Valmieras Ziņas

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem divi izsaukumi

Lasīšanas laiks: < 1 min

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 6.septembra plkst. 6.30 līdz 7. septembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma divus izsaukumus – vienu uz ugunsgrēku dzēšanu un vienu uz glābšanas darbiem, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Sandra Vējiņa.

Vakar plkst. 13.08 tika saņemts izsaukums uz Madonas novada Dzelzavas pagastu, kur pārvietojamā kaltē gruzdēja graudi 0,1m2 platībā. Ar traktortehnikas palīdzību no kaltes tika izkrautas 12 tonnas graudu.  Plkst. 15.51 ugunsdzēsēji glābēji darbu notikuma vietā pabeidza.

Vakar ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Smiltenē, kur divstāvu dzīvojamā mājā, nepareizas apkures sistēmas ekspluatācijas rezultātā, bija izveidojies piedūmojums un nostrādāja dūmu detektors.

VUGD aicina iedzīvotājus uzlabot sava mājokļa ugunsdrošību, tajā uzstādot dūmu detektoru, kas ar skaļas skaņas palīdzību brīdinās par izveidojušos sadūmojumu, kā arī mājoklī visiem pieejamā un redzamā vietā novietot ugunsdzēsības aparātu un ugunsdzēsības pārklāju, ar kuriem var viegli nodzēst nelielus ugunsgrēkus to izcelšanās sākumposmā!

Visā Latvijā aizvadītajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēma 40 izsaukumus – 12 uz ugunsgrēku dzēšanu, 17 uz glābšanas darbiem, bet 11 izsaukumi bija maldinājumi.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri