Valmieras Ziņas

Vidzemē konstatē nelikumīgas ūdenspīpju tabakas izstrādājumu ražotnes

Lasīšanas laiks: < 1 min

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvaldes amatpersonas Vidzemē konstatējušas nelikumīgas ūdenspīpju tabakas izstrādājumu ražotnes, aģentūru LETA informēja VID pārstāvji.

Jūnijā VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes amatpersonas, veicot virkni izmeklēšanas un operatīvo darbību divos angāros Vidzemē, konstatējušas, ka tajos nelikumīgi tiek ražota ūdenspīpju tabaka.

Kratīšanu laikā ražotnēs izņemta sasmalcināta tabaka, tabakas un glicerīna maisījums (izņemtie daudzumi tiks noteikti pēc ekspertīžu veikšanas), un ražošanas iekārtas, kuras izmantotas ūdenspīpju tabakas ražošanai, kā arī augu izcelsmes viela, iespējams, marihuāna.

Tāpat izņemta krava ar ūdenspīpju tabaku 1361 kilograma apmērā, kuru bija plānots nosūtīt uz vairākām Eiropas Savienības dalībvalstīm, nenomaksājot akcīzes nodokli vairāk nekā 294 000 eiro apmērā. Pavaddokumentos krava tika norādīta kā mēslojums.

Par konstatēto noziedzīgo nodarījumu VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldē sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 221.panta trešajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma pazīmēm par tabakas izstrādājumu uzglabāšanu, ja tas izdarīts lielā apmērā.

Viena persona atzīta par aizdomās turēto, un tai piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Atbilstoši Kriminālprocesa likumam neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Aktuālais jautājums

Vai zini, kas ir mākslas telpa “Kurtuve” Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri