Valmieras Ziņas

Valmierieši palīdz bērniem Kenijā uzcelt skolu

2012. gadā saujiņa latviešu uzsāka iniciatīvu “Gaismas bērni” ar mērķi palīdzēt mācītājam Timotejam Nungesam no Moisbridžas Kenijā uzturēt bāreņus, kurus viņš uzņēma savā ģimenē. Pāris gadus vēlāk radās ideja uzcelt internātskolu Kenijā, lai mācītāja audžubērni kopā ar citiem bērniem varētu iegūt kvalitatīvu izglītību, kurā tiktu atbalstīta katra bērna individuālo talantu izkopšana.

Āfriku uzskata par nabadzīgāko kontinentu uz zemes, kas, protams, ir diskutabls temats, bet nenoliedzams ir fakts, ka gandrīz katra otrā persona Āfrikā dzīvo zem nabadzības sliekšņa. Nabadzība vissmagāk skar sievietes un bērnus, bez tam nabadzība ir cieši saistīta ar izglītības līmeni, jo tiem, kas nespēj lasīt un rakstīt, ir maz iespēju iegūt kvalificētu darbu un iztiku.

Projekta ideja izauga no sirsnīgas draudzības starp ģimenēm no Valmieras un mācītāju Timoteju Nungesu, kurš kalpo par mācītāju Kenijas pilsētā Moisbridžā, ar sievu Feitu. Sākotnēji Valmierieši sūtīja ziedojumus, lai Timotejs un Feita varētu uzturēt bērnus, kurus uzņēma savā ģimenē. Pēc kāda laika mācītājam radās ideja par privātskolas izveidi, kurā mācītāja audžubērni un citi bērni no ielām varētu iegūt izglītību.

Iniciatīvas īstenotāji projektā ir Elizabete Vīgante un Edgars Kuks. Edgars, joprojām dzīvo Valmierā un apmeklē Valmieras Baptistu draudzi, bet Elizabete ar savu ģimeni jau kādu laiku dzīvo Rīgā. Elizabete projektā atbild par sociālo tīklu uzturēšanu, bet Edgars ir tas, kurš atbild par finansēm – saziedoto naudu pārskaita mācītājam Timotejam. Kopā Elizabete ar Edgaru apmeklē draudzes Latvijā un tur stāsta par projektu un aicina cilvēkus ziedot. Līdz šim projekts ir noprezentēts Rīgas Vasarsvētku draudzē “Dzīvības Avots”. Nākotnē plānā ir apmeklēt arī Rīgas Vasarsvētku draudzi “Cerība” un Āgenskalna Baptistu draudzi.

Āfrikā ir daudz vecāku pamestu bērnu, kuri dzīvo uz ielām. Šī skola, kura tiktu uzcelta par ziedojumiem, kalpotu kā internātskola, kura uzņemtu bērnus no ielas. Skolā tiktu uzņemti arī turīgu ģimeņu bērni, kuru vecāki ir spējīgi maksāt par izglītību, un par šiem līdzekļiem tiktu uzturēti tie bērni, kuriem nav iespējas maksāt par izglītību. Jāatzīmē, ka izglītība Kenijā oficiāli ir bezmaksas, bet reālā situācija tam neatbilst, tāpēc daudziem nav iespējas iegūt pat pamatizglītību. Ir sperts pirmais solis jaunās skolas izveidei – daļa no mācītāja audžubērniem uzsākuši mājmācību procesu kāda brīnišķīga skolotāja vadībā, un tas ir radījis interesi vietējo iedzīvotāju vidū. Timotejs ir pat ir saņēmis lūgumus no vietējiem vecākiem par viņu bērnu uzņemšanu skolā.

Iniciatīvas “Gaismas bērni” pamats ir atsaukties Dieva vārdam. Bībelē Jēkaba vēstulē ir rakstīts: ”Tīra un neapgānīta kalpošana Dieva Tēva priekšā ir šī: pieskatīt bāriņus un atraitnes viņu bēdās, sevi no pasaules pasargāt neapgānītu.” (Jēkaba 1:27). Lai šis kalpošanas darbs paplašinātos, ir nepieciešami ziedojumi, ar kuru palīdzību Moisbridžā tiktu uzcelta internātskola. Tas būtu mazs solis Āfrikas kontekstā, bet milzīgs solis katram no iesaistītajiem bērniem, jo tas dotu viņiem cerību paveikt “lielas lietas” nākotnē, neskatoties uz savu pagātni un piedzīvoto.

Projekta iniciatori aicina ikvienu, kam ir sirdī vēlme palīdzēt bāreņiem Kenijā, ziedot projektam. Visi saņemtie ziedojumi tiek pārsūtīti mācītājam Timotejam, kurš saņemto naudu iegulda skolas celtniecībā un organizē darbu Kenijā. Vairāk informācijas varat meklēt mājas lapā www.gaismasberni.lv, kā arī vairāk par projektu var uzzināt sociālajos tīklos facebook.com un draugiem.lv. Zemāk varat apskatīt projektam izveidotu īsfilmu par projektu “Gaismas bērni”.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā ir nepieciešama diennakts aptieka?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Piesakies! Valmieras pilsētas pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Juridiskās nodaļas JURISTU/-I uz nenoteiktu laiku Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Ja Tev ir vēlme: - izstrādāt dažāda veida dokumentus, tajā skaitā, līgumus, domes lēmumus, rīkojumus, saistošos noteikumus, administratīvos aktus; - izvērtēt Pašvaldības iestāžu / struktūrvienību sagatavotos juridisko dokumentu projektus, nepieciešamības gadījumā tos pilnveidojot; - konsultēt Pašvaldības vadību un darbiniekus juridisku jautājumu risināšanā (tajā skaitā Pašvaldības kapitālsabiedrību pārvaldības procesa nodrošināšanā), izskaidrot tiesību normu jēgu un to piemērošanu; - sagatavot atbildes uz fizisko un juridisko personu iesniegumiem; prasības pieteikumus tiesai; - pārstāvēt Pašvaldības intereses valsts un pašvaldību institūcijās, tiesā; - veikt tiesu prakses analīzi. un ja Tev ir: - otrā līmeņa profesionālā vai akadēmiskā augstākā izglītība tiesību zinātnē (jurista kvalifikācija); - profesionālās darbības pieredze jurista amatā vismaz divi gadi; - zināšanas publisko tiesību jomā, administratīvajā procesā un tiesību aktu izstrādē; - izpratne par pašvaldības darbu un procesiem; - spēja patstāvīgi organizēt savu darbu un strādāt komandā; - spēja analītiski domāt, būt precīzam darbu izpildē, strādāt ar lielu informācijas apjomu; - labas saskarsmes spējas; - labas iemaņas darbā ar MS Office programmām; - teicamas latviešu valodas prasmes; - darba pieredze pašvaldību iestādēs specialitātē tiks uzskatīta par priekšrocību. mēs piedāvājam: - stabilu atalgojumu (atbilstoši 11.mēnešalgu grupai no 1050 līdz 1380 EUR); - personīgo izaugsmi un profesionālo zināšanu pilnveidošanu; - apmācības iespējas; - drošu un sakārtotu darba vidi; - darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam. Pieteikuma vēstuli, CV, augstākās izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmiera.lv, vai personīgi Valmieras pilsētas pašvaldības Apmeklētāju pieņemšanas centrā, adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, ar norādi „Pieteikums jurista amatam”, līdz 2019.gada 6.augustam plkst.17:00. Tālrunis papildu informācijai: 64207148, 64207156 vai 26121155. Profesija: JURISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Lāčplēša iela, 2 Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-08-06

Pievienojies! Valmieras pilsētas pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā IEKŠĒJO AUDITORU/-I uz nenoteiktu laiku Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Ja Tev ir vēlme: - uzlabot un optimizēt Pašvaldības darbības; - palīdzēt efektīvi izmantot resursus un aizsargāt kapitālu; - veikt finanšu un lietderības auditus; - uzraudzīt un pārliecināt par kontroles piemērotību; - konsultēt (par līdzsvaru starp risku un kontroli); - sniegt priekšlikumus par iekšējās kontroles pilnveidošanu. un ja Tev ir: - augstākā izglītība finanšu, ekonomikas vai uzņēmuma vadības jomā; - profesionālās darbības pieredze iekšējā auditora amatā vismaz divi gadi; - izpratne par pašvaldības darbu un procesiem; - spēja organizēt savu darbu un strādāt patstāvīgi; - spēja analītiski domāt, būt precīzam darbu izpildē, strādāt ar lielu informācijas apjomu; - labas saskarsmes spējas un precizitāte; - labas iemaņas darbā ar MS Office programmām; - teicamas latviešu valodas prasmes; - darba pieredze pašvaldību iestādēs specialitātē tiks uzskatīta par priekšrocību. mēs piedāvājam: - stabilu atalgojumu (atbilstoši 10.mēnešalgu grupai no 945 līdz 1275 EUR); - personīgo izaugsmi un profesionālo zināšanu pilnveidošanu; - apmācības iespējas; - drošu un sakārtotu darba vidi; - darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam. Pieteikuma vēstuli, CV, augstākās izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmiera.lv, vai personīgi Valmieras pilsētas pašvaldības Apmeklētāju pieņemšanas centrā, adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, ar norādi „Pieteikums iekšējā auditora amatam”, līdz 2019.gada 2.augustam plkst.16:00. Tālrunis papildu informācijai: 64207148, 64207156 vai 29448574. Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas pašvaldība izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: IEKŠĒJAIS AUDITORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-08-02

Mūsu partneri