Valmieras Ziņas

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem darbīga nedēļas nogale – saņemts 21 izsaukums

VUGD telefona numurs uz auto durvīm

Lasīšanas laiks: 2 min

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no 9. septembra plkst. 6.30 līdz 12. septembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigāde saņēma 21 izsaukumu – deviņus uz ugunsgrēku dzēšanu, desmit uz glābšanas darbiem, bet vēl divi bija maldinājumi, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Sandra Vējiņa.

Piektdien plkst. 7.30 saņemts izsaukums uz Smiltenes novada Smiltenes pagastu, kur dega koka šķūnis. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka  koka šķūnis bija dedzis pilnā 50m2 platībā, kā arī liesmas pārmetušās uz piecu metru attālumā esošās saimniecības ēkas jumtu un jumta konstrukcijām, kuras dega 50m2 platībā. Blakus dažu metru attālumā atradās vēl divas ēkas (saimniecības ēka un dzīvojamā ēka), kuras no liesmām ugunsdzēsējiem glābējiem izdevās nosargāt. Plkst. 10.06 ugunsgrēks tika likvidēts. 

Plkst. 20.55 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Limbažu novada Viļķenes pagastu, kur 100 m2 platībā ar atklātu liesmu dega vienstāva dzīvojamā māja. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās no ēkas evakuējās trīs cilvēki. Dzēšanas darbi noslēdzās divos naktī.

Sestdien plkst. 13.15 tika saņemts izsaukums uz Limbažu novada Salacgrīvas pagastu, kur dega 10 siena ruļļi un sausā zāle 200m2 platībā. Plkst. 14.30 ugunsgrēks tika likvidēts. 

Plkst. 14.38 VUGD devās uz Cēsu novada Līgatnes pagastu, kur dega rugāji 10m2 platībā. Plkst. 15.07 ugunsgrēks tika likvidēts. 

Plkst. 15.13 tika saņemts izsaukums uz Cēsu novada Amatas pagastu, kur  dega siens 2000m2 platībā. Plkst. 15.42 ugunsgrēks tika likvidēts. 

Plkst. 21.34 VUGD saņēma izsaukumu uz Valmieras novada Valmieras pagastu, kur dega vienstāva vasarnīca 80m2 platībā. Plkst. 23.39 ugunsgrēks tika nodzēsts. 

Piektdienas vēlā vakarā Bērzaines ielā Cēsīs, trīsstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā, aizdegoties sodrējiem, no ēkas ugunsdzēsēji glābēji evakuēja 30 cilvēkus. Uguns nodzēsta, dūmvadā ieberot tehnisko sāli.

Piektdien Valmieras novada Trikātas pagastā tika izglābts cilvēks, kurš saviem spēkiem nevarēja izkļūt no 15metrus dziļas akas. Ugunsdzēsēji glābēji cilvēku no akas izcēla un nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. 

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī O. Kalpaka ielā Gulbenē, kur konteinerā dega atkritumi 0,5m2 platībā (likvidēts pirms VUGD ierašanās), Pārgaujas ielā Valmierā, kur dega koka stumbrs 0,1m2 platībā, Saules ielā Madonā, kur dega vieglās automašīnas motora nodalījums 1m2 platībā, Rīgas ielā Alojā un Rīgas ielā Gulbenē, kur pēc ceļu satiksmes negadījumiem tika sakārtota ceļa braucamā daļa.  

Aizvadītajās diennaktīs VUGD kopumā saņēma 177 izsaukumus – 66 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā trīs uz meža ugunsgrēkiem, 79 uz glābšanas darbiem, bet 32 izsaukumi bija maldinājumi.

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras 2.vidusskolas struktūrvienība “Varavīksne” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (profesiju klasifikatora kods 5312 01), darba vietas adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads) uz noteiktu laiku (40 stundas nedēļā jeb 1,0 likme). Ja Tev ir vēlme: • veikt bērnu aprūpi ikdienā; • sadarboties ar grupas skolotājām, sniegt atbalstu bērniem mācību jomu apguvē; • veidot bērnos kulturālas uzvedības un higiēnas iemaņas; • rūpēties par bērnu dienas režīma ievērošanu; • nodrošināt telpu, inventāra tīrību un kārtību; un ja Tev ir: • vismaz vispārējā vidējā izglītība (vēlams auklītes sertifikāts vai praktiskā pieredze darbā ar bērniem); • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām (C līmenis); • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • atalgojumu no 520 EUR līdz 620 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli gaidīsim līdz 2022.gada 8.decembrim personīgi (adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā: v2v@valmiera.edu.lv Tālrunis papildu informācijai: 64207544 vai 64281559. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-08

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras sākumskola uz nenoteiktu laiku aicina darbā remontstrādnieku (1,0 slodzes). Ja Jūs vēlaties: • veikt ikdienas sanitārtehniskos, galdniecības, elektromontāžas, kosmētiskos un remontu darbus; • veikt telpu uzturēšanu, mēbeļu, inventāra pārvietošanu, citus remontdarbus un saimnieciskus darbus; • dažāda cita inventāra, priekšmetu, ierīču u.c. uzstādīšanu un remontdarbus; un Jums ir:   mēs piedāvājam: • atalgojumu 505 EUR pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus; • aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. CV, pieteikuma vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: vs@valmiera.edu.lv vai iesniegt personīgi Valmieras sākumskolā, L.Paegles ielā 40A, Valmierā, Valmieras novadā, līdz 2022. gada 16.decembrim plkst.12.00. Tālrunis papildu informācijai: 64223208. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: REMONTSTRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 40A, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-16

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras sākumskola (turpmāk – Iestāde) uz noteiktu laiku aicina darbā izglītības psihologu uz 0.5 likmēm. Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu izglītības un audzināšanas procesu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • organizēt savu un izglītojamo darbu atbilstoši Iestādes mērķim un uzdevumiem; • veikt izglītojamo psiholoģisko izpēti, sagatavot atzinumus un ieteikumus izglītojamo atbalsta procesam mācībās un adaptācijas periodā; • plānot un realizēt Iestādes atbalsta komandas darbu; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • zināšanas par izglītības jomas un psihologa darbības reglamentējošiem tiesību aktiem; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: labas saskarsmes un komunikācijas prasmes; precizitāte un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; prasme strādāt komandā, atbildība, elastība un iniciatīva; mēs piedāvājam: • iespējas piedalīties Iestādes izaugsmes veicināšanā un profesionālās pilnveidošanās iespējas; • atalgojumu 900 EUR par 1 (vienu) likmi; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus, aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. CV, pieteikuma vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: vs@valmiera.edu.lv ar norādi „ Izglītības psihologs/-ģe” līdz 2022. gada 16.decembrim plkst.16.00. Tālrunis papildu informācijai: 64224737. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Izglītības un skolu PSIHOLOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 40A, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-16

Mūsu partneri