Valmieras Ziņas

Video: skaniskās gleznas “Vidzemes gredzens” stāsts

Atzīmējot Latvijas valsts simtgadi, LMT Viedtelevīzija piedāvā video stāstu par koncertu cikla “Latvijas gredzens” trešo posmu – “Vidzemes gredzens” muzikālo izstādi “Kalns uz augšu ies”. Par koncertuzveduma muzikālajiem akcentiem un mākslinieku iecerēm intervijās stāsta diriģents Sigvards Kļava, “Dd Studio” eksperte Zane Priede, muzikālās izstādes solists Daumants Kalniņš, kuratore un koncepcijas autore Guna Kalnača.

Diriģents un muzikālās izstādes mākslinieciskais vadītājs Sigvards Kļava skaidro, ka koncerta mērķis ir radīt vizuālu un mūzikas kopumu, vienotu darbu, kurš būtu kā karte, kas atspoguļo Vidzemes vēsturi – cilvēku dzīves, kultūras un politisko notikumu bagātību.

Skaniskā glezna “Kalns uz augšu ies” ir unikāls, vienreizējs uzvedums, un izstādes kuratore Guna Kalnača ir pārliecināta, ka cilvēki ir gatavi uzņemt un saprast jaunu informāciju, jaunus tās pasniegšanas veidus, un koncerta koncepts ir nebijusi pieredze arī visiem tā veidotājiem. Arī vizuālās koncepcijas autore Zane Priede uzsver – “Vidzemes gredzena” muzikālā izstāde ir centiens pārkāpt standartus un piedāvāt svaigu skatījumu uz šķietami zināmām lietām, lai tās iepazītu no cita, vēl nebijuša skatu punkta.

“Kalns uz augšu ies” novatoriskie risinājumi kļuvuši par izaicinājumu arī solistam Daumantam Kalniņam, kurš koncertā ieguvis instrumentālu skatuves partneri -leijerkasti. Īpaši muzikālajai izstādei izgatavotā leijerkaste pēc Daumanta Kalniņa domām ir skaista uzdrīkstēšanās un koncerta papildinājums.

 “Latvijas gredzens” ir viens no vērienīgākajiem Latvijas valsts simtgades projektiem. Četros konceptuāli atšķirīgos gredzenos – muzikālos kopumos – izceltas un parādītas katra Latvijas novada īpatnības, bagātības un enerģija no vietējo cilvēku skatupunkta. “Latgales gredzenā” apskatīts Latgales unikālais kultūras mantojums ar tās fenomenu – tradicionālo muzicēšanu un katoļu baznīcas tradīciju mijiedarbību. “Kurzemes gredzens” stāsta par Kurzemes jūras spēka caurstrāvošanos cilvēku ikdienā, “Vidzemes gredzenā” iemājo Vidzemes nacionālā stīga un patriotisma simboliskā telpa, bet “Zemgales gredzens” ir kā apvāršņa plašums, kurā satiekas dvēseļu upes.

“Vidzemes gredzena” muzikālās izstādes “Kalns uz augšu ies” video stāsts skatāms arī LMT Viedtelevīzijā, lietotnē LMT Straume un internetā. Video skatītāji aicināti dalīties ar saviem iespaidiem par muzikālo izstādi Twitter diskusijās, lietojot tēmturi #LMTstraume.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

 Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija (www.sosbernuciemati.lv) ir starptautiska, sociāla labdarības organizācija, kas nodrošina ilgtermiņa ģimenes modeļa aprūpi bez vecāku gādības palikušiem bērniem un sniedz palīdzību ģimenēm ar bērniem Latvijā kopš 1997.gada. Aicinām pievienoties Valmieras SOS Bērnu ciematu komandai: SOS AUDŽUMAMMAS ASISTENTI/U (aukli) (uz nepilnu darba slodzi) Galvenie darba pienākumi: Aicinām atsaukties kandidātus ar: Pieredzi darbā ar dažāda vecuma bērniem un jauniešiem. Priekšroka kandidātiem ar izglītību pedagoģijas, sociālā darba, medicīnas un/vai psiholoģijas jomā. Pieredzi komandas darbā ar pieaugušajiem. Prasmi organizēt ģimenes un mājas saimniecisko dzīvi. Pievienojoties mūsu komandai Jūs iegūsiet: iespēju strādāt nevalstiskā organizācijā ar ievērojamu pieredzi bērnu aprūpes un ģimeņu atbalsta jomā; profesionālu apmācību darbu uzsākot; labus darba apstākļus. Sīkākai informācijai lūdzam zvanīt Valmieras SOS Bērnu ciemata direktoram Edijam Pētersonam mob. tālrunis: 27873444 CV un motivācijas vēstuli lūdzam sūtīt līdz 10.02.2021.personāla vadītājai Elīnai Niemiro uz e-pasta adresi: elina.niemiro@sosbca.lv. ar norādi Profesija: AUKLIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Ganību iela 3, Valmiera Darba laika veids: Nepilnais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-02-10 Kontaktpersona: Elīna Niemiro elina.nemiro@sosbca.lv

Rimi veikals Valmierā, Rīgas ielā 74, aicina darbā pavāru/-i: Ja Tev ir svarīgi: Algas pieaugums pēc pārbaudes laika - 3 mēnešiem Atlaides Tev un Tavam tuviniekam līdz 15% pirkumiem mūsu veikalos Apmaksāta pirmreizējā obligātā veselības pārbaude Veselības apdrošināšana pēc 1 gada Apmaksāti nodokļi, atvaļinājums, slimības lapas Elastīgs darba grafiks un bezmaksas pusdienas Kopīgi darba pasākumi, pabalsti, dāvanas Ievadapmācība darbā un karjeras izaugsmes iespējas Apmaksāts transports, braucot strādāt uz Rīgu Draudzīgi, atsaucīgi kolēģi un pozitīva darba vide Ja Tev ir: Latviešu valodas zināšanas Spēja strādāt precīzi un augsta atbildības sajūta Pozitīva attieksme un vēlme strādāt komandā Vēlama atbilstoša izglītība Vēlama darba pieredze sabiedriskās ēdināšanas sektorā Mēs Tev uzticēsim: Dienas sortimentam atbilstošas produkcijas ražošanu Kārtības un tīrības nodrošināšanu savā darba vietā Atalgojums: 3.50 EUR/h – 4.00 EUR/h dienas maiņā (pirms nodokļu nomaksas) 7.00 EUR/h – 8.00 EUR/h svētku dienā (pirms nodokļu nomaksas) Iespēja saņemt ikmēneša bonusu līdz 80 EUR   Piesakies, sūtot savu CV uz e-pastu personals@rimibaltic.com (norādot vakanci) vai zvanot uz 80007464. Profesija: PAVĀRS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 74, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ēdināšana / Pārtikas rūpniecība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-02-04 Kontaktpersona: personals@rimibaltic.com, 80007464

Mūsu partneri