Valmieras Ziņas

“Valmieras Ziņas” meklē atbildi: Kāpēc “Krodera ābele” uzstādīta pirms Ziloņu ielas rekonstrukcijas?

Lasīšanas laiks: < 1 min

Jau ziņots, ka 9. augustā, godinot režisoru Oļģertu Kroderu viņa 99. gadu jubilejā, iepretī Valmieras teātrim tika atklāts mākslinieku Aivara Vilipsōna un Ivara Miķelsona izveidotais mākslas objekts “Krodera ābele”. Kā liecina mūsu lasītāju aptauja, mākslas objekts sabiedrībā tiek vērtēts pretrunīgi. Kādam tas patīk, citam nepatīk, kā parasti, daļai cilvēku ir vienalga. Diskutējot sociālajos tīklos, tiek arī uzdots jautājums, kādēļ “Krodera ābele” uzstādīta šogad vēl nesakārtotā vidē pirms Ziloņu ielas rekonstrukcijas un Teātra laukuma izveides, nevis pēc gada, kad būvdarbi būs pabeigti un tiks atzīmēta režisora 100.jubileja.

Valmieras drāmas teātra sabiedrisko attiecību un reklāmas speciāliste Marta Cekule portālam “Valmieras Ziņas” pastāstīja:

“Kad tika plānota mākslas objekta atklāšana un pasākuma saskaņošana, sākotnēji bija paredzēts, ka promenāde jau būs gatava, bet tā kā tas neīstenojās un mākslas objekts jau bija gatavs un gaidīts sešus gadus, tika nolemts, ka pasākums atklāšana notiks neraugoties uz to, ka Teātra laukums vēl nav tapis. Domājam, ka pašam Kroderam šādi pat vairāk piestāv un atbilst režisora garam.”

Mākslas objekta atklāšanā Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks informēja, ka tikai pagājušajā nedēļā ir noslēgts līgums par Ziloņu ielas pārbūvi un drīzumā sāksies būvdarbi. 

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat jauno "Valmiera 2027" vides objektu pilsētas centrā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Valmieras novada Būvvaldes arhitektu/-i (uz nenoteiktu laiku) Ja Tev ir vēlme: - nodrošināt estētiskas un drošas vides veidošanas principu un būvniecības tiesiskuma ievērošanu Pašvaldības administratīvajā teritorijā; - pārraudzīt arhitektoniskās kvalitātes principa ievērošanu, ciktāl tas attiecas uz būves iekļaušanos ainavā un pilsētvidē; - izskatīt būvniecības ieceres, pārbaudīt lēmumos ietverto nosacījumu izpildi un iesniegto dokumentu saturu normatīvajos aktos noteiktajā apjomā; - organizēt būvniecības ieceru publisko apspriešanu; - strādāt ar “Būvniecības informācijas sistēmu” (BIS) un datu bāzēm; un ja Tev ir: - otrā līmeņa profesionālā vai akadēmiskā augstākā izglītība arhitekta specialitātē; - arhitekta patstāvīgās prakses sertifikāts tiks uzskatīts par priekšrocību; - vismaz divu gadu darba pieredze arhitekta darbā, kas saistīta ar būvprojektu izstrādi un būvniecības normatīvo aktu pielietošanu; - būvniecības procesu regulējošo normatīvo aktu pārzināšana; - pieredze nozares terminoloģijas, ar būvniecības nozari saistīto normatīvo aktu un standartu pielietošanā; - labas sadarbības veidošanas prasmes, spēja loģiski domāt un analizēt, strādāt intensīvi, patstāvīgi un uzņemties atbildību; - labas praktiskā pielietojuma prasmes darbam ar MS Office, BIS portālā vai BIS 2 profilā un biroja tehniku; - B kategorijas autovadītāja apliecība; mēs piedāvājam: - darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā Pašvaldībā; - stabilu atalgojumu (atbilstoši 12.mēnešalgu grupai no 1535 EUR līdz 1645 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); - darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; - profesionālās pilnveidošanās iespējas. CV, motivācijas vēstuli un augstākās izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese Lāčplēša ielā 2, Valmierā, Valmieras novadā ar norādi „ Arhitekta/-es amatam” līdz 2022.gada 27.maijam. Tālrunis papildu informācijai: 64207148, 64207124. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: ARHITEKTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 25C, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-05-27 Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri