Valmieras Ziņas

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem 17 izsaukumi

Lasīšanas laiks: 2 min

Aizvadītajās trijās diennaktīs, laika posmā no 26. maija plkst. 6.30 līdz 29. maija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona pārvalde saņēma 17 izsaukumus – 10 uz ugunsgrēku dzēšanu, sešus uz glābšanas darbiem un vēl viens izsaukums bija maldinājums, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Viktorija Gribuste.

Piektdien plkst. 23.50 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Madonas novada Ērgļu pagastu, kur dega vienstāva darbnīcas 350 m2 platībā. Dzēšanas darbi noslēdzās pēc nedaudz vairāk kā četru stundu darba.

Naktī uz sestdienu Valmieras novada Vilpulkas pagastā dega vieglā automašīna 4 m2 platībā un kūla 100 m2 platībā.

Sestdien plkst. 11.10 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Valmieras novada Rencēnu pagastu, kur divstāvu sabiedriskā ēkā bija izcēlies ugunsgrēks. Dega ēkas jumts 400 m2 platībā un otrais stāvs 400 m2 platībā. Dzēšanas darbus apgrūtināja spēcīgais vējš, kas veicināja liesmu izplatīšanos. Ugunsdzēsējiem glābējiem no liesmu izplatības izdevās nosargāt tuvumā esošās ēkas. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās 12 cilvēki. Ugunsgrēka likvidācijas darbos piedalījās Valmieras, Cēsu, Alojas, Smiltenes un Rūjienas ugunsdzēsēji glābēji, kā arī Rencēnu, Matīšu, Kārķu, Ēveles un Naukšēnu brīvprātīgie ugunsdzēsēji. Darbs notikuma vietā pilnībā noslēdzās pēc diennakti ilga darba.  

Svētdien plkst. 15.23 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Rīgas ielu Smiltenē, kur divstāvu ražošanas ēkā dega skaidu novietne 100 m2, sausā zāle 10 m2, skaidu putekļi zem ciklona 2 m2 un jumta siltinājums 10 m2 platībā. Darbs notikuma vietā noslēdzās neilgi pēc desmitiem vakarā.

Valmieras novada Kauguru pagastā ugunsdzēsēji glābēji ar absorbenta palīdzību savāca uz brauktuves no vieglās automašīnas noplūdušu šķidrumu.

Svētdien plkst. 12.43 tika saņemts izsaukums uz Cēsu novada Straupes pagastu, kur dega meža zemsedze vairāk kā 1 hektāra platībā. Notikuma vietā strādāja arī Valsts meža dienesta darbinieki un Inčukalna brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrība.

Ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros svētdien Valmieras novada Zilākalna pagastā dega kūdra 10 m2 platībā, Valmieras novada Mazsalacā vienstāva dārza majai dega jumta konstrukcijas 2 m2 platībā, Vadu ielā Valmierā četrstāvu dienesta viesnīcas labierīcībās dega elektrības vadi 0,01 m2 platībā, Cēsu novada Liepas pagastā dega koka tilts un kāpnes 3 m2 platībā un Grīšļu ielā Valmierā dega meža zemsedze un koks 30 m2 platībā.

Aizvadītajās diennaktīs VUGD kopumā saņēma 198 izsaukumus – 108 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā 21 uz kūlas ugunsgrēku dzēšanu un 18 uz meža ugunsgrēku dzēšanu, 64 uz glābšanas darbiem, bet 26 izsaukumi bija maldinājumi.

Pievienojies mūsu komandai! Mūrmuižas pirmsskolas izglītības iestāde “Pasaciņa” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā pirmsskolas izglītības skolotāju (uz nepilnu darba slodzi) uz noteiktu laiku.  Darba vietas adrese: “Bērnudārzs Pasaciņa”, Mūrmuiža, Kauguru pagasts, Valmieras novads. Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu, bērnu vecumam un individuālām spējām atbilstošu izglītības procesu grupā; • sadarboties ar kolēģiem un vecākiem, lai veicinātu katra bērna izaugsmi; • veikt bērnu attīstības dinamikas izpēti; • plānot savu darbību un sagatavot darbam nepieciešamo dokumentāciju, tostarp e-vidē; • piedalīties Iestādes attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei; un ja Jums ir: • pieredze darbā ar bērniem; • izglītība un pedagogu profesionālās kompetences pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām (Ministru kabineta noteikumi Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”); • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopijas gaidīsim līdz 2023.gada 13.oktobrim e-pastā: pasacina@valmiera.edu.lv Tālrunis informācijai: 28650094. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Bērnudārzs Pasaciņa, Mūrmuiža, Kauguru pag., Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-10-13

Mūsu partneri