Valmierieši pārstāv Latviju trases automodelisma pasaules čempionātā Somijā

No 13.-20. oktobrim Somijas pilsētā Vāsā norisinājās ISRA (Starptautiskās automodeļu asociācijas) pasaules čempionāts trases automodeļiem. Sacensībās piedalījās teju 140 dalībnieki no 16 dažādām pasaules valstīm. Automodelisti sacentās četrās dažādās automodeļu klasēs, kur bija iespējams vērot pasaules labāko braucēju sniegumu, informē Valmieras jaunatnes centrs “Vinda”.

Kā pirmā startēja Production 1/24 automodeļu klase, kurā braucēji piedalās komandās pa divi. Uz starta tiek izsniegtas marķētas automodeļu detaļas, kuras dalībniekiem četru stundu laikā jāspēj savienot un izgatavot braucošu automodeli. 69 komandu konkurencē, godpilno trešo vietu izcīnīja komanda no Latvijas – Raivis Jansons un Edijs Zaks. Par uzvarētājiem kļuva lietuvietis Dominykas Budrys un amerikānis Jonathan Forsyth, kuriem sekoja mājnieki Matti Fyrh un Olli Kantamaa.

Vērā ņemamus rezultātus parādīja arī citas latviešu komandas: 9.vieta Mārtiņš Reiņikovs/Anna Kantamaa, 10.vieta Pēteris Tauriņš/Sandis Spricis, 13.vieta Janis Rage-Raģis/Ralfs Leitis, 18.vieta Jānis Nabokins/Michael Landrud, 23.vieta  Jānis šneiders/Andris Podosinoviks, 29.vieta Pēteris Dūnis/Kristaps Viesturs, 33.vieta Uģis Vīksne/Sergejs Matjuškovs, 41. Vieta Andris Taurītis/Everts Hemmelis (Valmiera), 53.vieta Jānis Rēpelis/Diāna Vidnere, 58.vieta Reinis Vidners/Oskars Vidners.

Pilni rezultāti no šīs klases apskatāmi šeit: Production 1/24

Tālāk bija kārta Eurosport 1/32 klasei, kurā braucēji startēja individuāli ar saviem automodeļiem. Vislabāk šajā klasē veicās Jānim Nabokinam, kurš izcīnīja godpilno septīto vietu 107 braucēju konkurencē. Pēc tam startēja vēl viena automodeļu klase tajā pašā mērogā – Formula-1/32. Šajā klasē sesto vietu izcīnīja Pēteris Tauriņš. Formula-1/32 klasē startēja 100 braucēji.

Visbeidzot, bija pienākusi kārta pašai ātrākajai klasei, kurā braucēji startēja ar Eurosport 1/24 automodeļiem. 108 braucēju konkurencē lielisku sniegumu demonstrēja Raivis Jansons, kurš izcīnīja trešo vietu. Tāpat, prieks par jelgavnieku Ralfu Leiti, kurš finālā ierindojās godpilnajā sestajā vietā.