Valmieras Ziņas

Vidzemes Augstskola organizē starptautisku hakatonu

Lasīšanas laiks: 2 min

No 23. līdz 24. septembrim ar devīzi “Maini sava reģiona nākotni – tikai 36 stundās!” tiešsaistē pirmo reizi norisināsies starptautisks hakatons “Hack2Change”. Darbojoties 6 – 8 cilvēku daudznacionālā komandā, hakatonā būs iespēja meklēt risinājumu reāliem dzīves izaicinājumiem, ko apzinājuši vietējie uzņēmēji un citas ieinteresētās puses, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Vidzemes Augstskolas Multimediju laboratorijas vadītāja Iveta Auniņa.

Hakatonu projekta “E³UDRES²” ietvaros vienlaikus organizē augstākās izglītības iestādes no sešām valstīm visā Eiropā, Latviju projektā pārstāv Vidzemes Augstskola. Hakatona virstēma ir “Viedi un ilgtspējīgi reģioni” (Smart & Sustainable Regions), bet katras valsts pārstāvji izvirza vienu izaicinājumu kādā no trim tematiskajiem blokiem – aprites ekonomika, cilvēka mijiedarbība ar mākslīgo intelektu, labjūte un aktīva novecošana.

“Esot reģionāla augstskola, varam lepoties, ka veidojam spēcīgu sadarbību ar augstskolām citviet Eiropā un varam Vidzemes Augstskolas studentiem un Valmieras novada pašvaldības iedzīvotājiem dot iespēju piedalīties ar savām idejām un risinājumiem starptautiska līmeņa hakatonā. Tā noteikti ir vērtīga un aizraujoša pieredze – uzņemties risināt reālas problēmas, kas nozīmīgas reģionu uzņēmējiem, un redzēt rezultātu padarītajam jau pēc 36 stundām” aicinot dalībai hakatonā, stāsta viena no pasākuma organizatorēm Inguna Kucina.

Hakatonā aicināts piedalīties ikviens interesents – skolēni, studenti, uzņēmēji u.c. Tā ir iespēja iepazīsties ar dažādiem cilvēkiem starptautiskā vidē, saņemt atbalstu no mentoriem, pilnveidot zināšanas un iemaņas un pats galvenais – radīt pārmaiņas!

Reģistrēšanās atvērta vēl līdz š.g. 12. septembrim – https://eudres.eu/hackathon-2021

Hakatons notiks angļu valodā. Dalība ir bez maksas. Plašāka informācija: https://eudres.eu/hackathon-2021

E³UDRES² ir Eiropas universitāšu alianse, kas seko idejai “No Eiropas – Eiropai”, izstrādājot Eiropas risinājumus reģionālām problēmām.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri