Valmieras Ziņas

Valsts kontrole: Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikums nelikumīgi izmaksājis darbiniekiem prēmijas

Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikums, nelikumīgi rīkojoties ar valsts budžeta līdzekļiem, izmaksājis darbiniekiem prēmijas 1303 eiro apmērā, revīzijā par Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) 2019.gada pārskata sagatavošanas pareizību secinājusi Valsts kontrole.

Valsts kontrolē uzsver, ka prēmijas izmaksātas neskatoties uz to, ka 2019.gadā nav veikts darbinieku darbības un tās rezultātu novērtējums, kas ir pamatojums un priekšnoteikums prēmijas izmaksai.

Tiek skaidrots, ka revīzijas laikā par 2019.gada pārskata sagatavošanas pareizību revidenti tehnikumā konstatēja, ka direktors izdevis rīkojumu par prēmijas piešķiršanu septiņiem darbiniekiem 1303 eiro apmērā, lai gan nav veikts darbinieku darbības un tās rezultātu novērtējums, kas atbilstoši Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumam ir pamatojums un priekšnoteikums prēmijas izmaksai.

Valsts kontrole jau finanšu revīzijā “Par Izglītības un zinātnes ministrijas 2018.gada pārskata sagatavošanas pareizību” esot konstatējusi, ka Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikumā tika izmaksātas prēmijas 6284 eiro apmērā, lai gan 2018.gadā netika veikts darbinieku darbības un tās rezultātu novērtējums, kā rezultātā IZM tika sniegts ieteikums – izvērtēt konstatētās neatbilstības Priekuļu tehnikumā un veikt nepieciešamos pasākumus, lai turpmāk nodrošinātu prēmiju piešķiršanu iestādes vadītājam un darbiniekiem atbilstoši normatīvo aktu prasībām.

Pamatojoties uz Valsts kontroles iesniegumu, par konstatēto pārkāpumu tika veikta resoriskā pārbaude Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Cēsu iecirknī.

Tāpat Valsts kontrole atklājusi, ka Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikumā izrakstīti rēķini un saņemta nomas maksa vismaz 536 eiro apmērā par tam nepiederošiem īpašumiem.

Vienlaikus tehnikumā nav veikta inventarizācija mācību programmas “Kokkopis – arborists” īstenošanai paredzētajam materiālajām vērtībām, kā arī materiālās vērtības bez dokumentāra pamatojuma ir pārvietotas uz Latvijas Lauksaimniecības universitātes kapitālsabiedrību SIA “Bulduru Dārzkopības vidusskola”, atklāj Valsts kontroles veiktais pārskats.

Revidenti esot veikuši uzskaitē esošo materiālo vērtību izlases veida inventarizāciju, un pārbaudes laikā konstatēts, ka materiālās vērtības bez dokumentāra pamatojuma ir pārvietotas uz Bulduru Dārzkopības vidusskolu un tehnikumā nav veikta to inventarizācija. Par konstatēto pārkāpumu pēc Valsts kontroles iesnieguma uzsākta resoriskā pārbaude Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Cēsu iecirknī.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Galvenie amata pamatpienākumi:  Rūpēties par izglītojamo drošību; Darba organizēšana un plānošana; Bērnu veselības stāvokļa novērtēšana; Bērnu profilaktisko pasākumu organizēšana un veikšana; Higiēnas prasību izpildes kontrole; Bērnu ēdināšanas uzraudzība sadarbībā ar ēdināšanas pakalpojuma sniedzēju; Infekcijas kontroles nodrošināšana; Profilaktiski izglītojošais darbs; Darba dokumentēšana; Uzņemties atbildību par sava darba kvalitāti; Profesionālās kvalifikācijas uzturēšana. Amata veikšanai nepieciešamā izglītība, kompetences un prasmes: Augstākā izglītība atbilstoši amata pienākumiem, papildus reģistrētas ārstniecības personas statuss. Darba pieredze ne mazāk kā 3 gadi, kā arī profesionālā pilnveide atbilstoši normatīvajiem aktiem par profesionālo pilnveidi; Spēja strādāt droši, akurāti un efektīvi; Spēja strādāt paaugstinātas spriedzes apstākļos; Spēja novērst problēmas un nodrošināt drošību; Valsts valodas prasme normatīvajos aktos noteiktajā līmenī. Motivētu pieteikuma vēstuli, izglītību apliecinošu dokumentu kopijas un CV jāiesniedz līdz 29.05.2020. Mazsalacas pilsētas Pirmsskolas izglītības iestādē (Parka iela 14, Mazsalacā, Mazsalacas novadā, LV-4215) vai elektroniski pirmsskola@mazsalaca.edu.lv . Papildus informācija: tālr. 27871920 (pirmsskolas vadītāja Saiva Liepa). Profesija: BĒRNU MĀSA Darba vietas adrese: LATVIJA, Parka iela 14, Mazsalaca, Mazsalacas nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2020-08-14 Kontaktpersona: Piet.vēst., izgl.apliec.dok.kopijas un CV sūtīt uz pirmsskola@mazsalaca.edu.lv, t. 27871920.

Mazsalacas pilsētas Pirmsskolas izglītības iestāde (reģ.Nr. 4401901990), Parka iela14, Mazsalaca, Mazsalacas novads, aicina pieteikties Pirmsskolas skolotāju (1 pilnu darba laiku) Prasības: Augstākā pedagoģiskā izglītība, pirmsskolas izglītības skolotāja kvalifikācija; labas pirmsskolas metodikas zināšanas; radošums, atbildība, precizitāte; latviešu valodas prasmes augstākajā līmenī. Pienākumi: nodrošināt bērncentrētu, iekļaujošu pieeju valsts pirmsskolas izglītības vadlīnijās noteiktā pirmsskolas izglītības satura īstenošanai, atbilstoši izglītojamo vajadzībām un individuālās attīstības īpatnībām. plānot un nodrošināt kvalitatīvu, izglītojamo vecumam atbilstošu, jēgpilnu izglītības procesu. uzturēt drošu, veselīgu un attīstību veicinošu, psiholoģiski labvēlīgu vidi iestādē. kārtot dokumentāciju atbilstoši izglītības iestādes prasībām. Mēs piedāvājam: stabilu atalgojumu (likme 750 EUR) un sociālās garantijas; iespēju pilnveidot profesionālo pieredzi; Motivētu pieteikuma vēstuli, izglītību apliecinošu dokumentu kopijas un CV jāiesniedz līdz 14.08.2020. Mazsalacas pilsētas Pirmsskolas izglītības iestāde (Parka iela 14, Mazsalacā, Mazsalacas novadā, LV-4215) vai elektroniski pirmsskola@mazsalaca.edu.lv . Papildus informācija: tālr. 27871920 (pirmsskolas vadītāja Saiva Liepa). Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Parka iela 14, Mazsalaca, Mazsalacas nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-08-14 Kontaktpersona: Piet.vēst., izgl.apliec.dok.kopijas un CV sūtīt uz pirmsskola@mazsalaca.edu.lv, t. 27871920.

Mazsalacas pilsētas Pirmsskolas izglītības iestāde (reģ.Nr. 4401901990), Parka iela14, Mazsalaca, Mazsalacas novads, aicina pieteikties Pirmsskolas skolotāju (1 nepilns darba laiks – 0,5 amata vieta uz noteiktu laiku). Prasības: Augstākā pedagoģiskā izglītība, pirmsskolas izglītības skolotāja kvalifikācija; labas pirmsskolas metodikas zināšanas; radošums, atbildība, precizitāte; latviešu valodas prasmes augstākajā līmenī. Pienākumi: nodrošināt bērncentrētu, iekļaujošu pieeju valsts pirmsskolas izglītības vadlīnijās noteiktā pirmsskolas izglītības satura īstenošanai, atbilstoši izglītojamo vajadzībām un individuālās attīstības īpatnībām. plānot un nodrošināt kvalitatīvu, izglītojamo vecumam atbilstošu, jēgpilnu izglītības procesu. uzturēt drošu, veselīgu un attīstību veicinošu, psiholoģiski labvēlīgu vidi iestādē. kārtot dokumentāciju atbilstoši izglītības iestādes prasībām. Mēs piedāvājam: stabilu atalgojumu (likme 750 EUR) un sociālās garantijas; iespēju pilnveidot profesionālo pieredzi; Motivētu pieteikuma vēstuli, izglītību apliecinošu dokumentu kopijas un CV jāiesniedz līdz 14.08.2020. Mazsalacas pilsētas Pirmsskolas izglītības iestāde (Parka iela 14, Mazsalacā, Mazsalacas novadā, LV-4215) vai elektroniski pirmsskola@mazsalaca.edu.lv . Papildus informācija: tālr. 27871920 (pirmsskolas vadītāja Saiva Liepa). Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Parka iela 14, Mazsalaca, Mazsalacas nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-08-14 Kontaktpersona: Piet.vēst., izgl.apliec.dok.kopijas un CV sūtīt uz pirmsskola@mazsalaca.edu.lv, t. 27871920.

Mūsu partneri