursu taupības dēļ studijas netiks pārceltas tiešsaistē. Lai gan pašreizējie finanšu aprēķini liecina, ka vismaz rudens semestrī augstskola turpinās darbību vairāk klātienē, rektore pieļauj domu, ka šis plāns var tikt pārskatīts pēc apkures rēķinu saņemšanas.

Šīs izmaiņas plānotas līdz pat šī akadēmiskā gada beigām (jūnijam), taču par turpmākiem plāniem vēl nav skaidri zināms. “Visas augstskolas šobrīd plāno taupības pasākumus, bet mēs paralēli tam domājām, lai šis izvēršas par attīstības punktu augstskolas izaugsmē,” vēsta Agnese Dāvidsone. Viņa atklāj, ka notiek sarunas ar vairākām organizācijām, kuras būtu ieinteresētas sadarbībā ar augstskolu, izmantojot atbrīvotās telpas Cēsu ielā 4. Jaunā rektore saredz iespējas šajā ēkā veidot kopradi ar uzņēmumiem un partneriem, lai vienoti rastu jaunus projektus un idejas attīstībai.

SIA “LEGROLATVIA” (reģistrācijas nr. LV44103109749), kūdras substrātu ražošanas un iepakošanas uzņēmums aicina darbā “Laboratorijas vadītāju” (1223 03) (darba vietas atrašanās vieta: “Lakstīgalas”, Rūpnieki, Valmieraspagasts, Burtnieku novads, LV-4219, t.i. 6 km no Valmieras). Darba pienākumi: Organizēt, vadīt un koordinēt darbu laboratorijā, kontrolēt ražotāsprodukcijas kvalitāti ,ienākošās kūdras kvalitāti, gatavās produkcijaskvalitāti, veikt attiecīgās analīzes un pārbaudes . Uzturēt tehniskā kartībā laboratorijasiekārtas. Darba laiks 8.oo – 17.oo. Pēc nepieciešamības pagarināts vai maiņudarba laiks. Prasības: Atbilstoša izglītība, zināšanas par laboratorijas procesiem un iekārtām.Vēlama iepriekšēja pieredze līdzīgā amatā.  Valodas zināšanas – obligāti latviešuun angļu. B kategorijas autovadītāja apliecība, savs transports.  Iemaņas: Pozitīva attieksme pret darbu un darba kolēģiem, prasme strādāt komandā,pozitīva komunikācija. Vēlme mācīties,apgūt darba specifiku un strādāt ar atbildību, nezaudējot darba kvalitāteslīmeni. Piedāvājam: Darbu starptautiskā uzņēmumā, labus darba apstākļus un atsaucīguskolēģus.  Apmācību jaunajā amatā. Darba alga 1500 EUR bruto.  Veselības apdrošināšanas polise pēc pārbaudes laika. CV sūtīt uz info@seda.lv, ar norādi “Laboratorijasvadītājs”. Konfidencialitāti garantējam.Jautājumu gadījumā zvanīt 22498474 Profesija: LABORATORIJAS VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Lakstīgalas, Rūpnieki, Valmieras pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-05-12

Aicinām darbā AUTOBUSA VADĪTĀJU VALMIERAS AUTOPARKĀ DARBA PIENĀKUMI: pasažieru pārvadāšana saskaņā ar darba grafiku biļešu pārdošana darbs ar elektronisko kases aparātu pasažieru kvalitatīva apkalpošana PRASĪBAS PRETENDENTIEM: D kategorijas transportlīdzekļa vadītāja apliecība, vēlams 95. kods vēlams D vai D 1 kategorijas transportlīdzekļa vadītāja stāžs vismaz divi gadi labas saskarsmes un komunikācijas prasmes latviešu valodas zināšanas UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā darba samaksu no 1200 EUR līdz 1600 EUR (pirms nodokļu nomaksas) pilnas sociālās garantijas daļēju ceļa izdevumu apmaksu no dzīvesvietas uz darbavietu 95. koda apmācības apmācību pirms darba pienākumu uzsākšanas veselības apdrošināšanas iespējas iespēju savienot ar darbu citā uzņēmumā ikgadējās un 95. koda apmācības CV ar norādi vakancei „Autobusa vadītājs Valmieras autoparkā” iesniegt: sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv personīgi SIA „VTU Valmiera” personāla daļā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 („Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Valmieras novads, Reģ.nr. 40003004220) Informācijai 29231565 * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: AUTOBUSA VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-05-12

Mūsu partneri