Valmieras Ziņas

Vidzemē ugunsgrēkos cietuši divi cilvēki, dzēsti 87 kūlas ugunsgrēki

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 5.aprīļa plkst. 6.30 līdz 8.aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 125 izsaukumus – 116 uz ugunsgrēku dzēšanu, sešus uz glābšanas darbiem, bet vēl trīs bija maldinājumi, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vidzemē Sandra Vējiņa.

Piektdien plkst. 12.26 tika saņemts izsaukums uz Kocēnu novada Kocēnu pagastu, kur, iespējams, no kūlas ugunsgrēka aizdegās un dega šķūnis 30 m2 platībā un kūla 100 m2 platībā. Plkst. 14.27 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 16.49 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Limbažu novada Limbažu pagastu, kur dega neapsaimniekota ēka 140 m2 platībā, kā arī kūla un meža zemsedze 3 hektāru platībā. Plkst. 21.13 ugunsgrēks tika likvidēts.

Sestdien plkst. 12.35 VUGD saņēma izsaukumu uz Kocēnu novada Kocēnu pagastu, kur, saskaņā ar sākotnējo informāciju, dega mežs. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties konstatēts, ka deg pērnā zāle 1 hektāra platībā un meža zemsedze 0,5 hektāru platībā. mēģinot nodzēstu ugunsgrēku pirms VUGD ierašanās, cieta viens cilvēks, kurš tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Plkst. 14.44 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 13.39 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Beverīnas novadu, kur dega pirts ēka. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka deg pirts 25 m2 platībā un tai ir sagāzušās jumta konstrukcijas. Mēģinot nodzēst ugunsgrēku pirms VUGD ierašanās, cieta cilvēks, kurš tika nodots NMPD mediķiem. Plkst. 14.52 ugunsgrēks tika likvidēts.

Svētdien plkst. 12.39 tika saņemts izsaukums uz Raunas novada Drustu pagastu, kur iespējams no tieši ugunskura aizdegās šķūnis, kurš ierodoties ugunsdzēsējiem glābējiem jau dega pilnā platībā (120 m2). Plkst. 16.41 ugunsgrēks tika likvidēts.

Vidzemē aizvadītajās brīvdienās dzēsti 87 kūlas ugunsgrēki – Alūksnes pusē 19, Cēsu – astoņi, Gulbenes – 14, Limbažu – 13, Madonas – septiņi, Valkas – pieci, bet Valmieras – 15.  Lielākie kūlas ugunsgrēki Vidzemē dzēsti:

 • Valmieras pusē – 1 hektārs Kocēnu novada Kocēnu pagastā, 5,5 hektāri Burtnieku novada Burtnieku pagastā;
 • Alūksnes pusē – 1 hektārs Alūksnes novada Alsviķu pagastā; 1,5 hektāri un 2 hektāri Alūksnes novada Liepnas pagastā;
 • Limbažu pusē – 1,5 hektāri Meliorācijas ielā Limbažos, 1 hektārs Limbažu novada Skultes pagastā, 3 hektāri Āķu ielā Salacgrīvā;
 • Cēsu pusē – 1,6 hektāri Līgatnes novada Līgatnes pagastā; 1 hektārs Amatas novada Zaubes pagastā; 1 hektārs Amatas novada Nītaures pagastā;
 • Madonas pusē – 6 hektāri Madonas novada Vestienas pagastā;
 • Gulbenes pusē – 3 hektāri Gulbenes novada Litenes pagastā, 2,5 hektāri Gulbenes novada Stāmerienas pagastā.

Brīvdienās dzēsti arī 13 meža ugunsgrēki Gulbenes, Alojas, Kocēnu, Beverīnas, Alūksnes, Madonas, Varakļānu, Salacgrīvas, Valkas un Raunas novados, lielākie no tiem:

 • Beverīnas novada Brenguļu pagastā mežs dega 1 hektāra platībā;
 • Gulbenes novada Jaungulbenes pagastā, kur dega meža zemsedze 1 hektāra platībā, kā arī kūla 6 hektāru platībā;
 • Madonas novada Ļaudonas pagastā dega meža zemsedze un kūla 1 hektāra platībā;
 • Varakļānu novada Varakļānu pagastā dega meža zemsedze un kūla 9 hektāru platībā;
 • Alūksnes novada Jaunalūksnes pagastā, kur dega meža zemsedze, kūla un atkritumi vairāk nekā 1,5 hektāru platībā;
 • Salacgrīvas novada Salacgrīvas pagastā, kur dega meža zemsedze 1 hektāra platībā.

VUGD atgādina, ka ikvienas personas pienākums ir nepieļaut ugunsgrēka izcelšanos vai darbības, kas var novest pie ugunsgrēka. VUGD aicina ikvienu iedzīvotāju uzmanīgi apieties ar uguni, lai, piemēram, neuzmanīgas smēķēšanas vai ugunskura dedzināšanas rezultātā neizceltos postošs kūlas ugunsgrēks. Gadījumā, ja ir izcēlies kūlas ugunsgrēks, nekavējoties jāzvana uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112!

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Burtnieku novada Valmieras pagastā, kur dega divas kravas automašīnas piekabes ar riepām 30 m2 platībā, Salacgrīvā, kur dega atkritumi 20 m2 platībā, Priekuļu novada Priekuļu pagastā, kur dega koks 8 m2 platībā, Gulbenē un Gulbenes novada Litenes pagastā, kur arī dega koki 1 m2 un 4 m2 platībā, kā arī Valmierā, kur divos dažādos konteineros dega atkritumi katrā vietā 2 m2 platībā un Cēsu novada Vaives pagastā, kur dega kūla 20 m2, būvgruži un atkritumi 10 m2 lielā platībā. 

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Valmieras pilsētas 5.pirmsskolas izglītības iestāde “Vālodzīte” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā uz nenoteiktu laiku skolotāju palīgu, darba vietas adrese: Smiltenes iela 10, Valmiera (pilna slodze (40 stundas nedēļā)). Ja Tev ir vēlme: ēdināt, aprūpēt, mazgāt un ģērbt bērnus; mācīt bērniem patstāvības un pašapkalpošanās iemaņas; uzkopt grupas telpas, mazgāt traukus, klāt bērnu gultas un mainīt gultas veļu; sniegt atbalstu grupas pedagogiem bērnu izglītošanas procesā; iesaistīties grupas un iestādes pasākumos; un ja Tev ir: valsts valodas prasme augstākajā līmenī; pozitīva un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība, sadarbības prasmes un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: atalgojumu 455 euro mēnesī pirms nodokļu nomaksas; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas; darbu profesionālā, radošā un pozitīvi noskaņotā kolektīvā; drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV) un pieteikuma vēstuli gaidīsim līdz 2020.gada 8.jūnijam, personīgi (adrese: Smiltenes iela 10, Valmiera) vai e-pastā: valodzite@valmiera.edu.lv. Tālruņi informācijai: 64235378, 29405471. Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas pašvaldība izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Smiltenes iela 10, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-06-08 Kontaktpersona: CV un piet. vēst. iesniegt personīgi vai sūtīt uz valodzite@valmiera.edu.lv; t. 29405471.

Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija ir starptautiska, sociāla labdarības organizācija, kas nodrošina ilgtermiņa ģimenes tipa aprūpi bez vecāku gādības palikušiem bērniem un īsteno ģimeņu stiprināšanas projektus Latvijā kopš 1997.gada. Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas Valmieras SOS Bērnu ciemats aicina pievienoties savai komandai Sociālo darbinieku/ci Pienākumi: Ikdienā atbalstīt SOS audžuģimenes darbā ar bērniem un jauniešiem. Veikt profesionālu un efektīvu sociālo gadījumu risināšanu. Organizēt un veikt profilaktisko sociālo darbu Valmieras SOS Bērnu ciematā, nodrošinot attīstības iespējas bērniem un jauniešiem. Pārstāvēt bērnu intereses un tiesības citās institūcijās. Sadarbība ar bāriņtiesām un sociālajiem dienestiem. Veicināt, organizēt un piedalīties bērnu un jauniešu tikšanās reizēs ar viņu izcelsmes ģimeni, radiniekiem. Pārraudzīt bērnu tiesību aizsardzību atbilstoši LR likumdošana. Mēs sagaidām: Pieredzējušu sociālo darbinieku ar augstāko izglītību un sekmīgu līdzšinējo darba pieredzi (vismaz 3 gadi) sociālajā darbā ar ģimenēm ar bērniem. Teicamas prasmes organizēt un efektīvi darboties starp profesionālā komandā. Pievienojoties mūsu komandai Jūs iegūsiet: dinamisku un radošu darbu starptautiskā nevalstiskā organizācijā. nozīmīgu vietu spēcīgā komandā. profesionālu apmācību, darbu uzsākot. labus darba apstākļus. Darba vieta: Ganību iela 3, Valmiera. Darba slodze: pilna laika darbs (40 stundas nedēļā). Sīkākai informācijai lūdzam zvanīt SOS Vidzemes programmas direktoram Edijam Pētersonam mob. tālrunis: 27873444. CV un motivācijas vēstuli sūtiet personāla vadītājai Elīnai Niemiro uz e-pasta adresi: elina.niemiro@sosbca.lv  līdz 15.06.2020 ar norādi “Sociālais darbinieks Valmierā”. Profesija: SOCIĀLAIS DARBINIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Ganību iela 3, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-06-15 Darba sākšanas datums: 2020-07-01 Kontaktpersona: Elīna Niemiro elina.nemiro@sosbca.lv

Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Valmieras pilsētas 6.pirmsskolas izglītības iestāde “Kārliena” aicina darbā pirmsskolas izglītības skolotāju (darba vietas adrese: Rūpniecības ielā 16 A, Valmiera) uz noteiktu laiku pilnai darba likmei (40 stundas nedēļā jeb 1,0 likmes) Ja Tev ir vēlme: · veikt izglītojamo attīstības dinamikas analīzi; · plānot un organizēt radošu pedagoģisko procesu; · sadarboties ar izglītojamo vecākiem un kolēģiem; · atbilstoši prasībām, veikt ierakstus plānošanas un uzskaites dokumentācijā; · pilnveidot un izkopt savu profesionālo kompetenci; un ja Tev ir: · izglītība un pedagogu profesionālā pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām (Ministru kabineta noteikumi Nr. 569); · valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; · pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; · psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: · atalgojumu 750 euro mēnesī pirms nodokļu nomaksas; · sociālās garantijas; · drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli gaidīsim līdz 2020. gada 6.jūnijam e-pastā: karliena@valmiera.edu.lv  Tālrunis informācijai 29449903. Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas pašvaldība izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 16A, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-06-06 Kontaktpersona: CV un pieteikuma vēstuli sūtīt uz e-pastu karliena@valmiera.edu.lv, tālr. 29449903.

Mūsu partneri