Valmieras Ziņas

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem 17 izsaukumi

VUGD telefona numurs uz auto durvīm

Lasīšanas laiks: 2 min

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no 25. novembra plkst. 6.30 līdz 28. novembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona pārvalde saņēma 17 izsaukumus – 15 uz glābšanas darbiem, bet vēl divi bija maldinājumi, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Sandra Vējiņa.

Sestdien plkst. 17.28 VUGD saņēma izsaukumu uz Limbažu novada Salacgrīvas pagastu, kur uz autoceļa Rīga – Ainaži noticis ceļu satiksmes negadījums, kurā iesaistīti vairāki transportlīdzekļi – kravas automašīna, vieglā automašīna un autobuss. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka cilvēki no transportlīdzekļiem ir izkļuvuši saviem spēkiem, taču no kravas automašīnas notiek degvielas un AdBlue šķidruma noplūde. Ugunsdzēsēji glābēji noplūdi novērsa (80l degviela, kā arī 40l šķidrums), kā arī, izmantojot 20kg absorbenta, izplūdušie šķidrumi tika savākti.  Visiem negadījumā iesaistītajiem transportlīdzekļiem tika atvienoti akumulatori, notikuma vietā tika sakārtota ceļa braucamā daļa. Plkst. 19.14 darbs notikuma vietā noslēdzās.

Sestdien plkst. 19.20 tika saņemts izsaukums uz Limbažu novada Ainažu pagastu, kur uz autoceļa Rīga – Ainaži noticis  ceļu satiksmes negadījums, kurā iesaistīta kravas automašīna un pasažieru autobuss. Notikuma vietā strādāja  12  ugunsdzēsēji glābēji, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķi, kā arī Igaunijas glābšanas dienests un Igaunijas neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta ekipāžas. Notikuma vietā no kravas automašīnas tika atbrīvots viens cilvēks, bet no autobusa ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot hidrauliskos instrumentus, atbrīvoja vienu bojāgājušo.

Iesaistītie dienesti sniedza palīdzību autobusa pasažieriem. Sadarbībā ar Limbažu novada pašvaldību tika risināts jautājums par cilvēku izvietošanu. Cilvēkiem, kas notikumā bija iesaistīti, tika nodrošināts silts autobuss, kur patverties.

Piektdien ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Annas ielā Cēsīs, kur divstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 1m2 platībā, savukārt svētdien šāds izsaukums tika saņemts uz Varakļānu novada Murmastienas pagastu, kur 1,5stāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 0,5m2 platībā.

Vakar  ap pusdienlaiku tika saņemts izsaukums uz Sporta ielu Limbažos, kur daudzdzīvokļu ēkas pirmā stāva dzīvokli uz plīts piededzis bez uzraudzības atstāts ēdiens. Par piedūmojumu mājoklī signalizēja dūmu detektors.

Nedēļas nogalē VUGD palīdzība bija nepieciešama arī Limbažu novada Skultes pagastā, Valmieras novada Matīšu pagastā, Cēsu novada Priekuļu pagastā, Cēsu novada Raikuma pagastā, kā arī Brīvības ielā Gulbenē, kur pēc ceļu satiksmes negadījumiem tika sakārtotas ceļa braucamās daļas.

Latvijā kopumā aizvadītajās trīs diennaktīs tika saņemti 112 izsaukumi – 27 uz ugunsgrēku dzēšanu, 70 uz glābšanas darbiem, bet vēl 15 bija maldinājumi.

SIA „FIRMA MADARA 89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu REMONTSTRĀDNIEKAM - TEHNIĶIM ar atrašanās vietu VALMIERĀ. Galvenie darba pienākumi: • Veikt visa veida saimnieciskos darbus veikalos, īpašumos un teritorijās: - inženierkomunikāciju apsaimniekošana; - ēku un konstruktīvo elementu uzturēšana; - telpu, to aprīkojuma, mēbeļu u.c. sīkie remontdarbi; - teritoriju uzkopšanas darbus – zāles pļaušanu ar dārza traktoru, zāles pļāvēju, trimmeri; - citus darbus, pēc vadītāja rīkojuma. Prasības pretendentiem: • Pieredze saimniecisko darbu veikšanā; • Zināšanas par darbā lietojamo instrumentu darbības principiem, lietošanas noteikumiem; • Spēja strādāt patstāvīgi un komandā; • “B” kategorijas autovadītāja apliecība; • Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: • Veselības apdrošināšanu; • Papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; • Svētku dāvanas; • Atmaksātus papildatvaļinājumus; • Dinamisku darbu stabilā uzņēmumā ar profesionālām pilnveides iespējām; • Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; • Summētais darba laiks; • Darba alga pārbaudes laikā 6.50 EUR/h, pēc pārbaudes laika 7.00 EUR/h. Sūti CV vai pieteikumu ar norādi REMONTSRĀDNIEKS – TEHNIĶIS Valmierā uz e-pastu cv@madara89.lv vai zvani, sūti ziņu WhatsApp +371 26 659 016. Profesija: REMONTSTRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-02-10 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv vai pieteikties sūtot ziņu uz WhatsApp:+371 26659016

Mūsu partneri