Valmieras Ziņas

Valsts policija – konstantā ceļu satiksmes noteikumu un drošības uzraudzībā

Lasīšanas laiks: 3 min

Kā jau iepriekš esam informējuši, 16. septembrī, Eiropas Savienības dalībvalstīs, tostarp Latvijā, sāksās nedēļu ilga Eiropas ceļu policijas tīkla organizētā ikgadējā akcija “ROADPOL Drošības dienas”. Šīs drošības nedēļas laikā uz Latvijas ceļiem, policija veic pastiprinātu ceļu satiksmes uzraudzību. Papildu jau ikdienas satiksmes kontrolei, Valsts policija pastiprināti rūpējas par satiksmes drošību un uzrauga satiksmes dalībniekus, īpašu uzmanību pievēršot gan mazāk aizsargātajiem ceļu satiksmes dalībniekiem, gan autovadītājiem, kā arī pareizai pasažieru pārvadāšanai. 

Ceļu policija, kā ierasts, veic arī pastiprinātu ātruma kontroli un uzrauga to, vai autovadītāji nevada spēkratu alkohola vai citu apreibinošo vielu iespaidā.

Lai iepazītos ar ceļu policijas ikdienu, otrdienas rītā devāmies līdzi vienai no Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes ekipāžām, kura devusies satiksmes kontrolē.

Kā noskaidrojām, biežākie pārkāpumi uz ceļa esot atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana un drošības jostu nelietošana, tomēr, kā atzīst paši policisti, drošības jostas šoferi gadu gaitā iemācījušies lietot biežāk un šādi pārkāpumi kļūst retāki.

Policijas darbs primāri ir preventīvs. Tas nozīmē, ka policijas ekipāža, apturot pārkāpēju, sākumā šoferi brīdina un sodu piemēro tikai, ja pārkāpums atkārtojas. Protams, tas neattiecas uz gadījumiem, kad veiki būtiski pārkāpumi, kā, piemēram, transporta līdzekļa vadīšana bez derīgas vadītāja apliecības, braukaukšana alkohola reibumā vai lielas ātruma pārsniegšanas. 

Ja varētu domāt, ka noteikumus biežāk pārkāpj vīrieši, tad arvien biežāk policija sastopas arī ar sievietēm, kuras pārkāpušas kādu no ceļu satiksmes noteikumiem. Tomēr policijas darbinieki atzīst, ka katram dzimumam ir izteikti pārkāpumu paradumi. Piemēram, vīrieši atļauto braukšanas ātrumu biežāk pārkāpj apozināti, savukārt sievietes tieši pretēji – ātrāk nekā atļauts brauc, jo nav piefiksējušas ar kādu ātrumu pārvietojas.

Kā jau minēts – biežākie pārkāpumi uz ceļa ir atļautā ātruma pārsniegšana, tomēr parasti šis pārsniegtais ātrums nav liels, policisti atzīst, ka gadījumi, kad kāds šoferis atļauto braukšanas ātrumu pārsniedzis ļoti ievērojami Vidzemē ir vidēji reizi mēnesī. Policisti atklāj, ka ar agresīvajiem šoferiem biežāk saskaras ziemas sezonā, īpaši, kad uzsnieg pirmais sniegs.

Ja gadu gaitā nav mainījusies ceļu policijas būtība – fiksēt un novērst pārkāpumus uz ceļa, tad krietni mainījusies un uzlabojusies ir tehnoloģija ar kādu pārkāpumi tiek fiksēti. Ja kādreiz ceļu policisti iedzīvotājiem asociējās ar kādu krūmos paslēpušos tēlu, kas ātrumu fiksē ar matu fēnam līdzīgu priekšmetu, tad mūsdienu modernās tehnoloģijas šo uzskatu ir krietni vien mainījušas.

Policijas auto uzstādītās kameras fiksē braukšanas ātrumu uz visām debespusēm, tāpat tehnoloģijas sniedz iespēju pārbaudīt arī vai auto ir derīgs dalībai ceļu satiksmē un maksimāli ātri noskaidrot informāciju par transporta līdzekļa vadītāju, lai policijas darbinieki pēc iespējas objektīvāk varētu novērtēt pārkāpumu un piemērot atbilstošāko soda apmēru.

Ja runājam ar ceļu satiksmes noteikumu pārkāpēju sadarbošanos ar policiju, ceļu policijas darbinieki atzīst, ka lielākoties pārkāpēji paši apzinās, ka noteikumus ir pārkāpuši. Pat runājot par gadījumiem, kad šoferi pie stūres sēdušies alkohola reibumā, pieķertie pārkāpēji parasti sadarbojas ar policijas darbiniekiem un pretestību izrāda ļoti reti. Fiksēt to, ka tiešām noticis noteikumu pārkāpums palīdz jau iepriekš minētās kameras, un policisti atzīst, ka labprāt pārkāpējam arī parāda video fiksēto pārkāpuma brīdi.

Ar notiekošās drošības akcijas palīdzību policija vēlas atgādināt, cik svarīgi būt uzmanīgiem un atbildīgiem, kā arī ievērot drošības prasības ceļu satiksmē, jo katram satiksmes dalībniekam ir jāsaprot, ka no viņa rīcības var būt atkarīga gan paša, gan kāda cita satiksmes dalībnieka drošība un pat dzīvība.

 

Metālapstrādes uzņēmums SIA BALTMA aicina darbā CNC iekārtu operatoru—iestatītāju. Ja Tev ir vidējā profesionālā, augstākā vai nepabeigta augstākā inženiertehniskā izglītība metālapstrādes nozarē, interesē CNC virpošanas un frēzēšanas procesi – pievienojies mūsu komandai! Ko mēs sagaidām? Pozitīvu attieksmi pret darbu, atbildību un precizitāti, spēju strādāt komandā, patstāvīgi pieņemt lēmumus un organizēt savu darbu. Kādi būs Tavi pienākumi? Iestatīt un uzraudzīt CNC virpošanas un frēzēšanas iekārtas, nodrošināt ražošanas procesu un pārraudzīt produkcijas kvalitāti. Par priekšrocību uzskatīsim izglītību metālapstrādes jomā un pieredzi darbā ar CNC iekārtām. Ko mēs piedāvājam? Darbu strauji augošā uzņēmumā, stabilu un progresīvu atalgojumu no 1500 eiro mēnesī BRUTO (pēc pārbaudes laika), darbu maiņās (6:00 – 14:30 rīta maiņa un 13:30 – 22:00 vakara maiņa), sociālās garantijas un veselības apdrošināšanu, nelaimes gadījumu apdrošināšanu, apmaksātas sporta un atpūtas aktivitātes (trenažieru zāle un peldbaseins), labus darba apstākļus dinamiskā kolektīvā, darbu ar jaunākajām CNC iekārtām, regulāras apmācības, iespēju profesionāli pilnveidoties un īstenot inovatīvas idejas, pieredzes apmaiņu ārvalstu komandējumos. Pieteikšanās: Motivācijas vēstuli un CV sūti uz e-pastu: info@baltma.lv, vai atnes personīgi uz SIA BALTMA Kauguru iela 19, Valmiera ar norādi “CNC operatora vakance”. Profesija: DATORIZĒTĀS CIPARU VADĪBAS (CNC) METĀLAPSTRĀDES DARBAGALDU OPERATORS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Kauguru iela 19, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-05-31 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: info@baltma.lv vai zvanīt pa tālruni 64207220 Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

CNC operatori /iestatītāji CNC virpošanas un frēzēšanas uzņēmums “Baltma” aicina Jūs pievienoties komandā! Pievienojies strauji augošam uzņēmumam Valmierā. Piedāvājam: darba laiku darba dienās: no 6:00 līdz 14:30 un no 13:30 līdz 22:00; atalgojumu sākot no 1500 līdz 2000 EUR (bruto)/mēnesī; darbam nepieciešamo apmācību un aprīkojumu; veselības un nelaimes gadījuma apdrošināšanas polisi pēc pārbaudes laika; piedāvā peldbaseina un sporta zāle apmeklējumus; atsaucīgu un profesionālu komandu.  No Jums sagaidām: iepriekšējo darba pieredzi metālapstrādē vai kokapstrādē; pieredzi ar CNC garenvirpošanas iekārtām, vai arī ar citām CNC iekārtām; pieredzi ar garenvirpošanas procesiem vai citiem CNC virpošanas vai frēzēšanas procesiem; spēju efektīvi organizēt darba ikdienu. Jums uzticēsim: sagatavot un iestatīt CNC darbagaldus ražošanai, nodrošināt produkcijas kvalitāti; uzraudzīt ražošanas procesus, instrumentu nomaiņu, materiālu papildināšanu; nodrošināt produkcijas kvalitatīvu ražošanu. Gaidīsim Jūsu CV uz cv@biuro.lv, vai zvanot pa tālruni +371 27030750. Profesija: DATORIZĒTĀS CIPARU VADĪBAS (CNC) METĀLAPSTRĀDES DARBGALDU IESTATĪTĀJS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Kauguru iela 19, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Uzņēmuma līgums Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Uzņēmuma līgums Aktuāla līdz: 2024-07-24 Darba sākšanas datums: 2024-04-24 Kontaktpersona: BIURO SIA

Mūsu partneri