Valmieras Ziņas

Vidzemē nedēļas nogalē ugunsdzēsējiem glābējiem 30 izsaukumi

Aizvadītajās diennaktīs laika posmā no 16.jūlija plkst. 6.30 līdz 19.jūlija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 30 izsaukumus – 11 uz ugunsgrēku dzēšanu, 16 uz glābšanas darbiem, bet vēl trīs bija maldinājumi, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Sandra Vējiņa.

Vakar plkst. 17.37 tika saņemts izsaukums uz Cēsu novada Vecpiebalgas pagastu, kur blakus egļu jaunaudzei dega skaidu kaudze un sausā zāle 303m2 platībā. Sauso zāli nodzēst bija izdevies tuvējo māju iedzīvotājiem saviem spēkiem. Ugunsdzēsēji glābēji nodzēsa gruzdošo skaidu kaudzi, kā arī pārkrāmēja to, lai pārliecinātos, ka ugunsgrēks ir nodzēsts pilnībā. Plkst. 18.46 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Ceriņu ielā Valkā, kur dega atkritumi 2m2 platībā, Stacijas ielā Valmierā, kur dega sausā zāle 2m2 platībā, Lubānā, kur dega elektrības sadales skapis un ēkas ārsiena 3m2 platībā, Limbažu novada Ainažu pagastā, kur dega riepas 2m2 platībā, Limbažu novada Limbažu pagastā, kur dega atkritumi 20m2 platībā, Purva ielā Valmierā, kur dega siena ruļļi 2m2 platībā, Valmieras novada Valmieras pagastā, kur dega graudi 3m2 platībā, Cēsu novada Priekuļu pagastā, kur dega atkritumi 3m2 platībā, Limbažu novada Skultes pagastā, kur dega atkritumi 5m2 platībā, Limbažu novada Pāles pagastā, kur dega lapene 9m2 platībā.

Piektdien Vidzemē tika saņemti trīs izsaukumi, kad uz ceļa braucamajām daļām bija uzkrituši koki. Šādi izsaukumi tika saņemti uz Valmieras novada Naukšēnu pagastu, Madonas novada Sausnējas pagastu un Smiltenes novada Grundzāles pagastā. Savukārt sestdien tika saņemts viens šāds izsaukums uz Stacijas ielu Cesvainē. Ugunsdzēsēji glābēji kokus sazāģēja un ceļa braucamās daļas atbrīvoja.

Sestdien Valmieras novada Ramatas pagastā no ūdenstilpes tika izcelts bojāgājušais, kurš tika nodots Valsts policijas darbiniekiem.

VUGD atgādina: ievērojiet piesardzību atpūtā pie ūdens! Atcerieties, vispirms, ikviens cilvēks pats ir atbildīgs par savu drošību – izvērtējiet riskus un parūpējieties par savu un bērnu drošu atpūtu pie ūdenstilpēm! Alkohola lietošana un atpūta pie un uz ūdens – nav apvienojamas lietas! Rūpīgi pieskatiet bērnus un runājiet ar viņiem par drošību! Vizinoties ar laivām vai citiem peldlīdzekļiem, papildu drošībai uzvelciet glābšanas vesti!

Aizvadītajās trīs diennaktīs visā Latvijā VUGD saņēma 241 izsaukumu – 78 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem deviņi bija meža ugunsgrēki, 112 uz glābšanas darbiem, bet 51 izsaukums bija maldinājums.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri