Valmieras Ziņas

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem 20 izsaukumi

Lasīšanas laiks: 3 min

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no 24. marta plkst. 6.30 līdz 27. marta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona pārvalde saņēma 20 izsaukumus – trīs uz ugunsgrēku dzēšanu, 13 uz glābšanas darbiem, bet vēl četri bija maldinājumi, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Sandra Vējiņa.

Piektdien plkst. 10.01 VUGD saņēma izsaukumu uz Limbažu novada Limbažu pagastu, kur dega vieglā automašīna 1m2 platībā. Ugunsgrēks likvidēts pirms VUGD ierašanās.

Sestdien plkst. 13.06 VUGD saņēma informāciju, ka Limbažu novada Vidrižu pagastā deg dzīvojamā māja. Notikuma vietā konstatēts, ka vienstāva dzīvojamā māja jau deg ar atklātu liesmu pilnā 100 m2 platībā. Ugunsgrēkā cieta viens cilvēks. Dzēšanas darbi noslēdzās plkst. 16.10.

Svētdien plkst. 13.58 VUGD saņēma izsaukumu uz Miera ielu Sedā, kur divstāvu dzīvojamā mājā pirmajā stāvā dega malka un skapis 1,5m2 platībā. Plkst. 15.08 ugunsgrēks likvidēts.

Sestdien plkst. 16.45 VUGD saņēma izsaukumu uz glābšanas darbiem Cēsu novada Drabešu pagastā. Amatas upē laivojot, no laivas bija izkritis cilvēks. Saviem spēkiem viņš nokļuva Amatas upes krastā, taču savainojuma dēļ pats nevar nokļūt mājup. Ugunsdzēsēji glābēji mēroja ~1km garu ceļu gar upi līdz cietušajam cilvēkam. Kopumā tika atrasti divi cilvēki, kuri krastā bija izkļuvuši pirms VUGD ierašanās. Viens no viņiem notikumā cieta. Abi cilvēki tika nodoti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem.

Līdzīgs izsaukums tika saņemts arī svētdien. Plkst. 12.29 VUGD saņēma izsaukumu uz Cēsu novada Drabešu pagastu, kur Amatas upē bija apgāzusies laiva ar diviem laivotājiem. Saskaņā ar pieteicēja sniegto informāciju, vienam laivotājam izdevās pieķerties pie koka, savukārt otru, turoties pie laivas, straume nesa tālāk uz priekšu. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties notikuma vietā, abi laivotāji jau atradās krastā un viņus apskatīja NMPD mediķi.

Vēl viens izsaukums tika saņemts vakar vakarā uz Cēsu novada Amatas pagastu, kur pie dīķa slūžām bija izveidojies aizsprosts un strauji cēlās ūdens līmenis, kurš radīja apdraudējuma risku aizsargdambja izskalošanai. Notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji veica pārgāzes dēļu demontāžu un ledus gabalu sašķelšanu. Ūdens līmenis sāka kristies. 

Svētdien plkst. 9.34 VUGD saņēma izsaukumu uz Gaujas ielā Līgatnē, kur divstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji un mājoklī bija izveidojies piedūmojums. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās viens cilvēks, kurš notikumā cieta un tika nodots NMPD darbiniekiem. Par piedūmojumu mājoklī signalizēja uzstādītais dūmu detektors. Plkst. 10.30 darbs notikuma vietā noslēdzās.

Vēl ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama piektdiena vakarā Valmieras novada Jeru pagastā, kur uz ceļa braucamās daļas bija uzkritis koks, sestdienas rītā Valkas novada Kārķu pagastā, kur trīsstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji, savukārt sestdienas vakarā Saules ielā Valmierā un Ata Kronvalda ielā Cēsīs, kur dzīvojamo māju dūmvados dega sodrēji. Vēl viens šāds izsaukums tika saņemts svētdienas agrā rītā, kur Limbažu novada Alojas pagastā divstāvu daudzdzīvokļu ēkas dūmvadā dega sodrēji.

Aizvadītajās diennaktīs VUGD kopumā saņēma 118 izsaukumus – 32 uz ugunsgrēku dzēšanu (tai skaitā uz trīs kūlas ugunsgrēkiem un vienu meža ugunsgrēku), 58 uz glābšanas darbiem, bet vēl 28 bija maldinājumi.

Aktuālais jautājums

Vai zini, kas ir mākslas telpa “Kurtuve” Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

GRĀMATVEDI (profesiju klasifikatora koda Nr. 3313 01) uz nenoteiktu laiku Piedāvājam: · 1 darba slodzi 5 darba dienas nedēļā · Stabilu atalgojumu (no 1071 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas, ar iespēju papildus iesaistīties projektos) · Sociālās garantijas (veselības apdrošināšanas polise, papildatvaļinājums) · Apmaksātu profesionālo pilnveidi · Teicamus darba apstākļus atbalstošā kolektīvā · Modernu darba vidi un labus darba apstākļus Galvenie darba pienākumi: · Atlīdzības, avansa norēķinu, stipendiju, bezskaidras naudas darījumu un krājumu grāmatvedības uzskaite, aprēķināšana un pārskaitīšana · Grāmatvedības uzskaite finanšu vadības resursu sistēmā Horizon · Ceļazīmju pārbaude un kontrole · Pilnīgu un daļēju inventarizāciju veikšana · Pārskatu sagatavošana un iesniegšana EDS un Centrālās statistikas pārvaldē · Dalība mēneša, ceturkšņa un gada pārskata sastādīšanā Prasības pretendentam: · Izglītība ekonomikā vai grāmatvedībā · Praktiskā darba pieredze grāmatveža amatā vismaz 2 gadi · Iemaņas darbā ar finanšu vadības resursu sistēmu Horizon · Par priekšrocību tiks uzskatīta pieredze darbā ar dokumentu vadības sistēmu “Namejs” · Labas zināšanas darbā ar datoru (Ms Office) un biroja tehniku · Spēja operatīvi apstrādāt liela apjoma informāciju · Labas komunikācijas prasmes Tālrunis informācijai: Galvenā grāmatvede Madara Vilne T:28678088 CV, pieteikumu un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv ar norādi “Grāmatveža vakancei” līdz 2023.gada 12.jūnijam plkst.16:00. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē.

Mūsu partneri