Valmieras Ziņas

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem 18 izsaukumi

Lasīšanas laiks: 2 min

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no 31.jūlija plkst. 6.30 līdz 3.augusta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 18 izsaukumus – piecus uz ugunsgrēku dzēšanu, desmit uz glābšanas darbiem, bet vēl trīs bija maldinājumi, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Sandra Vējiņa.

Piektdien plkst. 20.24 tika saņemts izsaukums uz Jūrmalas ielu Salacgrīvā, kur vienstāva neapsaimniekotā ēkā dega atkritumi 10m2 platībā. Plkst. 21.44 ugunsgrēks tika likvidēts.

Sestdien plkst. 16.09 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Vidzemes ielu Lubānā, kur trīsstāvu dzīvojamā mājā otrā stāva dzīvokļa virtuvē uz plīts bija piededzis bez uzraudzības atstāts ēdiens un izveidojies sadūmojums. Ugunsgrēks tika likvidēts pirms VUGD ierašanās. Ugunsdzēsēji glābēji palīdzēja izvēdināt mājokli. Tajā dūmu detektors nebija uzstādīts.

Cilvēki, gatavojot ēdienu uz plīts, nereti mēdz aiziet uz citu istabu un atgulties, ātri izskriet līdz veikalam vai piesēsties pie datora, nepamanot, kā ēdiens piedeg, radot spēcīgu sadūmojumu. Labākajā gadījumā šādas rīcības sekas būs piededzis katliņš un smakojošs dzīvoklis, bet sliktākajā – mājokļa iemītnieki var saelpoties dūmus un gūt veselības traucējumus. VUGD aicina iedzīvotājus savus mājokļus aprīkot ar dūmu detektoru, kas savlaicīgi brīdinās par sadūmojumu, un virtuvē novietot ugunsdzēsības pārklāju, ar kuru ātri un viegli var nosegt degošo trauku, tādējādi noslēdzot skābekļa piekļuvi un apslāpējot degšanu. Ja saprotiet, ka ugunsgrēku neizdosies nodzēst paša spēkiem, zvaniet ugunsdzēsējiem glābējiem uz tālruņa numuru 112!

Plkst. 20.28 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Priekuļu ielu Cēsīs, kur vienstāva ēkā dega sadzīves mantas 8m2 platībā. Plkst. 22.02 ugunsgrēks tika likvidēts.

Svētdien plkst. 15.09 ugunsdzēsēji glābēja steidzās uz Madonas novada Liezēres pagastu, kur dega elektrosadales skapis 0,5m2 platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts pirms VUGD ierašanās.

Šorīt plkst. 4.52 VUGD saņēma izsaukumu uz Madonas novada Mārcienas pagastu, kur ar atklātu liesmu dega šķūnis 50m2 platībā. Plkst. 6.48 ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji saņēma četrus izsaukumus, kur palīdzība bija nepieciešama putniem un dzīvniekiem. Tā piektdien Valmierā ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama trīsstāvu ēkas jumta dzegā iesprūdušam putnam (ugunsdzēsēji glābēji putnu atbrīvoja), kā arī Salacgrīvas novada Salacgrīvas pagastā, kur suns bija iesprūdis zem malkas grēdas. Savukārt sestdien ugunsdzēsēji glābēji Alūksnē atbrīvoja kaķi, kurš bija iestrēdzis zem laivu piestātnes konstrukcijas, bet Smiltenes novadā atbrīvoja stārķi, kas bija sapinies ligzdas zaros.

Promo Cash & Carry  Ed. Lācera iela 4, Valmierā  aicina savai komandai pievienoties  tirdzniecības zāles darbinieku/-ci "Frozen" (-18 grādi) nodaļā.Darba apraksts:- Izvietot preci saldētavās un tirdzniecības zāles plauktos;- Sekot līdzi preču apritei un derīguma termiņiem;- Uzturēt kārtību ledusskapī un tirdzniecības zālē;- Atbilstoši prasībām, izvietot cenu zīmes un reklāmas materiālus.Prasības:- Spēja veikt fizisku darbu;- Vēlama iepriekšējā pieredze tirdzniecībā;- Augsta precizitāte un atbildības sajūta.Uzņēmums piedāvā:- Atalgojumu 650.00 - 675.00EUR uz rokas;- Apmācības darba vietā;- Bezmaksas tēju un kafiju;- Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika;- Apmaksātu obligāto veselības pārbaudi;- Redzes korekcijas līdzekļu kompensāciju;- Draudzīgas cenas PROMO Cash&Carry produktiem;- Labus piedāvājumus pie sadarbības partneriem (piemēram mobilo sakaru pakalpojumiem).Lūgums sūtīt pieteikumu un sazināsimies ar tiem kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām. Sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu - darba pārrunām.Jūsu personas dati, kas ietverti CV un citos dokumentos, kas pievienoti klāt darba pieteikumam, tiks apkopoti, apstrādāti un uzglabāti saskaņā ar ES Vispārīgo datu aizsardzības regulu, kā arī SIA “Sanitex” Privātuma politiku. Profesija: TIRDZNIECĪBAS ZĀLES DARBINIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Eduarda Lācera iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-04-26 Darba sākšanas datums: 2024-04-19 Kontaktpersona: Tālrunis: 22309306 E-pasts: ieva.sp@sanitex.eu

Mūsu partneri