Valmieras Ziņas

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem 25 izsaukumi

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no 5.marta plkst. 6.30 līdz 8.marta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 25 izsaukumus – četrus uz ugunsgrēku dzēšanu, deviņpadsmit uz glābšanas darbiem, bet vēl divi bija maldinājumi, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Sandra Vējiņa.

Piektdien plkst. 8.34 tika saņemts izsaukums uz Meliorācijas ielu Limbažos, kur dega elektrības skapis 1m2 platībā. Plkst. 9.10 ugunsgrēks tika likvidēts.

Sestdien plkst. 13.24 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Burtnieku novada Valmieras pagastu, kur ražošanas ēkā dega kūdra 2m2 platībā. Plkst. 14.02 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 14.02 tika saņemts izsaukums uz Lielo Kalēja ielu Cēsīs, kur pazemes konteinerā dega atkritumi 0,5m2 platībā. Plkst. 14.22 ugunsgrēks tika likvidēts.

Svētdien plkst. 19.40 tika saņemts izsaukums uz Mazsalacas novada Skaņkalnes pagastu, kur atklātā teritorijā dega atkritumi 2m2 platībā. Plkst. 20.01 ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajās brīvdienās saņemti seši izsaukumi, kur ugunsdzēsēju glābēju palīdzība nepieciešama, jo nepareizi ekspluatētas apkures ierīces.

Tā piektdien ugunsdzēsēji glābēju saņēma izsaukumu uz Madonas novada Aronas pagastu, kur divstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 0.5m2 platībā (mājoklī dūmu detektors nebija uzstādīts). Līdzīgs izsaukums tika saņemts arī uz Alūksnes novada Jaunalūksnes pagastu, kur vienstāva dzīvojamā mājā dega sodrēji 1m2 platībā.  Sestdien divu dzīvojamo māju dūmvados Salacgrīvas novada Salacgrīvas pagastā arī dega sodrēji (1m2 platībā katrā izsaukumā), kā arī šāds izsaukums bija uz Saules ielu Cesvainē (sodrēju degšana dūmvadā bija 1m2 platībā), kā arī uz Brīvības ielu Gulbenē, kur trīsstāvu dzīvojamās ēka krāsns pārvadā dega sodrēji 1m2 platībā.

VUGD atgādina, ka dūmvadu attīrīšana no sodrējiem ir jāveic regulāri, lai novērstu to degšanu! Sadegot sodrējiem, dūmvadā veidojas augsta temperatūra, kas laika gaitā var bojāt dūmvada konstrukciju. Bojāts dūmvads ir ugunsbīstams, jo dzirksteles pa plaisām var nokļūt ārpus dūmvada uz jumta konstrukcijām, pārsegumiem un bēniņos esošajiem priekšmetiem, izraisot plašu un postošu ugunsgrēku!

Piektdien plkst. 11.39 tika saņemts izsaukums uz Lielo Ezera ielu Alūksnē, kur blakus divstāvu ēkai bija jūtama gāzes smaka. Ugunsdzēsēji glābēji apsekoja ēku, kurā gāzes smaka nebija jūtama un notikuma vietā tika noslēgts ārpus ēkas esošais gāzes pievads ēkai. Informācija tika nodota atbildīgajiem dienestiem. Plkst. 12.36 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

Šorīt plkst. 6.34 tika saņemts izsaukums uz Gaujas ielu Cēsīs, kur divstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva dzīvoklī no aizgriezta gāzes balona notiek gāzes noplūde. Ugunsdzēsēji glābēji gāzes balonu atvienoja un iznesa laukā no dzīvojamās mājas. Plkst. 7.01 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

Saistībā ar stipro vēju un puteni Vidzemē, vakar tika saņemti trīs izsaukumi, kur uz ceļu braucamajām daļām uzkrituši koki. Šādi izsaukumi tika saņemti uz notikumiem Limbažu novada Limbažu pagastā, Brenguļu ielā Valmierā, kā arī Priekuļu novada Priekuļu pagastā. Ugunsdzēsēji glābēji kokus sazāģēja un brauktuves atbrīvoja.

Aizvadītajās trīs diennaktīs visā Latvijā VUGD saņēma 161 izsaukumu – 50 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā viena meža ugunsgrēka dzēšanu, 91 uz glābšanas darbiem, bet 20 no izsaukumiem bija maldinājumi.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

SIA “Valmieras ūdens” Reģ. Nr. 44103033608 aicina darbā (uz nenoteiktu laiku) santehniķi Prasības: vidējā profesionālā izglītība (ISCED 3.kvalifikācijas līmenis), arodizglītība; vismaz divu gadu pieredze līdzīgā specialitātē; valsts valodas zināšanas; ”B” kategorijas autovadītāja apliecība (vēlama “C” autovadītāja un motorzāģa un krūmzāģa operatora apliecības); komunikācijas spējas strādājot ar klientiem. Darba pienākumi: veikt visa veida darbus, kas saistīti ar iekšējo siltumapgādes sistēmu apkopi, remontu un izbūvi; veikt siltumtrašu montāžas un remonta darbus; vadīt un apkalpot uzticēto tehniku. Piedāvājam: darbu stabilā uzņēmumā; konkurētspējīgu atalgojumu (bruto 1105 - 1164 EUR/mēn.); sociālās garantijas; veselības apdrošināšanu; izaugsmes iespējas. Darba vieta: Valmierā. Pieteikumus gaidīsim līdz 2021.gada 30.aprīlim. CV sūtīt: uz e-pastu - valmieras.udens@valmierasudens.lv vai uz adresi - Rūpniecības iela 50, Valmiera, LV-4201. Par rezultātiem tiks informēti tikai tie kandidāti, kuri tiks aicināti uz darba intervijām. Profesija: SANTEHNIĶIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 50, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-04-30 Kontaktpersona: CV sūtīt uz valmieras.udens@valmierasudens.lv vai uz adresi-Rūpniecības iela 50, Valmiera. Izglītības līmenis: Arodizglītība

AS "Smiltenes piens" - viens no Latvijas vadošajiem piena produktu pārstrādes uzņēmumiem ar 100 gadu uzkrāto un apgūto pieredzi šajā nozarē, aicina darbā LABORANTU Mūrnieku ielā 2, Smiltenē. TU IEGŪSI: • Atbildīgu darbu un vērtīgu pieredzi stabilā un atpazīstamā uzņēmumā; • Stabilu darbu ilgtermiņā; • Konkurētspējīgu atalgojumu sākot no 1000 EUR (bruto) un sociālās garantijas; • Darba apģērbu; • Apmācības un pieredzējušu kolēģu atbalstu uzsākot darbu, profesionālās attīstības iespējas; • Draudzīgus un uz sadarbību vērstu kolēģus un atsaucīgus vadītājus; • Veselības apdrošināšanu pēc viena nostrādāta gada; • “Labumu grozu”- kopīgus darba pasākumus, pabalstus, dāvanas, produkcijas iegādi par draudzīgāku cenu u.c.; ŠAJĀ AMATĀ TEV NODERĒS: • Iepriekšējā pieredze laboratorijā, ražošanā vai kvalitātē tiks uzskatīta par priekšrocību, taču, ja tādas nav – apmācīsim darba vietā; • Vēlama vidējā vispārējā vai vidējā profesionālā izglītība (vēlams pārtikas rūpniecībā); • Vēlme profesionāli attīstīties un papildināt savas zināšanas; • Labas iemaņas darbā ar mūsdienīgām tehnoloģijām; • Precizitāte, godīgums un augsta atbildības sajūta, pildot darba pienākumus; • Komunikabilitāte un prasme strādāt komandā un individuāli; • Noturība pret stresu un koncentrēšanās spējas; • Derīga izziņa par veselības stāvokli Nr.27/u; MĒS TEV UZTICĒSIM: • Precīza ienākošā piena, vājpiena, sūkalu testēšanas veikšana un to nemainīgas kvalitātes kontrole; • Veikt ražojamās produkcijas tehnoloģisko rādītāju noteikšanu ražošanas procesu laikā; • Iegūto analīžu datu apstrāde un to uzskaite, reģistrēšana; • Dokumentēt testēšanas, kontroles, mērījumu, pārbaužu rezultātus; • Laboratorijas iekārtu uzturēšana un kalibrēšana; Ja vēlies pieteikties uz šo amatu, sūti savu CV ar norādi “Laborants” uz e-pastu: birojs@smiltenespiens.lv, info pa tel. 29335069 Sazināsimies ar tiem kandidātiem, kurus aicināsim uz pārrunām. Vairāk par uzņēmumu varat uzzināt www.smiltenespiens.lv Pamatojoties uz Vispārīgo datu aizsardzības regulu, informējam, ka pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu tikai šīs vakances atlases procesu. Datu pārzinis ir AS „Smiltenes piens”, reģistrācijas numurs 43903002031, juridiskā adrese Mūrnieku iela 2, Smiltene, Smiltenes novads, LV-4729.

Mūsu partneri