Valmieras Ziņas

Vidzemes Augstskolā demonstrēs festivāla “Short Waves” īsfilmas

Lasīšanas laiks: 3 min

Pirmdien, 9.martā, plkst.18 Vidzemes Augstskolā, Valmierā, Cēsu ielā 4 būs skatāmas jauno poļu režisoru īsfilmas, kas piedalās Poznaņā notiekošā “Short Waves” festivālā. Programmā iekļautas septiņas dokumentālas, animācijas un spēlfilmas, ko veidojuši jaunie poļu režisori, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Vidzemes Augstskolā.

Skatītājiem būs iespēja arī nobalsot par savu favorīti. “Short Waves” balsojumi dažādās pasaules vietās tiks apkopoti un Grand Prix tiks paziņots festivāla noslēguma pasākumā 29. martā Poznaņā.

“Short Waves” ir Polijas AD Arte fonda iniciatīva un tas šogad notiks jau septīto reizi notiks Polijas pilsētā Poznaņā. Rīga, Valmiera un Daugavpils būs starp tām pasaules pilsētām, kurās tiks organizētas filmu skates. Latvijā to rīko LU SZF un Polijas vēstniecība Rīgā sadarbībā ar Multikino, Polijas kultūras centru Daugavpilī un Vidzemes Augstskolu.

PROGRAMMĀ IEKĻAUTĀS FILMAS:

The Supreme, režisore Katarzyna Gondek
Dokumentālā filma, 20′, 2013
Katažina Gondeka dievbijīgi apskata lielāko pāvestu pasaulē: 14 metru augstu Jāņa Pāvila II statuju, kas izgatavota no kompozītmateriāla. Mēs ar neticību skatīsimies dokumentālo filmu par ticību, kas būvē.

Fisz Emade Tworzywo – Dust, režisors Marek Skrzecz
Videoklips, 4’41”, 2014
Pastāv daudz literāro darbu un filmu par Polijas brīvdienām. Mareks Skžečs papildina šo kolekciju ar videoklipu par brīvdienu, kas notiek 52 reizes gadā: sestdienu. Dust ir stāsts par izcilo traktoristu, kas dejā parāda Polijas lauku pārveidošanu.

A Blue Room, režisors Tomasz Siwiński
Animācija, 14’26”, 2014
Tomaša Siviņska krāsainas sāpes. Viņš krāsoja tās ar zilo, kas tiek uzskatīta par nomierinošu krāsu. Beigās kopā ar galveno varoni nokļūstam slēgtā telpā, kur ir tikai skats, bet ne izeja. Nemēģiniet lauzt ekrānu.

Fragments, režisore Aga Woszczyńska
Fabula, 25’, 2014
Pasaule, kas ir paradīta filmā Fragments, lēnām sabrūk. Galvenie varoņi atsakās no realitātes – dzīvo dizaineru apakšzemes cietumā, ko paņēmuši kredītā. Taču tur jau nav vietas pat emocijām. Ja šīs filmas laikā jums paliks auksti, tas nebūs gaisa kondicionēšanas sistēmas dēļ.

That Would Be Beautiful, režisore Anna Morawiec
Dokumentālā filma, 17’, 2014
Aleksandra ar abām kājām turas stingri pie zemes. Tieši tāpēc viņa ir nolēmusi dzīvot uz Marsa. Viņa savu lēmumu ir pieņēmusi tad, kad uzzināja kādu nākotni viņai sagatavoja Sociālās apdrošināšanas iestāde (ZUS). Anna Moravieca sniedz dziļu pētījumu par attiecībām starp Polijas pensiju sistēmu un Visumu.

Technicolor Yawn, režisors Arek Nowakowski
Videoklips, 2’22”, 2014
Jūs noteikti pieredzējāt daudz. Jūs redzējāt to visu, bijāt daudzās vietās un runājat ar dažādiem cilvēkiem. Vai nē? Taču tagad jūs pieredzēsiet, redzēsiet un dzirdēsiet vēl vairāk. Šīm sulīgam videoklipam trūkst tikai garlaicības.

Baths, režisors Tomek Ducki
Animācija, 4’20”, 2013
Šeit ir divas sievietes vecumā, kas iekāp ūdenī, lai nopeldēt savu ierasto distanci. Taču šoreiz būs pavisam otrādi. Šajā neparastajā Tomeka Duckisa animācijā dubultās gultnes reāli pastāv.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Promo Cash & Carry  Ed. Lācera iela 4, Valmierā  aicina savai komandai pievienoties  tirdzniecības zāles darbinieku/-ci "Frozen" (-18 grādi) nodaļā.Darba apraksts:- Izvietot preci saldētavās un tirdzniecības zāles plauktos;- Sekot līdzi preču apritei un derīguma termiņiem;- Uzturēt kārtību ledusskapī un tirdzniecības zālē;- Atbilstoši prasībām, izvietot cenu zīmes un reklāmas materiālus.Prasības:- Spēja veikt fizisku darbu;- Vēlama iepriekšējā pieredze tirdzniecībā;- Augsta precizitāte un atbildības sajūta.Uzņēmums piedāvā:- Atalgojumu 650.00 - 675.00EUR uz rokas;- Apmācības darba vietā;- Bezmaksas tēju un kafiju;- Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika;- Apmaksātu obligāto veselības pārbaudi;- Redzes korekcijas līdzekļu kompensāciju;- Draudzīgas cenas PROMO Cash&Carry produktiem;- Labus piedāvājumus pie sadarbības partneriem (piemēram mobilo sakaru pakalpojumiem).Lūgums sūtīt pieteikumu un sazināsimies ar tiem kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām. Sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu - darba pārrunām.Jūsu personas dati, kas ietverti CV un citos dokumentos, kas pievienoti klāt darba pieteikumam, tiks apkopoti, apstrādāti un uzglabāti saskaņā ar ES Vispārīgo datu aizsardzības regulu, kā arī SIA “Sanitex” Privātuma politiku. Profesija: TIRDZNIECĪBAS ZĀLES DARBINIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Eduarda Lācera iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-04-26 Darba sākšanas datums: 2024-04-19 Kontaktpersona: Tālrunis: 22309306 E-pasts: ieva.sp@sanitex.eu

Mūsu partneri