Valmieras Ziņas

Valmierieši palīdz bērniem Kenijā uzcelt skolu

2012. gadā saujiņa latviešu uzsāka iniciatīvu “Gaismas bērni” ar mērķi palīdzēt mācītājam Timotejam Nungesam no Moisbridžas Kenijā uzturēt bāreņus, kurus viņš uzņēma savā ģimenē. Pāris gadus vēlāk radās ideja uzcelt internātskolu Kenijā, lai mācītāja audžubērni kopā ar citiem bērniem varētu iegūt kvalitatīvu izglītību, kurā tiktu atbalstīta katra bērna individuālo talantu izkopšana.

Āfriku uzskata par nabadzīgāko kontinentu uz zemes, kas, protams, ir diskutabls temats, bet nenoliedzams ir fakts, ka gandrīz katra otrā persona Āfrikā dzīvo zem nabadzības sliekšņa. Nabadzība vissmagāk skar sievietes un bērnus, bez tam nabadzība ir cieši saistīta ar izglītības līmeni, jo tiem, kas nespēj lasīt un rakstīt, ir maz iespēju iegūt kvalificētu darbu un iztiku.

Projekta ideja izauga no sirsnīgas draudzības starp ģimenēm no Valmieras un mācītāju Timoteju Nungesu, kurš kalpo par mācītāju Kenijas pilsētā Moisbridžā, ar sievu Feitu. Sākotnēji Valmierieši sūtīja ziedojumus, lai Timotejs un Feita varētu uzturēt bērnus, kurus uzņēma savā ģimenē. Pēc kāda laika mācītājam radās ideja par privātskolas izveidi, kurā mācītāja audžubērni un citi bērni no ielām varētu iegūt izglītību.

Iniciatīvas īstenotāji projektā ir Elizabete Vīgante un Edgars Kuks. Edgars, joprojām dzīvo Valmierā un apmeklē Valmieras Baptistu draudzi, bet Elizabete ar savu ģimeni jau kādu laiku dzīvo Rīgā. Elizabete projektā atbild par sociālo tīklu uzturēšanu, bet Edgars ir tas, kurš atbild par finansēm – saziedoto naudu pārskaita mācītājam Timotejam. Kopā Elizabete ar Edgaru apmeklē draudzes Latvijā un tur stāsta par projektu un aicina cilvēkus ziedot. Līdz šim projekts ir noprezentēts Rīgas Vasarsvētku draudzē “Dzīvības Avots”. Nākotnē plānā ir apmeklēt arī Rīgas Vasarsvētku draudzi “Cerība” un Āgenskalna Baptistu draudzi.

Āfrikā ir daudz vecāku pamestu bērnu, kuri dzīvo uz ielām. Šī skola, kura tiktu uzcelta par ziedojumiem, kalpotu kā internātskola, kura uzņemtu bērnus no ielas. Skolā tiktu uzņemti arī turīgu ģimeņu bērni, kuru vecāki ir spējīgi maksāt par izglītību, un par šiem līdzekļiem tiktu uzturēti tie bērni, kuriem nav iespējas maksāt par izglītību. Jāatzīmē, ka izglītība Kenijā oficiāli ir bezmaksas, bet reālā situācija tam neatbilst, tāpēc daudziem nav iespējas iegūt pat pamatizglītību. Ir sperts pirmais solis jaunās skolas izveidei – daļa no mācītāja audžubērniem uzsākuši mājmācību procesu kāda brīnišķīga skolotāja vadībā, un tas ir radījis interesi vietējo iedzīvotāju vidū. Timotejs ir pat ir saņēmis lūgumus no vietējiem vecākiem par viņu bērnu uzņemšanu skolā.

Iniciatīvas “Gaismas bērni” pamats ir atsaukties Dieva vārdam. Bībelē Jēkaba vēstulē ir rakstīts: ”Tīra un neapgānīta kalpošana Dieva Tēva priekšā ir šī: pieskatīt bāriņus un atraitnes viņu bēdās, sevi no pasaules pasargāt neapgānītu.” (Jēkaba 1:27). Lai šis kalpošanas darbs paplašinātos, ir nepieciešami ziedojumi, ar kuru palīdzību Moisbridžā tiktu uzcelta internātskola. Tas būtu mazs solis Āfrikas kontekstā, bet milzīgs solis katram no iesaistītajiem bērniem, jo tas dotu viņiem cerību paveikt “lielas lietas” nākotnē, neskatoties uz savu pagātni un piedzīvoto.

Projekta iniciatori aicina ikvienu, kam ir sirdī vēlme palīdzēt bāreņiem Kenijā, ziedot projektam. Visi saņemtie ziedojumi tiek pārsūtīti mācītājam Timotejam, kurš saņemto naudu iegulda skolas celtniecībā un organizē darbu Kenijā. Vairāk informācijas varat meklēt mājas lapā www.gaismasberni.lv, kā arī vairāk par projektu var uzzināt sociālajos tīklos facebook.com un draugiem.lv. Zemāk varat apskatīt projektam izveidotu īsfilmu par projektu “Gaismas bērni”.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “ top!” Valkas ielā 1, Valmierā. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga no EUR 500-650 (bruto) Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00 CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs VALMIERĀ, Valkas ielā 1. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valkas iela 1, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-06-19 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv ar amata un vietas norādi.

Mūsu partneri