Valmieras Ziņas

Valmiermuižā noslēdzies VI “Latvian Voices” a capella festivāls

Lasīšanas laiks: 2 min

Latvian Voices koncerti valmieriešus priecējuši pilsdrupu estrādē, pie Dzirnavu ezeriņa un citās vietās, bet sestdien, 2.jūlijā, Latvian Voices a cappella festivāls noslēdzās Valmiermuižas alus darītavas terasē. Jau sesto gadu Valmiera ir a capella galvaspilsēta, kad notiek koncerti un izglītojošas meistarklases, kas pulcē gan grupas, gan atsevišķus vokālās mūzikas entuziastus. Nodarbības sākās jau 30.jūnijā, 1.jūlijā Valmieras Kultūras centrā notika Latvian Voices un Estonian Voices koncerts, bet sestdienas vakars bija veltīts Ukrainai un ukraiņu tautas mūzikai.

Kā pastāstīja ansambļa mākslinieciskā vadītāja Laura Jēkabsone, Latvian Voices februārī izsludināja a cappella aranžējumu konkursu par godu ukraiņu tautas mūzikai. Atsaucība bija ļoti liela, tika saņemti vairāk nekā 20 mūzikas aranžējumu no Kanādas, Jaunzēlandes, Norvēģijas un citām pasaules vietām. Protams, arī no Latvijas.

Koncerts sākās ar divām liriskām ukraiņu šūpuļdziesmām, bet klausītājos līdzpārdzīvojumu izraisīja nežēlīgā dziesma par Aļu, kura piekrīt doties līdzi kazakiem, kas Aļu aiz bizēm piesien mežā pie priedēm un aizdedzina… Šo aranžējumu bija atsūtījis Johanness no Vācijas. Koncerta pirmo daļu noslēdza Aigara Raumaņa aranžējums “Peld pīle pa upi”.

Pasākumu vadīja dziedātājs Jānis Strazdiņš, kurš koncerta 2.daļā klātesošos iepazīstināja ar dziedātājiem. Jānis un Laura atzina, ka šīs karstās dienas bija mūzikas un emociju piesātinātas, 35 meistarklašu dalībnieki dalījās pieredzē un ieguva jaunas zināšanas. Kā pirmie savu sniegumu rādīja ansamblis “Alba” no Talsiem. Ansamblis “Imera” no Kocēniem Imanta Toča vadībā dzied jau gadus desmit, bet likās neticami, ka tieši šādā sastāvā tikai mēnesi, jo viņu izpildītā dziesma “Zvīdzi, zvīdzi, siermais zirdzeņ!” skanēja gan pārliecinoši, gan ļoti emocionāli, jo atkal tika skarta smagā kara tēma. Aicinot pievienoties arī visus klausītājus, apvienotais a capella koris koncerta 2.daļu noslēdza ar visiem zināmo latviešu tautasdziesmu “Bēdu manu, lielu bēdu”.

Koncerta 3.daļu un līdz ar to arī visu šī gada festivālu noslēdza īpašie viesi – Rīgas Doma kora skolas gospeļu koris. Tā mākslinieciskā vadītāja ir grupas Latvian Vocies dziedātāja Una Stade.

Atbilstoša koncerta saturam un vietai bija īpašā Latvian Voices a capella festivāla zeltera etiķete: Kvalitāte, kas mūs vieno. Tīra skaņa. Tīra garša.

Uz dziedātāju un klausītāju vienojošiem koncertiem 2023.gadā!

Aktuālais jautājums

Kā, jūsuprāt, jaunais luksofors Valmierā, Cēsu ielā ietekmē pilsētas satiksmi?     

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri