Valmieras Ziņas

Vidzemes Augstskola izdevusi Latvijas zinātnei veltītu kalendāru

Latvijas simtgadē Vidzemes Augstskola (ViA) sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju, Imanta Ziedoņa fondu “Viegli”, Latvijas radio un Latvijas Nacionālo bibliotēku izdevusi Latvijas zinātnei veltītu sienas kalendāru, kurā redzami divpadsmit dažādu nozaru zinātnieki.

Kā portālam “Valmieras Ziņas” pastāstīja ViA rektors Gatis Krūmiņš, kalendārs izdots ar mērķi popularizēt Latvijas zinātni un informēt sabiedrību par tās sasniegumiem. Zinātniekus kalendāram izvirzīja fonds “Viegli”, kurš ik gadu pasniedz apbalvojumu “Laiks Ziedonim” dažādās nominācijās, tostarp arī zinātnes jomā.

Kalendārā publicēti zinātnieku attēli un fragmenti no viņu zinātniskajām publikācijām. Īpaši domājot par jauniešu auditoriju, kalendāram radīta arī interaktīva versija. Noskenējot attēlus ar mobilo aplikāciju “Overly”, var noskatīties videostāstus par katru zinātnieku. Kalendārs tika izsūtīts izglītības iestādēm, uzņēmējiem, ārzemju pārstāvniecībām Latvijā un citām institūcijām. Par katru no zinātniekiem ik mēnesi varēs noklausīties stāstu Latvijas radio 1 raidījumā “Zināmais nezināmajā”.

Vidzemes Augstskolu kalendārā pārstāv divi zinātnieki – virtuālās realitātes pētnieks Arnis Cīrulis un vēsturnieks Gatis Krūmiņš.

Līdz ar kalendāru izdotas ar pastkartes par katru no divpadsmit zinātniekiem.

Kalendāra tapšanā kopā ar radošo komandu piedalījušies arī Vidzemes Augstskolas studenti.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā vērtējat jauno mākslas objektu "Krodera ābele"?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri