Valmieras Ziņas

VARAM ministrs Artūrs Toms Plešs apmeklē RAAC “Daibe”

Lasīšanas laiks: 2 min

22.aprīlī Reģionālajā atkritumu apsaimniekošanas centrā (RAAC) “Daibe” notika VARAM ministra Artūra Toma Pleša un SIA “ZAAO” vadības tikšanās.

Ministrs iepazīstināts ar aktuālajiem attīstības projektiem – bioloģiski noārdāmo atkritumu pārstrādes rūpnīcas “Daibe” izveidi un ieceri kopā ar pašvaldību izbūvēt ražošanas ēkas, lai veicinātu aprites ekonomikas principu realizēšanu.

Ministra uzmanība vērsta uz to, ka kopīgi jāturpina risināt jautājums par no pārstrādātajiem atkritumiem radīto izejmateriālu pielietošanu tautsaimniecībā, kas attiecas uz būvniecības atkritumu pārstrādi un īpaši aktuāli būs, kad bioloģiski noārdāmo atkritumu rūpnīca sāks savu darbu.

Tā kā poligona gāzes savākšana un efektīva izmantošana ir būtisks priekšnosacījums siltumnīcefektu gāzu (SEG) emisiju samazināšanai atkritumu apsaimniekošanas procesā, vērsta uzmanība uz to, ka šī brīža normatīvais regulējums padara biogāzes efektīvu izmantošanu elektroenerģijas ražošanā par faktiski neiespējamu un nerentablu, tāpēc būtu nepieciešams atsevišķs normatīvais regulējums, kas attiektos uz atkritumu pārstrādes procesu. Tāpat ar atbalsta pasākumiem būtu jāveicina biometāna ražošana un izmantošana transportu darbināšanai, kas palīdzētu samazināt SEG emisijas.

ZAAO valdes priekšsēdētājs Gints Kukainis ministru aicināja iesaistīties pārstrādes veicināšanas ideju izvērtēšanā, kas notiks šā gada augustā pasākuma hakatons “DaibeZero” ietvaros, uz ko ministrs sniedza apstiprinošu atbildi, piekrizdams darbam hakatona žūrijā.

Pārrunāta arī pievaddceļa sakārtošanas projekta uz RAAC “Daibe” virzība.

Ministrs Plešs atzina, ka uzņēmums iet pareizo, atbalstāmu attīstības ceļu, meklējot pārstrādes iespējas un aktualizējot pārstrādātā materiāla pielietošanas problemātiku.

SIA „FIRMA MADARA 89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu REMONTSTRĀDNIEKAM - TEHNIĶIM ar atrašanās vietu VALMIERĀ. Galvenie darba pienākumi: • Veikt visa veida saimnieciskos darbus veikalos, īpašumos un teritorijās: - inženierkomunikāciju apsaimniekošana; - ēku un konstruktīvo elementu uzturēšana; - telpu, to aprīkojuma, mēbeļu u.c. sīkie remontdarbi; - teritoriju uzkopšanas darbus – zāles pļaušanu ar dārza traktoru, zāles pļāvēju, trimmeri; - citus darbus, pēc vadītāja rīkojuma. Prasības pretendentiem: • Pieredze saimniecisko darbu veikšanā; • Zināšanas par darbā lietojamo instrumentu darbības principiem, lietošanas noteikumiem; • Spēja strādāt patstāvīgi un komandā; • “B” kategorijas autovadītāja apliecība; • Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: • Veselības apdrošināšanu; • Papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; • Svētku dāvanas; • Atmaksātus papildatvaļinājumus; • Dinamisku darbu stabilā uzņēmumā ar profesionālām pilnveides iespējām; • Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; • Summētais darba laiks; • Darba alga pārbaudes laikā 6.50 EUR/h, pēc pārbaudes laika 7.00 EUR/h. Sūti CV vai pieteikumu ar norādi REMONTSRĀDNIEKS – TEHNIĶIS Valmierā uz e-pastu cv@madara89.lv vai zvani, sūti ziņu WhatsApp +371 26 659 016. Profesija: REMONTSTRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-02-10 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv vai pieteikties sūtot ziņu uz WhatsApp:+371 26659016

Mūsu partneri