Valmieras Ziņas

Vidzemes Augstskola izdevusi Latvijas zinātnei veltītu kalendāru

Latvijas simtgadē Vidzemes Augstskola (ViA) sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju, Imanta Ziedoņa fondu “Viegli”, Latvijas radio un Latvijas Nacionālo bibliotēku izdevusi Latvijas zinātnei veltītu sienas kalendāru, kurā redzami divpadsmit dažādu nozaru zinātnieki.

Kā portālam “Valmieras Ziņas” pastāstīja ViA rektors Gatis Krūmiņš, kalendārs izdots ar mērķi popularizēt Latvijas zinātni un informēt sabiedrību par tās sasniegumiem. Zinātniekus kalendāram izvirzīja fonds “Viegli”, kurš ik gadu pasniedz apbalvojumu “Laiks Ziedonim” dažādās nominācijās, tostarp arī zinātnes jomā.

Kalendārā publicēti zinātnieku attēli un fragmenti no viņu zinātniskajām publikācijām. Īpaši domājot par jauniešu auditoriju, kalendāram radīta arī interaktīva versija. Noskenējot attēlus ar mobilo aplikāciju “Overly”, var noskatīties videostāstus par katru zinātnieku. Kalendārs tika izsūtīts izglītības iestādēm, uzņēmējiem, ārzemju pārstāvniecībām Latvijā un citām institūcijām. Par katru no zinātniekiem ik mēnesi varēs noklausīties stāstu Latvijas radio 1 raidījumā “Zināmais nezināmajā”.

Vidzemes Augstskolu kalendārā pārstāv divi zinātnieki – virtuālās realitātes pētnieks Arnis Cīrulis un vēsturnieks Gatis Krūmiņš.

Līdz ar kalendāru izdotas ar pastkartes par katru no divpadsmit zinātniekiem.

Kalendāra tapšanā kopā ar radošo komandu piedalījušies arī Vidzemes Augstskolas studenti.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Valmieras pilsētas 3.pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis” aicina darbā speciālo pedagogu (darba vietas adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera) uz nenoteiktu laiku pilnai darba likmei (30 stundas nedēļā jeb 1,0 likme) Ja Tev ir vēlme: īstenot pirmsskolas izglītības programmas apguvi izglītojamajiem ar speciālām vajadzībām; sadarboties ar izglītojamo vecākiem un skolotājiem, sniegt konsultācijas un skaidrojumu par veiktās izpētes rezultātiem, attīstības dinamiku un ieteikumus turpmākam izglītības procesam; sagatavot rakstveida atzinumus par izglītojamo pārbaudes rezultātiem; plānot un organizēt savu darbu atbilstoši iestādes mērķiem un uzdevumiem; un ja Tev ir: izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: atalgojumu EUR 790,00 mēnesī pirms nodokļu nomaksas; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas; drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), motivācijas vēstuli un izglītības dokumenta kopiju gaidīsim līdz 2021. gada 26. martam personīgi (adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera) vai e-pastā spriditis@valmiera.edu.lv. Tālrunis papildu informācijai 64231434. Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas pašvaldība izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: SPECIĀLAIS PEDAGOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 29, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-03-26 Kontaktpersona: CV, mot.vēst.un izgl.dok.kopiju iesniegt pers. vai sūtīt uz spriditis@valmiera.edu.lv, 64231434.

Mūsu partneri