Valmieras Ziņas

Vasaras koncertsezonu Valmierā atklās grupa “Skyforger”

Lasīšanas laiks: 2 min

8.jūnijā plkst.20.00 jaudīgi un vērienīgi vasaras koncertsezonu Valmieras estrādē atklās folkmetāla grupa “Skyforger”. Koncertā skanēs labi zināmas “Skyforger” dziesmas no visiem grupas albumiem, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras Kultūras centra mārketinga projektu vadītāja Līga Tarbuna.

Grupas sastāvā muzicē: Pēteris – balss, ģitāra, tautas instrumenti, karavīru balsis, Edgars “Zirgs” – bass, tautas instrumenti, karavīru balsis, Alvis – ģitāra, akustiskā ģitāra, karavīru balsis un Jānis – bungas, perkusijas.

“Skyforger” jeb latviski – “Debesu Kalējs” – izveidota 1995. gadā, kad trīs dalībnieki – Pēteris, Edgars un Imants no doom metal grupas “Grindmaster Dead” nolēma nodoties jauniem muzikāliem izaicinājumiem un pievērsās savu senču vēstures un tradīciju izpētei.
Grupas pastāvēšanas laikā izdoti septiņi albumi – “Kauja pie Saules”, “Latviešu strēlnieki”, “Pērkoņkalve”, “Zobena dziesma”, “Semigalls’ Warchant”, “Kurbads” un “Senprūsija”. 2017. gadā “Skyforger” piedalījās un grupas sarakstītā mūzika skanēja multimediālā metāloperā “Kurbads. Ķēves dēls”, kas kļuva par vienu no spilgtākajiem notikumiem Latvijas kultūrā, saņemot gan neviltotu skatītāju, gan profesionāļu atzinību. 2019. gadā “Kurbads. Ķēves dēls” jaunā kvalitātē vēlreiz atdzima Rīgā, Lucavsalā.

2022. gada vasarā Skyforger sadarbībā ar folkloras draugu kopu “Skandinieki” publicē kopīgu dziesmu “Lec, eglīte” un pirmo reizi uzstājās pasaules lielākajā heavy metal festivālā “Wacken Open Air” Vācijā, bet koncertsezonu noslēdza 10. septembrī ar lielkoncertu atjaunotajā Mežaparka Lielajā estrādē, kas bija vēsturiski pirmais smagā metāla pasākums jaunajās tribīnēs.

Šo 28 gadu laikā “Skyforger” ir iekarojuši daudzas fanu sirdis Latvijā un ārzemēs – gan ar interesanto latviešu tradicionālās mūzikas sajaukumu ar smago roku, gan ar savu atraktīvo skatuves tēlu. Grupa ir ārzemēs pazīstamākā latviešu smagā roka grupa, kā arī ierindojas starp vadošajām grupām pasaulē pagan metal stila ietvaros.

Par pasākuma pirmo cēlienu parūpēsies pašmāju metāla apvienība NUVO. Grupa pārstāv Valmieras punk/metal skatuvi jau kopš 2012. gada, un ir vairākkārt koncertējuši ārpus Latvijas robežām. Viņu pirmais veikums – albums “Laiks ir asinīs”, ir saņēmis Latvijas metālmūzikas balvu “Gada debija 2018”. Grupas skanējums līdz šim ir bijis tikai divu instrumentu – basa un bungu – haotisks sakausējums, savukārt šajā koncertā klausītājus sagaida pavisam jauni skaņdarbi, pavisam jaunā skanējumā un spēles manierē!

Ieeja: 20 EUR. 6., 7. un 8.jūnijā – 25 EUR. Ar Valmieras kultūras karti 1 EUR atlaide. Biļetes var iegādāties “Biļešu Paradīze” kasēs un elektroniski “Biļešu Paradīzē”.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” ar 2024.gada 2.septembri aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (darba vietas adrese: Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku 40 stundas nedēļā (likme – 1,0). Ja Tev ir vēlme: · palīdzēt pirmsskolas izglītības skolotājai organizēt bērnu ikdienas gaitas; · uzkopt pirmsskolas grupu telpas, saskaņā ar telpu un aprīkojuma uzkopšanas un dezinfekcijas grafiku un sanitāri higiēnisko normu prasību ievērošanu; un ja Tev ir: · vismaz vispārējā vidējā izglītība; · valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; · kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: · darba samaksu pārbaudes laikā 702 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 731,00 EUR pirms nodokļu nomaksas; · darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; · drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu pienenite@valmiera.edu.lv  ar norādi “Skolotāja palīga vakancei” līdz 2024.gada 09.augustam plkst.16.00. Tālrunis informācijai: 64231693 Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-08-09 Kontaktpersona: pienenite@valmiera.edu.lv 64231693

Mūsu partneri