Valmieras Ziņas

“Valmieras ūdens” komunikāciju tīklu attīstībā šogad ieguldīs pusmiljonu eiro

Lasīšanas laiks: 2 min

Šonedēļ SIA “Valmieras ūdens” uzsāk plašus apakšzemes komunikācijas izbūves darbus Valmiermuižā, kur izbūvēs ūdensvadu Vidus ielā līdz Iršuparka alejai, bet puskilometru garš savienojums tiks veidots starp Krasta un Vanagu ielām, lai varētu pievienot SIA “Valmieras ūdens” centralizētajai ūdensapgādes sistēmai Vanagos esošos daudzdzīvokļu namus un pārējās ēkas, tā turpinot inženierkomunikāciju pārņemšanu no SIA “BN Komforts”. Kopumā šosezon uzņēmums plāno investēt pusmiljonu eiro komunikācijas tīklu attīstībā, portālu “Valmieras Ziņas” informēja SIA “Valmieras ūdens”.

SIA “Valmieras ūdens” valdes priekšsēdētājs Indulis Frišfelds:

“Šajā būvniecības sezonā turpināsim atjaunot esošos komunikāciju tīklus un paplašināt ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmu, lai arvien vairāk iedzīvotāju Valmieras pilsētā un Valmieras pagastā ikdienā varētu saņemt kvalitatīvu dzeramo ūdeni un videi draudzīgi novadīt notekūdeņus. Saskaņā ar izstrādāto 2021. gada budžetu un investīciju programmu ieguldīsim kopumā 483 000 eiro ūdensapgādes, kanalizācijas un siltumapgādes tīklu rekonstrukcijā un izbūvē.”

Ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu izbūve notiks Valmierā, Alvila Freimaņa ielā un Brieža ielā posmā no Senču ielas līdz Patversmes ielai. Savukārt ūdensvads tiks atjaunots Straumes ielā no Tālavas ielai līdz autoostai, kā arī Pārgaujas ielas posmā no Straumes ielas līdz Teodora Ūdera ielai. Vēl tiek izbūvēti seši jauni un atjaunoti desmit esošie hidranti. Savukārt SIA “Valmieras namsaimnieks” plāno vērienīgus darbus daudzdzīvokļu namu Linarda Laicena ielā 9, 13 un 15 pagalmu labiekārtošanā, pirms kuriem SIA “Valmieras ūdens” atjaunos ūdensapgādes un siltumapgādes tīklus šo māju pagalmu teritorijā.

Investīciju programmā paredzēti darbi arī siltumapgādes sistēmas sakārtošanai. Linarda Laicena ielā 13 un 15, Annas ielā 4, Andreja Upīša ielā 17B, Georga Apiņa ielā 6 un 8, kā arī Rūpniecības ielā 42 tiks pārvietoti siltumapgādes tīkli ārpus dzīvojamajām mājām un izbūvēti jauni pievadi. Savukārt Marijas ielā siltumtrasi pārbūvēs līdz Rūpniecības ielas projekta darba zonai. Tiks turpināta arī projekta “Siltumenerģijas pārvades sistēmas pārbūve Valmieras pilsētā” (Nr.4.3.1.0/18/A/019) 2.kārtas realizācija, kuram piesaistīts līdzfinansējums no Eiropas Kohēzijas fonda, uzrauga “Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA)”, kurā izbūvēs siltumtrasi no katlumājas Rīgas ielā 25 līdz Miera ielai.

SIA “Valmieras ūdens” ir Valmieras pilsētas pašvaldībai un Burtnieku novada pašvaldībai piederoša kapitālsabiedrība, kuras galvenās darbības jomas ir ūdensapgāde, notekūdeņu savākšana un attīrīšana, kā arī siltumenerģijas piegāde.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri