Valmieras Ziņas

Vidzemē mediķi atdzīvina 64 gadus vecu vīrieti

Aizvadītajā diennaktī mediķi veiksmīgi atdzīvināja kādu 64 gadus vecu vīrieti Vidzemē, informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Arita Rudzīte.

Ierodoties mediķiem, vīrietis sūdzējās par grūtībām elpot un spēcīgām sāpēm krūtīs. Mediķi nekavējoties sniedza palīdzību, taču pēkšņi vīrieša stāvoklis pasliktinājās un viņam iestājās klīniskā nāve. Mediķi nekavējoties uzsāka atdzīvināšanas pasākumus, un viņiem izdevās atjaunot gan vīrieša sirdsdarbību, gan elpošanu. Vīrietis tika nogādāts slimnīcā.

Kopumā aizvadītajā diennaktī mediķi atdzīvinājuši trīs cilvēkus, kurus bija skāris infarkts.

Rīgā kāds 62 gadus vecs vīrietis miegā pēkšņi iegārdzies un zaudējis samaņu. Ierodoties mediķu brigādei, vīrietis neelpoja, viņam bija apstājusies sirdsdarbība. Mediķi nekavējoties uzsāka reanimācijas pasākumus, kas bija veiksmīgi. Vīrietis tika nogādāts slimnīcā.

Latgalē mediķi sniedza palīdzību 77 gadus vecam vīrietim, kurš sūdzējās par vājumu un stiprām sāpēm krūtīs. Mediķu klātbūtnē vīrietim pēkšņi pasliktinājās veselības stāvoklis un apstājās sirdsdarbība, tāpēc nekavējoties tika sākti atdzīvināšanas pasākumi, kas bija sekmīgi. Vīrietim izdevās atjaunot sirdsdarbību, un viņš nogādāts slimnīcā.

Kopumā aizvadītajā diennaktī NMPD mediķi devušies uz 906 izsaukumiem, no kuriem 150 bija saistīti ar traumām un negadījumiem.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri