Valmieras Ziņas

Valmierieši cilpo „Zaķim pa pēdām” un izbauda Lieldienas

Pūpolsvētdienā likās, ka Valmiera ir apdalīta, jo pilsētas centru rotāja vien stilizēti pūpoliņi, kas, protams, bija un joprojām ir skaisti, bet bija tāda mazuma piegarša… Bet Lieldienās, 4.aprīlī, Valmierā varēja satikt ne tikai Lieldienu zaķi, bet arī Cāli, Kurmi, Skudru un citus krāsainus tēlus no radošās apvienības „Pasaku nams”, un viņi šajā smagajā laikā sagādāja daudz prieka cilvēkiem, īpaši ģimenēm ar maziem bērniem.

No plkst. 12.00 līdz plkst. 16.00 maziem un lieliem aktīvās atpūtas cienītājiem Valmierā bija sagatavots tematisks pastaigu maršruts “Zaķim pa pēdām”, kas sākās centrā, bet pēc tam meta cilpas gar Gauju līdz pat pilsētas estrādei. Pēc aktīvas pastaigas un dažādiem spēles elementiem ikvienā posmā bērni tika atalgoti ar konfektēm, daudzi vēlējās iemūžināt sevi un košos zvēriņus fotogrāfijās, vietām varēja ripināt olas un padejot, klausoties lustīgas dziesmiņas. Uz dažiem zaķiem varēja apsēsties, bet kāds garausis bija pat uzkāpis kokā!

Šogad nebija lielo šūpoļu un šūpošanās, un tagad nevar zināt, cik lielas problēmas vasarā sagādās odu kodumi… Latviešu tautas ticējums vēsta, ka Lieldienās jāšūpojas, lai odi nekož! Un jāēd dzērvenes, lai vaigi sārtāki, olas jāēd ar sāli, lai nemelotu…

Pastaigu maršruts noslēdzies, skaistie tēli vairs nebūs sastopami, bet zaķi, olas un citi Lieldienu simboli vēl kādu laiku rotās veikalu skatlogus, bērnudārzu pagalmus un privātmājas.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri