Valmieras Ziņas

Vēlēšanu iecirkņi Valmierā un apkārtnē sākuši darbu; pirmie vēlētāji jau nobalsojuši

Lasīšanas laiks: 2 min

Sestdienas, 4.oktobra rītā vēlēšanu iecirkņi Valmierā un apkārtējos novados sāka darbu jau plkst.7 un līdz plkst.7.30 jau teju katrā novadā pirmie vēlētāji bija paguvuši nobalsot, portāls “Valmieras Ziņas” noskaidroja, sazinoties ar Valmieras pilsētas un Naušēnu, Rūjienas, Beverīnas, Mazsalacas, Kocēnu un Burtnieku novadu vēlēšanu komisiju priekšsēdētājiem.

Dažviet vēlēšanu iecirkņos pirmie balsotāji ieradušies neilgi pēc iecirkņa darba laika sākuma, taču Mazsalacā un Rūjienā jau pirms plkst.7 cilvēki pie iecirkņiem stāvējuši nelielā rindā.

Nedēļas laikā vairākos iecirkņos ārpus Valmieras cilvēki mēģinājuši nobalsot iepriekš, kas šajās vēlēšanās vairs netiek piedāvāts. Jau ziņojām, ka šogad cilvēkiem, kuri sestdien, 4.oktobrī nevar tikt nobalsot, no 1.oktobra līdz 3.oktobrim bija iespēja nodot balsi glabāšanā 914.vēlēšanu iecirknī Valmieras 5.vidusskolā. Tomēr, kā norādīja vairāku novadu vēlēšanu komisiju priekšsēdētāji, šī iespēja ne visiem šķitusi ērta, jo brauciens uz Valmieru darba dienās un darba laikā ne vienmēr bijis iespējams.

Šī paša iemesla dēļ par neērtībām vēlēšanu iecirkņos sūdzējušies tie, kuriem nav pases, bet ir vien elektroniskās identifikācijas kartes jeb eID. Lai nobalsotu šajās vēlēšanās, šiem cilvēkiem nācās izņemt vēlētāju apliecības, ko Valmieras apkārtējos novados dzīvojošie varēja izdarīt vien Valmierā. Jau atkal – darba dienās un darba laikā.

Kā portālam “Valmieras Ziņas” pastāstīja vēlēšanu komisiju priekšsēdētāji, viens no izaicinājumiem šodien būšot arī programmatūra, ar kuru Centrālajai vēlēšanu komisijai tiks nodotas balsis. Tomēr, kā atzina Burtnieku novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Pēteris Rava un Valmieras pilsētas vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Ilmārs Eglītis, šogad programmatūra ir uzlabota un ar to sarežģījumiem nevajadzētu būt, taču pilnībā par to būs iespējams pārliecināties vien procesa laikā – mirklī, kad tiks nodotas balsis.

952 vēlēšanu iecirkņi gan Latvijā, gan arī ārvalstīs atvērti no plkst.7 līdz 20 pēc vietējā laika.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” ar 2024.gada 2.septembri aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (darba vietas adrese: Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku 40 stundas nedēļā (likme – 1,0). Ja Tev ir vēlme: · palīdzēt pirmsskolas izglītības skolotājai organizēt bērnu ikdienas gaitas; · uzkopt pirmsskolas grupu telpas, saskaņā ar telpu un aprīkojuma uzkopšanas un dezinfekcijas grafiku un sanitāri higiēnisko normu prasību ievērošanu; un ja Tev ir: · vismaz vispārējā vidējā izglītība; · valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; · kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: · darba samaksu pārbaudes laikā 702 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 731,00 EUR pirms nodokļu nomaksas; · darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; · drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu pienenite@valmiera.edu.lv  ar norādi “Skolotāja palīga vakancei” līdz 2024.gada 09.augustam plkst.16.00. Tālrunis informācijai: 64231693 Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-08-09 Kontaktpersona: pienenite@valmiera.edu.lv 64231693

Mūsu partneri