Valmieras Ziņas

VIDEO: Droša braukšana ar elektroskrejriteni

Lasīšanas laiks: 2 min

Valmierā sevi aktīvi pieteicis jauns mobilitātes virziens – braukšana ar elektroskrejriteņiem. Tā ir iespēja pārvietoties ātri, ērti, videi draudzīgi, interesanti. Tā ir arī drošības izaicinājums ikvienam satiksmes dalībniekam. Tādēļ video iepazīstina ar pamatnoteikumiem, kas jāzina ikvienam elektroskrejriteņa lietotājam.

Lai nodrošinātu visu ceļu satiksmes dalībnieku drošību, spēkā stājušies 11.maijā apstiprinātie Ceļu satiksmes noteikumu (CSN) grozījumi, regulējot elektroskrejriteņu vadīšanu.

Saskaņā ar jauno CSN regulējumu ar elektroskrejriteņiem drīkst pārvietoties gan pa ietvēm, gan veloceļiem,  gan atsevišķās vietās arī pa brauktuvi. Taču, izmantojot katru no iepriekš minētajām pārvietošanās iespējam, ir noteikumi, kas katrā no tām ir jāņem vērā.

Pārvietojoties pa ietvi:

 • priekšroka vienmēr ir dodama gājējiem;
 • braucot ir jāizvēlas ātrums, kas nepārsniedz gājēju pārvietošanās ātrumu.

Pārvietojoties par brauktuvi:

 • drīkst pārvietoties tikai pa tām brauktuvēm, kur atļautais braukšanas ātrums nepārsniedz 50 km/h;
 • ar elektroskrejriteni ir jābrauc vienā rindā, pēc iespējas tuvāk brauktuves labajai malai;
 • pirms gājēju pārejām un sabiedriskā transporta pieturām ir jāsamazina ātrums.

 Ar elektroskrejriteni aizliegts:

 • braukt, neturot stūri;
 • vest pasažieri;
 • braukt, turoties pie cita transportlīdzekļa;
 • braukt ātrāk par 25 kilometriem stundā (braucot pa gājēju ietvi atļautais braukšanas ātrums ir ievērojami mazāks – ne lielāks par gājēju pārvietošanās ātrumu);
 • pārvadāt kravu, kas apdraud citus;
 • braukt personām, kuras jaunākas par 14 gadiem.

Nepilngadīgai personai (vecumā no 14 līdz 18 gadiem), lai brauktu ar elektroskrejriteni, nepieciešama riteņbraucēja vai mopēda vadītāja apliecība. Savukārt par pārkāpumiem elektroskrejriteņu vadītājiem tiek piemēroti tādi paši administratīvie sodi kā riteņbraucējiem.

Elektroskrejritenim ir jābūt labā tehniskā stāvokli, aprīkotam ar bremzēm, braukšanas laikā  priekšpusē ir jādeg baltas gaismas lukturim, aizmugurē – sarkanas krāsas lukturim. Ja iespējams, vadītājam jābūt tērptam gaismu atstarojošā vestē.

Ceļu satiksmes noteikumi arī nosaka, ka transportlīdzekļu vadītājiem jādara viss iespējamais, lai satiksmē netiktu apdraudēti arī elektroskrejriteņu vadītāji. Ceļu satiksmes ievērošana un cieņpilna attieksme vienam pret otru ir priekšnosacījumi drošai satiksmei.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Promo Cash & Carry  Ed. Lācera iela 4, Valmierā  aicina savai komandai pievienoties  tirdzniecības zāles darbinieku/-ci "Frozen" (-18 grādi) nodaļā.Darba apraksts:- Izvietot preci saldētavās un tirdzniecības zāles plauktos;- Sekot līdzi preču apritei un derīguma termiņiem;- Uzturēt kārtību ledusskapī un tirdzniecības zālē;- Atbilstoši prasībām, izvietot cenu zīmes un reklāmas materiālus.Prasības:- Spēja veikt fizisku darbu;- Vēlama iepriekšējā pieredze tirdzniecībā;- Augsta precizitāte un atbildības sajūta.Uzņēmums piedāvā:- Atalgojumu 650.00 - 675.00EUR uz rokas;- Apmācības darba vietā;- Bezmaksas tēju un kafiju;- Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika;- Apmaksātu obligāto veselības pārbaudi;- Redzes korekcijas līdzekļu kompensāciju;- Draudzīgas cenas PROMO Cash&Carry produktiem;- Labus piedāvājumus pie sadarbības partneriem (piemēram mobilo sakaru pakalpojumiem).Lūgums sūtīt pieteikumu un sazināsimies ar tiem kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām. Sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu - darba pārrunām.Jūsu personas dati, kas ietverti CV un citos dokumentos, kas pievienoti klāt darba pieteikumam, tiks apkopoti, apstrādāti un uzglabāti saskaņā ar ES Vispārīgo datu aizsardzības regulu, kā arī SIA “Sanitex” Privātuma politiku. Profesija: TIRDZNIECĪBAS ZĀLES DARBINIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Eduarda Lācera iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-04-26 Darba sākšanas datums: 2024-04-19 Kontaktpersona: Tālrunis: 22309306 E-pasts: ieva.sp@sanitex.eu

Mūsu partneri