Valmieras Ziņas

“Valmieras Ziņas” meklē atbildi: Kāpēc “Krodera ābele” uzstādīta pirms Ziloņu ielas rekonstrukcijas?

Jau ziņots, ka 9. augustā, godinot režisoru Oļģertu Kroderu viņa 99. gadu jubilejā, iepretī Valmieras teātrim tika atklāts mākslinieku Aivara Vilipsōna un Ivara Miķelsona izveidotais mākslas objekts “Krodera ābele”. Kā liecina mūsu lasītāju aptauja, mākslas objekts sabiedrībā tiek vērtēts pretrunīgi. Kādam tas patīk, citam nepatīk, kā parasti, daļai cilvēku ir vienalga. Diskutējot sociālajos tīklos, tiek arī uzdots jautājums, kādēļ “Krodera ābele” uzstādīta šogad vēl nesakārtotā vidē pirms Ziloņu ielas rekonstrukcijas un Teātra laukuma izveides, nevis pēc gada, kad būvdarbi būs pabeigti un tiks atzīmēta režisora 100.jubileja.

Valmieras drāmas teātra sabiedrisko attiecību un reklāmas speciāliste Marta Cekule portālam “Valmieras Ziņas” pastāstīja:

“Kad tika plānota mākslas objekta atklāšana un pasākuma saskaņošana, sākotnēji bija paredzēts, ka promenāde jau būs gatava, bet tā kā tas neīstenojās un mākslas objekts jau bija gatavs un gaidīts sešus gadus, tika nolemts, ka pasākums atklāšana notiks neraugoties uz to, ka Teātra laukums vēl nav tapis. Domājam, ka pašam Kroderam šādi pat vairāk piestāv un atbilst režisora garam.”

Mākslas objekta atklāšanā Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks informēja, ka tikai pagājušajā nedēļā ir noslēgts līgums par Ziloņu ielas pārbūvi un drīzumā sāksies būvdarbi. 

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri