Valmieras Ziņas

“Valmieras Ziņas” meklē atbildi: Kāpēc dzemdību nodaļā izvieto arī smagi slimos pacientus?

Portālā “Valmieras Ziņas” vērsās kāda lasītāja, lai mēs palīdzam noskaidrot, kādēļ Vidzemes slimnīcā Dzemdību un ginekoloģijas nodaļā tiek izvietoti hroniski slimi pacienti.

“Nedēļu, ko šeit kā pacients atrodos, tiek apspriesta viena tēma, ka dzemdību un ginekoloģijas nodaļā tiks izvietoti pacienti, kuri ir smagi slimi, sevi vairs nekontrolē slimības dēļ, guloši un tuvu aiziešanai vēža slimnieki, kas var no sāpēm vaidēt un kliegt visu nakti. Vai tiešām dzemdību nodaļa ir tā vieta, kur šos pacientus izvietot, jo tā ir izdevīgi?” jautā portāla lasītāja.

Vidzemes slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Benita Brila informēja: “Paliatīvās aprūpes jeb hronisko pacientu aprūpes pakalpojums ir ļoti pieprasīts visā valstī, ne tikai Valmierā. Šobrīd Vidzemes slimnīcas A korpusa 1. stāvā noris būvdarbi, pārbūvējot telpas tieši Hronisko pacientu aprūpes nodaļas vajadzībām. Savukārt 3. un 4. stāvā, kur līdz šim atradās Paliatīvās un īslaicīgās sociālās aprūpes nodaļā, telpu pārbūve sāksies tuvākajā laikā. Lai uz pārbūves laiku nodaļa nebūtu pavisam jāslēdz, kas nozīmētu problēmas gan pacientiem, gan viņu tuviniekiem, rasta iespēja hroniski slimos pacientus izvietot pa visām slimnīcas nodaļām atbilstoši to profiliem. Plānots, ka Hronisko pacientu aprūpes nodaļa savā jaunajā izskatā un iekārtojumā tiks atvērta šī gada beigās, nodrošinot pacientiem un personālam mūsdienīgus, ērtus un drošus uzturēšanās un aprūpes pakalpojumus.”

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri