Valmieras Ziņas

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem 14 izsaukumi

Aizvadītajās trīs diennaktīs laika posmā no 4.jūnija plkst. 6.30 līdz 7.jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 14 izsaukumus – septiņus uz ugunsgrēku dzēšanu un vēl septiņus uz glābšanas darbiem, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Sandra Vējiņa.

Sestdien plkst. 22.12 tika saņemts izsaukums uz Valkas novada Valkas pagastu, kur  dega šķeldotāja motortelpa 4m2 platībā. Plkst. 23.30 ugunsgrēks tika likvidēts.

Vakar plkst. 20.27 tika saņemts izsaukums uz Pārgaujas novada Raiskuma pagastu, kur vienstāva dzīvojamā mājā dega pirts telpa 6m2 platībā un griestu pārsegums 9m2 platībā.  Ēkā bija nostrādājis dūmu detektors un pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies divi cilvēki. Plkst. 22.35 ugunsgrēks tika likvidēts.

VUGD atgādina, ka jau no 2020.gada 1.janvāra privātmājas ir jānodrošina ar dūmu detektoru un ugunsdzēsības aparātu. Dūmu detektors, konstatējot telpā izveidojušos sadūmojumu, savlaicīgi brīdinās par ugunsgrēku, bet ar ugunsdzēsības aparātu būs iespējams nodzēst nelielus ugunsgrēkus to izcelšanās sākumposmā.

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumus uz Cēsu novada Vaives pagastu, kur dega sausā zāle 25m2 platībā (ugunsgrēks likvidēts pirms VUGD ierašanās), Madonas novada Sarkaņu pagastu, kur dega mopēds 1m2 platībā, Gulbenes novada Lizuma pagastu, kur dega traktors 7m2 platībā, kā arī Rīgas ielu Gulbenē, kur dega atkritumi 0,2m2 platībā (ugunsgrēks tika likvidēts pirms VUGD ierašanās), kā arī Amatas novada novada Drabešu pagastu, kur dega atkritumi 6m2 platībā (likvidēts pirms VUGD ierašanās).

Sestdien ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Gulbenes novadu, kur grāvī apgāzies traktors un cilvēks netiek laukā. Ugunsdzēsēji glābēji cilvēku atbrīvoja un nodeva to Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem apskatei. Notikuma vietā traktors tika novietots uz riteņiem.

Piektdienas vakarā ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī kādai telei Alūksnes novadā, kuras galva bija iesprūdusi starp ūdens mucu un rāmi. Izmantojot hidrauliskos instrumentus, ugunsdzēsēji glābēji dzīvnieku atbrīvoja.

Aizvadītajās trīs diennaktīs visā Latvijā VUGD saņēma 161 izsaukumu – 69 uz ugunsgrēku dzēšanu, no tiem deviņu meža ugunsgrēku dzēšanu, 58 uz glābšanas darbiem, bet 34 izsaukumi bija maldinājumi.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri