Valmieras Ziņas

Valsts policija pabeidz izmeklēšanu kriminālprocesā par vīrieša slepkavību

Lasīšanas laiks: 2 min

Šī gada februārī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Valmieras iecirknis prokuratūrai nosūtījis kriminālvajāšanas uzsākšanai kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 117. panta piektās un desmitās daļas – slepkavība pastiprinošos apstākļos. Divi vīrieši, 1981. gadā un 1983. gadā dzimuši, atzīti par aizdomās turētajām personām, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Zane Vaskāne.

2020. gada jūnijā Valsts policija saņēma informāciju par 30 gadus veca vīrieša pazušanu Valmieras iecirkņa apkalpojamā teritorijā. Noskaidrojot vīrieša pazušanas apstākļus, policisti secinājuši, ka, iespējams, noticis noziedzīgs nodarījums pret personas dzīvību un veselību. Veicot izmeklēšanas darbības, atrasts bezvēsts pazudušā vīrieša līķis ar vardarbīgas nāves pazīmēm.

Kriminālprocesa izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka 2020. gada jūnijā Valmieras iecirkņa apkalpojamā teritorijā kādā īpašumā alkohola koplietošanas laikā trīs vīriešu starpā izcēlies konflikts, kura laikā viens noslepkavots. Iegūstot nepieciešamos pierādījumus, aizturēti 1981. gadā un 1983. gadā dzimuši vīrieši, kuri atzīti par aizdomās turētajām personām.

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Valmieras iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā un nodevušas to tālāk Valmieras rajona prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Par šāda noziedzīga nodarījuma izdarīšanu paredzēts sods ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no desmit līdz divdesmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.       

Policija norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Aktuālais jautājums

Vai zini, kas ir mākslas telpa “Kurtuve” Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri