Valmieras Ziņas

Valmierietes, Latvijas frisbija čempiones: Veiksme seko stiprākajiem!

Lasīšanas laiks: 5 min

9. un 10. martā Salaspils Sporta namā norisinājās Latvijas frisbija čempionāts telpās sieviešu un vīriešu grupās. Valmieru čempionātā pārstāvēja sieviešu komanda un divas vīriešu komandas. Valmierietēm pēc gada pārtraukuma izdevās atgūt čempionu titulu, pārspējot “Salaspils FK A”. Puišiem šogad mazāk veiksmīgs starts – 7. un 10. vieta.

Kas frisbijā ir būtiski? Kādas ir meiteņu pārdomas par uzvaru un frisbija jomas situāciju kopumā? Lai uzzinātu atbildes uz šiem un citiem ne mazāk interesantiem jautājumiem, tikos ar trim sieviešu frisbija komandas “Valmiera” pārstāvēm – komandas kapteini Kristu Kozulāni, Kristu Līcīti, Daci Carevu.

Kas ir frisbijs komandas meiteņu dzīvēs? Hobijs? Tikai brīvā laika nodarbe, kas tomēr ir vainagojusies ar panākumiem? Nē, hobijs ir būtiska dzīves sastāvdaļa. Frisbijs ir komandas sporta veids, un tas saved un satuvina cilvēkus. Piemēram, viena no komandas pārstāvēm, spēlējot frisbiju, ir iepazinusies ar savu tagadējo vīru. Tāpat frisbijs iepazīstina un saved kopā ar jauniem cilvēkiem, tādējādi var iegūt draugus un paplašināt savu paziņu loku. Meitenes frisbijā ir atradušas draugus, ar kuriem ir ne tikai ir labas attiecības uz spēles laukuma vai treniņa, bet arī ārpus tā.

Runājot par komandas “ķīmiju”, jeb citiem vārdiem sakot, sadarbību starp komandas biedriem, meitenes atzīst, ka tas ir svarīgi. “Tas nerodas tā vienkārši. Pie tās ir jāstrādā un tā ir jātrenē,” atzīst Krista. Komandas “ķīmiju” būtiski var attīstīt, strādājot treniņos, jo ar laiku rodas sajūtas un izpratne par to, ko var sagaidīt no komandas biedriem, kādas ir viņu stiprās, kādas vājās puses. Komandas kapteine Krista saka: “Sieviešu sportā vispār ir svarīgi, lai meitenes var viena otru pieņemt, prot sadarboties, jo visas darbojas vienam uzdevumam, viena mērķa vadītas.”

Koordinācija, mērķtiecība, sportiskais azarts, gribasspēks, vēlme attīstīties un ieguldīt sevi – pēc meiteņu domām, šīs ir būtiskākās īpašības, ko pieprasa frisbijs. Tāpat kā citos sporta veidos, frisbijā īsti nekāda attīstība nevar notikt, ja nav vēlmes strādāt pie sevis, ja nav mērķtiecības. Runājot par koordināciju, Krista frisbiju salīdzina ar dejām: “It kā jau var iemācīties, bet tas ir jābūt ļoti lielam gribasspēkam.” Tātad gan gribasspēks, gan koordinācija ir būtiskas īpašības, kam vajadzētu piemist jaunajiem frisbijistiem. Tāpat nevajadzētu aizmirst par pārējām īpašībām. Vai šīs īpašības piemīt Valmieras komandas meitenēm? Meitenes smejoties atbild, ka nesenais panākums, proti, Latvijas čempiontituls, to apliecina.

Arī veiksme ir svarīga frisbija sastāvdaļa. Kristas vārdiem sakot: “Veiksme vienmēr noder. Viss, kas var notikt, viss, kas var kaut ko ietekmēt, kaut vai sīkākais pieskāriens, var mainīt diska virzienu un spēles likteni.” Veiksme var frisbijā izpausties dažādi – var paveikties atrasties īstajā laikā un īstajā vietā, var veiksmīgi paskatīties, kad disks lido izdevīgā un vēlamā virzienā. “Veiksme seko stiprākajiem,” saka komandas kapteine.

Bet kā ir ar motivāciju? Dace saka tā: “Ir situācijas, kad paredzēts treniņš, bet dīvāns šķiet tik vilinošs. Tad komandas čatā ir redzams, kā visi salasās uz treniņu un tā ir motivācija arī pašai doties.” Kā vēl vienu motivāciju meitenes min iespēju tikt frisbija valsts izlasē. Tas ir arī kā liels sasniegums, jo tomēr arī pats vārds “izlase” jau skan iespaidīgi. Noteikti arī svarīga un vienmēr aktuāla motivācija ir apkārtējie cilvēki, piemēram, ģimene, draugi, komanda. Apkārtējie var motivēt ar saviem vārdiem un piemēru, vai arī motivācijas meklētājs var izjust kaut kāda veida atbildību tā cilvēka priekšā un vienkārši darīs savu lietu tāpēc, ka grib apkārtējiem pierādīt savu varēšanu. Vēl sportistes atzīts, ka arī var iztikt bez jebkādas īpašas motivācijas, ja ir vēlme sportot. Darīt lietu, kas patīk, ir pašmotivācija, it īpaši tad, ja dīvāns vilinošs nešķiet.

Meitenes arī padalījās ar savu iepriekšējo pieredzi sportā – viena ir spēlējusi basketbolu, viena futbolu un viena nodarbojusies ar vieglatlētiku. Tiem, kuri iepriekš ir nodarbojušies ar komandu sporta veidiem, sirdī paliek vēlme sacensties, cīnīties uzvarēt, jo kā saka Dace un Krista, papildinot viena otru: “Ja mēs vienkārši tikai gribētu sportot, mēs varētu iet skriet vai nūjot. Mēs gribam sacensties.”

Kad jautāju par frisbija popularitāti sporta pasaulē, komandas kapteine Krista ar vieglu nopūtu pauda cerību, ka frisbijs kādu dienu būs Olimpiskajās spēlēs. Viņa arī pajokoja, ja jau reiz tiek pievērsta uzmanība komandai no žurnālistu puses, tad acīmredzot frisbijs kļūst populārāks. Lai vai kā, meitenes sava sporta veida ne pārāk augstā popularitāte nesatrauc. Viņas atzīst, ka katram ir savs interesējošais sporta veids, katram sporta veidam ir savs atbalstītāju pulks. Meitenes piebilst, ka Valmierā frisbijs aug un attīstās katru gadu. Puišiem ir jau divas komandas un vairāk interesentu piedalās treniņos.

Kā varētu popularitāti veicināt vēl straujāk? Meitenes saka, ka pie tā jau tiek strādāts, bet nozīmīgs faktors šajā jautājumā ir finanses. Komandām nav līdzekļu, lai publicētu reklāmas televīzijā, kā to dara citu sporta veidu klubi. Tomēr kā ļoti efektīvu popularizēšanas veidu meitenes atzīst spēļu tiešraides, kas var piesaistīt jaunus interesentus. Lai veicinātu sporta veida popularitāti, ir vēlami augsti rezultāti pasaules vai Eiropas līmeņa sacensībās, par ko būtu ieinteresēti ziņot mediji.

Meitenes uz treniņiem gaida jaunus dalībniekus – noteikti mērķtiecīgus. Viņas piebilst, ka frisbijs neprasa īpašu ekipējumu – tikai sporta tērpu un apavus. Savukārt dalībnieku ieguvums ir jauni draugi, iespējams, arī “otra pusīte”, jo kā meitenes saka: ”Mums klubā ir daudz pāru.” Sportistes arī būs ļoti priecīgas, ja komanda saņems sponsoru atbalstu. Tāpat meitenes aicina sekot Valmieras frisbija Facebook lapai (https://www.facebook.com/FrisbijsValmiera/).

"Valmieras ziņas" jautā

Kā jūs ietekmējis energoresursu cenu kāpums?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras tehnikums aicina darbā SABIEDRISKO ATTIECĪBU SPECIĀLISTU (profesiju klasifikatora koda Nr. 2432 08) uz noteiktu laiku (līdz 06.2023.) Piedāvājam: 1 darba slodzi 5 darba dienas nedēļā Stabilu atalgojumu (no 835 līdz 1190 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas) Apmaksātu profesionālo pilnveidi Teicamus darba apstākļus atbalstošā kolektīvā Prasības pretendentam: Augstākā izglītība humanitāro, komunikācijas vai sociālo zinātņu jomā Zināšanas un pieredze sociālo mediju komunikācijas īstenošanā Profesionālās iemaņas un pieredze informatīvo, publicitātes un reprezentatīvo materiālu sagatavošanā Valsts valodas zināšanas augstākajā līmenī, ļoti labas angļu valodas zināšanas Spēja patstāvīgi pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību Par priekšrocību tiks uzskatīta iepriekšējā pieredze komunikāciju jomā Par priekšrocību tiks uzskatīta prasme strādāt ar vizuālās apstrādes programmām B kategorijas autovadītāja apliecība Sadarbspējīgs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts Galvenie darba pienākumi: Nodrošināt atvērtu komunikāciju starp izglītības iestādi un sabiedrību Plānot komunikācijas projektus, kampaņas un pasākumus, atspoguļot tos masu medijos Izstrādāt un realizēt jauno audzēkņu uzņemšanas kampaņu Vadīt komunikāciju sociālajos medijos Gatavot preses relīzes (ziņas medijiem) par izglītības iestādes aktualitātēm Sadarboties ar masu medijiem (laikrakstiem, televīziju, žurnāliem, avīzēm, portāliem) Izstrādāt izglītības iestādes reprezentācijas materiālus atbilstoši iestādes zīmola vadlīnijām Veidot izglītības iestādes mājas lapas un sociālo tīklus saturu (Facebook, TikTok, Youtube, Instagram) Tālrunis informācijai: Attīstības nodaļas vadītāja Linda Riba T: 20083787. CV, motivētu pieteikumu (uz 1 A4 lapas) un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv ar norādi “Sabiedrisko attiecību speciālista vakancei” līdz 2022.gada 28.janvārim plkst.16:00. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valmieras tehnikums informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs vakances atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētās jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Valmieras tehnikums, reģistrācijas Nr. 90009612809, Vadu iela 3, Valmiera, LV-4201, skola@valmierastehnikums.lv. Profesija: SABIEDRISKO ATTIECĪBU SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-28

SIA L.P. JANA  aicina darbā LIETVEDI Galvenie darba pienākumi: Nodrošināt lietvedības procesu uzņēmumā (dokumentu saņemšanu, reģistrāciju, noformēšanu, apriti, sistematizāciju, lietu veidošanu, uzglabāšanu, sagatavošanu nodošanai arhīvā); Sagatavot dažāda veida pārskatus, izziņas, vēstules, rīkojumus u.tml. savas kompetences ietvaros. Prasības pretendentam: Dokumentu pārvaldības (lietvedības) procesa pārzināšana; Zināšanas lietvedību reglamentējošo normatīvo aktu jomā; Vēlama darba pieredze dokumentu pārvaldības jomā; Komunikabilitāte, teicamas saskarsmes spējas, precizitāte un augsta atbildības sajūta; Labas prasmes darbā ar biroja tehniku un datoru (MS Office); Ievērot darba kārtību un ētikas normas; Prasme plānot savu laiku un noteikt prioritātes; Psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; Valsts valodas prasme augstākajā līmenī; Darba pienākumu veikšanai nepieciešamā izglītība: minimālā – vidējā izglītība, vēlama – augstākā izglītība. Atalgojums: no 750 euro mēnesī. Darba vieta: Beātes iela 21 - 16, Valmiera, Valmieras novads. CV un pieteikuma vēstuli sūtīt uz lpjana@inbox.lv, tālrunis uzziņām – 26685222, Harijs. Pieteikumu iesniegšanas termiņš - 03.02.2022. Profesija: LIETVEDIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Beātes iela 20, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Cita Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-03 Kontaktpersona: CV un pieteikuma vēstuli sūtīt uz lpjana@inbox.lv, tālrunis uzziņām – 26685222, Harijs. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri