Valmieras Ziņas

Valsts kontrole: Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikums nelikumīgi izmaksājis darbiniekiem prēmijas

Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikums, nelikumīgi rīkojoties ar valsts budžeta līdzekļiem, izmaksājis darbiniekiem prēmijas 1303 eiro apmērā, revīzijā par Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) 2019.gada pārskata sagatavošanas pareizību secinājusi Valsts kontrole.

Valsts kontrolē uzsver, ka prēmijas izmaksātas neskatoties uz to, ka 2019.gadā nav veikts darbinieku darbības un tās rezultātu novērtējums, kas ir pamatojums un priekšnoteikums prēmijas izmaksai.

Tiek skaidrots, ka revīzijas laikā par 2019.gada pārskata sagatavošanas pareizību revidenti tehnikumā konstatēja, ka direktors izdevis rīkojumu par prēmijas piešķiršanu septiņiem darbiniekiem 1303 eiro apmērā, lai gan nav veikts darbinieku darbības un tās rezultātu novērtējums, kas atbilstoši Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumam ir pamatojums un priekšnoteikums prēmijas izmaksai.

Valsts kontrole jau finanšu revīzijā “Par Izglītības un zinātnes ministrijas 2018.gada pārskata sagatavošanas pareizību” esot konstatējusi, ka Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikumā tika izmaksātas prēmijas 6284 eiro apmērā, lai gan 2018.gadā netika veikts darbinieku darbības un tās rezultātu novērtējums, kā rezultātā IZM tika sniegts ieteikums – izvērtēt konstatētās neatbilstības Priekuļu tehnikumā un veikt nepieciešamos pasākumus, lai turpmāk nodrošinātu prēmiju piešķiršanu iestādes vadītājam un darbiniekiem atbilstoši normatīvo aktu prasībām.

Pamatojoties uz Valsts kontroles iesniegumu, par konstatēto pārkāpumu tika veikta resoriskā pārbaude Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Cēsu iecirknī.

Tāpat Valsts kontrole atklājusi, ka Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikumā izrakstīti rēķini un saņemta nomas maksa vismaz 536 eiro apmērā par tam nepiederošiem īpašumiem.

Vienlaikus tehnikumā nav veikta inventarizācija mācību programmas “Kokkopis – arborists” īstenošanai paredzētajam materiālajām vērtībām, kā arī materiālās vērtības bez dokumentāra pamatojuma ir pārvietotas uz Latvijas Lauksaimniecības universitātes kapitālsabiedrību SIA “Bulduru Dārzkopības vidusskola”, atklāj Valsts kontroles veiktais pārskats.

Revidenti esot veikuši uzskaitē esošo materiālo vērtību izlases veida inventarizāciju, un pārbaudes laikā konstatēts, ka materiālās vērtības bez dokumentāra pamatojuma ir pārvietotas uz Bulduru Dārzkopības vidusskolu un tehnikumā nav veikta to inventarizācija. Par konstatēto pārkāpumu pēc Valsts kontroles iesnieguma uzsākta resoriskā pārbaude Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Cēsu iecirknī.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “Padtex Insulation” aicina savā komandā KVALITĀTES VADĪTĀJA ASISTENTU Kandidāta raksturojums: pozitīvi domājoša personība ar vēlmi pilnveidoties; vēlama pieredze kvalitātes vadības procesos; izglītība kvalitātes vadībā vai ceļā uz to. Tavi darba pienākumi: asistēšana kvalitātes vadītājam ikdienas darbā; kvalitātes vadības sistēmas un saistošās dokumentācijas pārskatīšana, analīze, pilnveidošana un uzturēšana; procesu analīze (struktūrshēma); risku noteikšana un analīze (FMEA); procesu kontroles plānu izstrāde. Mēs piedāvājam: dinamisku darba vidi un iespēju profesionāli pilnveidoties; pilna laika darbu ar darba samaksu 1000-1200 EUR/bruto; sociālās garantijas, veselības apdrošināšanu. Ja esi gatavs būt daļa no SIA “Padtex Insulation” komandas, sūti savu CV un motivācijas vēstuli uz alise@padtex.lv! Iesniedzot savu CV un motivācijas vēstuli, Jūs piekrītat personas datu apstrādei konkrētajā atlases procesā. Pārzinis: SIA “Padtex Insulation”, reģ. nr. LV44103028772 Profesija: KVALITĀTES VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 27, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-02-14 Darba sākšanas datums: 2021-02-15 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: alise@padtex.lv Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

Mūsu partneri