Valmieras Ziņas

Valsts policija – konstantā ceļu satiksmes noteikumu un drošības uzraudzībā

Lasīšanas laiks: 3 min

Kā jau iepriekš esam informējuši, 16. septembrī, Eiropas Savienības dalībvalstīs, tostarp Latvijā, sāksās nedēļu ilga Eiropas ceļu policijas tīkla organizētā ikgadējā akcija “ROADPOL Drošības dienas”. Šīs drošības nedēļas laikā uz Latvijas ceļiem, policija veic pastiprinātu ceļu satiksmes uzraudzību. Papildu jau ikdienas satiksmes kontrolei, Valsts policija pastiprināti rūpējas par satiksmes drošību un uzrauga satiksmes dalībniekus, īpašu uzmanību pievēršot gan mazāk aizsargātajiem ceļu satiksmes dalībniekiem, gan autovadītājiem, kā arī pareizai pasažieru pārvadāšanai. 

Ceļu policija, kā ierasts, veic arī pastiprinātu ātruma kontroli un uzrauga to, vai autovadītāji nevada spēkratu alkohola vai citu apreibinošo vielu iespaidā.

Lai iepazītos ar ceļu policijas ikdienu, otrdienas rītā devāmies līdzi vienai no Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes ekipāžām, kura devusies satiksmes kontrolē.

Kā noskaidrojām, biežākie pārkāpumi uz ceļa esot atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana un drošības jostu nelietošana, tomēr, kā atzīst paši policisti, drošības jostas šoferi gadu gaitā iemācījušies lietot biežāk un šādi pārkāpumi kļūst retāki.

Policijas darbs primāri ir preventīvs. Tas nozīmē, ka policijas ekipāža, apturot pārkāpēju, sākumā šoferi brīdina un sodu piemēro tikai, ja pārkāpums atkārtojas. Protams, tas neattiecas uz gadījumiem, kad veiki būtiski pārkāpumi, kā, piemēram, transporta līdzekļa vadīšana bez derīgas vadītāja apliecības, braukaukšana alkohola reibumā vai lielas ātruma pārsniegšanas. 

Ja varētu domāt, ka noteikumus biežāk pārkāpj vīrieši, tad arvien biežāk policija sastopas arī ar sievietēm, kuras pārkāpušas kādu no ceļu satiksmes noteikumiem. Tomēr policijas darbinieki atzīst, ka katram dzimumam ir izteikti pārkāpumu paradumi. Piemēram, vīrieši atļauto braukšanas ātrumu biežāk pārkāpj apozināti, savukārt sievietes tieši pretēji – ātrāk nekā atļauts brauc, jo nav piefiksējušas ar kādu ātrumu pārvietojas.

Kā jau minēts – biežākie pārkāpumi uz ceļa ir atļautā ātruma pārsniegšana, tomēr parasti šis pārsniegtais ātrums nav liels, policisti atzīst, ka gadījumi, kad kāds šoferis atļauto braukšanas ātrumu pārsniedzis ļoti ievērojami Vidzemē ir vidēji reizi mēnesī. Policisti atklāj, ka ar agresīvajiem šoferiem biežāk saskaras ziemas sezonā, īpaši, kad uzsnieg pirmais sniegs.

Ja gadu gaitā nav mainījusies ceļu policijas būtība – fiksēt un novērst pārkāpumus uz ceļa, tad krietni mainījusies un uzlabojusies ir tehnoloģija ar kādu pārkāpumi tiek fiksēti. Ja kādreiz ceļu policisti iedzīvotājiem asociējās ar kādu krūmos paslēpušos tēlu, kas ātrumu fiksē ar matu fēnam līdzīgu priekšmetu, tad mūsdienu modernās tehnoloģijas šo uzskatu ir krietni vien mainījušas.

Policijas auto uzstādītās kameras fiksē braukšanas ātrumu uz visām debespusēm, tāpat tehnoloģijas sniedz iespēju pārbaudīt arī vai auto ir derīgs dalībai ceļu satiksmē un maksimāli ātri noskaidrot informāciju par transporta līdzekļa vadītāju, lai policijas darbinieki pēc iespējas objektīvāk varētu novērtēt pārkāpumu un piemērot atbilstošāko soda apmēru.

Ja runājam ar ceļu satiksmes noteikumu pārkāpēju sadarbošanos ar policiju, ceļu policijas darbinieki atzīst, ka lielākoties pārkāpēji paši apzinās, ka noteikumus ir pārkāpuši. Pat runājot par gadījumiem, kad šoferi pie stūres sēdušies alkohola reibumā, pieķertie pārkāpēji parasti sadarbojas ar policijas darbiniekiem un pretestību izrāda ļoti reti. Fiksēt to, ka tiešām noticis noteikumu pārkāpums palīdz jau iepriekš minētās kameras, un policisti atzīst, ka labprāt pārkāpējam arī parāda video fiksēto pārkāpuma brīdi.

Ar notiekošās drošības akcijas palīdzību policija vēlas atgādināt, cik svarīgi būt uzmanīgiem un atbildīgiem, kā arī ievērot drošības prasības ceļu satiksmē, jo katram satiksmes dalībniekam ir jāsaprot, ka no viņa rīcības var būt atkarīga gan paša, gan kāda cita satiksmes dalībnieka drošība un pat dzīvība.

 

SIA EASTCON AG LV Starptautisks uzņēmums ar 40 darba gadu pieredzi aicina pievienoties LATVIJAS komandai KLIENTU KONSULTANTU  * ja esi pozitīvs, aktīvs, komunikabls;  * ja novērtē iespēju, kad PATS vari sastādīt savu darba grafiku; MĒS PIEDĀVĀJAM: pievilcīgu atalgojumu ar bonusiem no pārdošanas rezultātiem no 1000 līdz 3000 un vairāk eiro bruto mēnesī; bezmaksas apmācību pirms darba uzsākšanas (nav nepieciešama iepriekšēja pieredze, visu iemācīsim); pilnu darba slodzi; līdzfinansētu veselības apdrošināšanu saskaņā ar uzņēmuma politiku; atbalstu ikdienas darbā, draudzīgu kolektīvu un motivējošu kolēģi – vadītāju. DARBA PIENĀKUMI: iepazīstināt klientus ar produktu; izskaidrot produkta darbības principus un atbildēt uz klientu jautājumiem; izzināt klientu vajadzības, konsultēt un piedāvāt risinājumu; (klientu meklēšana darba pienākumos neietilpst). Gaidām CV un pavadvēstuli uz e-pastu elita.juska@eastcon.lv līdz 20.09.2022. Paldies par atsaucību ! Profesija: PĀRDEVĒJS KONSULTANTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-10-10 Kontaktpersona: Gaidām CV un pavadvēstuli uz e-pastu: elita.juska@eastcon.lv

 MERKURITA LV SIA reģ.nr.40003907193 Tēraudlietuves iela 22, Rīga, LV-1026 Uzņēmums un preču zīme MERKURITA tika izveidota 2003. gadā. Jau vairāk kā 15 gadus MERKURITA veiksmīgi darbojas Baltijas valstīs. Mūs, MERKURITA LV komandu, apvieno vēlme ar savu ikdienas darbību Latvijas iedzīvotājiem piedāvāt un atklāt to, ka patiesībā IR LIETAS, kas rūpējās par mums ik dienu un, kas īpaši svarīgi, ik nakti – produkcija, kas labvēlīgi ietekmē veselību un dzīves kvalitāti: augstvērtīgi vilnas izstrādājumi un magnētiskā lauka terapijas produkti. Sakarā ar uzņēmuma paplašināšanos "MERKURITA LV" aicina darbā TIRDZNIECĪBAS KONSULTANTUS/-ES VIDZEMES REĢIONĀ (Valmiera, Cēsis, Limbaži)! Darba pienākumi: • Izstrādājumu prezentēšana un komunikācija ar uzņēmuma klientiem • Līgumu sastādīšana un preces piegāde Prasības kandidātiem: • Labas komunikācijas spējas • Vidējā vai augstākā izglītība • Labprāt savā komandā aicinām arī cilvēkus ar dzīves pieredzi • „B” kategorijas autovadītāja apliecība un personīgais auto Mēs piedāvājam: • Kvalitatīvas profesionālās apmācības • Sakārtotu un labi organizētu darbu • Augstu atalgojumu • Visas sociālās garantijas un papildus bonusus CV un pieteikuma vēstuli ar norādi "Konsultants" lūdzam sūtīt uz epastu: info@merkurita.lv līdz šī gada 3. oktobrim. Uzziņas pa tālruni: 27007977 Darba laiks Pilna slodze Darba alga no 1000 EUR līdz 3000 EUR (bruto) Darba vieta Vidzemes pilsētās Profesija: TIRDZNIECĪBAS PĀRSTĀVIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov., Vidzeme Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-10-03 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (darba vietas adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku (40 stundas nedēļā jeb 1,0 likme). Ja Tev ir vēlme: • veikt bērnu aprūpi ikdienā; • sadarboties ar grupas skolotājām, sniegt atbalstu bērniem mācību jomu apguvē; • veidot bērnos kulturālas uzvedības un higiēnas iemaņas; • rūpēties par bērnu dienas režīma ievērošanu; • nodrošināt telpu, inventāra tīrību un kārtību; un ja Tev ir: • vismaz vidējā izglītība (vēlams auklītes sertifikāts vai praktiskā pieredze darbā ar bērniem); • valsts valodas zināšanas C līmeņa 1.pakāpe; • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; prasme plānot un organizēt savu darbu; mēs piedāvājam: • atalgojumu EUR 585 mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli gaidīsim līdz 2022.gada 7.oktobrim personīgi (adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā spriditis@valmiera.edu.lv. Tālrunis papildu informācijai: 64231434. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-10-07 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri