Valmieras Ziņas

Vidzemē vakar 18 vietās dzēsti kūlas ugunsgrēki, Kauguru pagastā aizdedzies mežs

Aizvadītajā diennaktī laika posmā no 15.aprīļa plkst. 6.30 līdz 16.aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 21 izsaukumu – 20 uz ugunsgrēku dzēšanu un vienu uz glābšanas darbiem, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Sandra Vējiņa.

Vakar plkst. 16.09 tika saņemts izsaukums uz Priekuļu novada Priekuļu pagastu, kur metāla mucā dega naftas produktu atliekas 8m2 platībā. Plkst. 16.59 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 17.57 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Limbažu novada Katvaru pagastu, kur dega vienstāva dzīvojamā māja 96m2 platībā un kūla 1,5 hektāru lielā platībā. Plkst. 21.54 ugunsgrēks tika likvidēts. Notikuma vietā strādāja astoņi Limbažu un Alojas ugunsdzēsēji glābēji, kā arī trīs Katvaru un trīs Viļķenes pašvaldības formējuma ugunsdzēsēji. Ugunsgrēka dzēšanas darbojas bija iesaistītas trīs VUGD autocisternas, kā arī Katvaru un Viļķenes formējumu autocisternas.

Plkst. 18.50 tika saņemts izsaukums uz Smiltenes novada Blomes pagastu, kur dega šķūnis 80m2 platībā, meža zemsedze 50m2 un kūla 250m2 platībā. Plkst. 21.24 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 20.05 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Alūksnes novada Liepnas pagastu, kur dega vienstāva neapsaimniekota ēka 60m2 platībā, šķūnis 15m2 un kūla 3 hektāru lielā platībā. Plkst. 23.15 ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajā diennaktī dzēsti vēl 14 kūlas ugunsgrēki:

  • Limbažu pusē – Limbažu novada Umurgas pagastā 5000m2 platībā; Alojas novada Staicelē 1hektāra lielā platībā; Salacgrīvas novada Salacgrīvas pagastā 1 hektāra lielā platībā;
  • Valmieras pusē – Kocēnu novada Kocēnu pagastā 7000m2 platībā; 2000m2 platībā, Gaides ielā Valmierā 100m2 platībā;
  • Madonas pusē – Madonas novada Ošupes pagastā 1000m2 platībā;
  • Valkas pusē – Smiltenes novada Launkalnes pagastā 2100m2 platībā;
  • Gulbenes pusē – Brīvības ielā Gulbenē 500m2 platībā, Rīgas ielā Gulbenē 1200m2 platībā, Viestura ielā Gulbenē 120m2 platībā;
  • Alūksnes pusē – Skolas ielā Apē 170m2 platībā, Alūksnes novada Ziemeru pagastā 100m2 platībā, Alūksnes novada Liepnas pagastā 4000m2 platībā.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta! Diemžēl katru pavasari ievērojami dienesta resursi tiek tērēti kūlas ugunsgrēku dzēšanai. VUGD aicina cilvēkus aizdomāties, ka tajā laikā, kamēr ugunsdzēsēji glābēji dzēš degošo kūlu, kādam, iespējams, ir nepieciešama palīdzība, bet tā nevar tikt sniegta operatīvi, ja visi tuvākie dienesta resursi ir iesaistīti kūlas ugunsgrēku dzēšanā. Nededzini kūlu un iespējams tu kādam izglābsi dzīvību!

Vakar dzēsts arī viens meža ugunsgrēks. Plkst. 14.28 tika saņemts izsaukums uz Beverīnas novada Kauguru pagastu, kur, pēc sākotnējās informācijas, deg kūla. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg kūla, meža zemsedze un arī jaunaudze. Stiprā vēja ietekmē liesmas strauji izplatījās, pārvietojoties pa jaunaudzes egļu galotnēm. Notikuma vietā strādāja 11 Valmieras, Strenču un Smiltenes ugunsdzēsēji glābēji, kā arī Beverīnas novada pašvaldības formējuma ugunsdzēsēji. Ugunsgrēka dzēšanas darbos bija iesaistītas četras VUGD autocisternas, kā arī viena Beverīnas formējuma autocisterna. Notikuma vietā dega kūla, meža zemsedze un jaunaudze 1,6ha platībā. Plkst. 15.54 ugunsgrēks tika likvidēts. Notikuma vietā strādāja arī Valsts meža dienesta pārstāvji. Ja pirmie kūlas ugunsgrēki parasti norisinās nelielās platībās, tad, iestājoties sausākam laikam, pērnās zāles ugunsgrēku platības kļūst arvien lielākas un liesmas nereti pārņem arī jaunaudzes un mežus! Ja nodedzinātās zāles vietā pēc laika izaugs jauna, tad nodegušā meža atjaunošanai ir nepieciešami gadu desmiti!

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 87 izsaukumus – 51 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā 28 kūlas un trīs meža ugunsgrēku dzēšanu, 26 uz glābšanas darbiem, bet 10 izsaukumi bija maldinājumi.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

ReTV Ziņu dienests aicina darbā ŽURNĀLISTU/-I Ja esi gatavs mesties izaicinājumos un kļūt par žurnālistu vienā no straujāk augošajiem Ziņu dienestiem, pievienojies ReTV komandai! Darba pienākumi: • Raidījumu un sižetu veidošana – informācijas meklēšana un informācijas avotu pārbaude, dalība filmēšanas procesā, montāžas plāna veidošana un dalība montāžas procesā, sižeta/raidījuma iesniegšana vadītājiem; • Radošu ideju ģenerēšana un ieteikumu iesniegšana producentam; • Sekot aktualitātēm politikā, kultūrā, ekonomikā un sabiedrībā. Nepieciešams: • Izpratne par TV nozares specifiku; • Teicamas komunikācijas, analītikas un argumentācijas prasmes; • Teicamas laika plānošanas prasmes un atbildība par padarīto; • Labas latviešu valodas zināšanas. Piedāvājam: • Profesionālo un personīgo attīstību; • Iespēju patstāvīgi plānot savu darba laiku; • Draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu; • Algu EUR 600-1200 (bruto) – atkarībā no padarītā apjoma; • Darba vietu Valmierā. Ja vēlies pievienoties ReTV Ziņu dienestam, sūti savu CV un motivētu pieteikumu līdz 20.maijam uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv ar norādi "Žurnālista vakance". Profesija: ŽURNĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Purva iela 12A, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Mediji / Sabiedriskās attiecības Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-20 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv

Mūsu partneri