Valmieras Ziņas

Valmieras tehnikumā veikmīgi noslēgusies “Misija Robots”

Jūnija pirmajā nedēļā Valmieras tehnikums ar Valmieras pilsētas pašvaldības projektu konkursa atbalstu īstenoja dienas nometni “Misija Robots”, kurā piedalījās 20 jaunieši vecumā no 12 līdz 16 gadiem, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras tehnikuma sabiedrisko attiecību speciāliste Sabīne Šmite. 

Nedēļa tika iesākta ar LEGO Education Mindstroms EV3 būvēšanu un programmēšanu – sākotnēji tika apgūti konstruēšanas un programmēšanas pamatnosacījumi, kad pamata iemaņas tika apgūtas, robotu uzbūve un uzdevumi kļuva sarežģītāki. Otrajā nometnes dienā, izmantojot pirmajā dienā konstruētos robotus, tika veikta “Kosmosa izaicinājuma” misijas izpilde, kuras laikā bija jāatrisina dažādu grūtības pakāpju uzdevumi, programmējot robota vadības trajektoriju, ātrumu, iestatot citas vadības funkcijas, kas ļauj robotam pildīt uzdevumus.

Nometnes laikā tika iepazīta un izzināta Dronu pasaule. Tas ir stāsts par mūsdienu dronu robotiku – kādas ir iespējas jauniešiem, ar ko varētu sākt, kādi var būt tālākās attīstības virzieni, u.c. Nometnes dalībiekiem bija iespēja izmēģināt dronu pilotēšanu simulātoros, iemācīties kā simulātorā būvēt savu dronu un savu trasi, kā arī izlidot savu un citu  izbūvētās trases.

Tāpat jauniešiem bija iespēja izzināt gan mehānikas daļu, veidojot robotu mehāniskās konstrukcijas, gan iepazīties ar dažādiem sensoriem, to darbības principiem. Dienas otrajā daļā liels uzsvars tika likts uz programmēšanas iepazīšanu un izveidoto robotu programmēšanu, veidojot vadības programmas, kuru uzdevums bija nodrošināt robotu autonomu darbību konkrētu uzdevumu izpildei.

Nometnes mērķis bija sniegt ieskatu daudzveidīgajā robotu pasaulē, veicināt jauniešu mērķtiecīgu profesijas izvēli inženierzinātnēs. Nedēļas laikā jauniešiem tika dota iespēja iepazīt un apgūt vienkāršu robotu vadības principus, kā arī attīstīt savas prasmes sarežģītāku robotu programmēšanā un vadīšanā, iepazīt un lietot robotizētas, programmētas ierīces aktīvajā atpūtā un izprast virtuālās realitātes veidošanās pamatprincipus.

Projektu līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds iniciatīvas “Pilsētu inovatīvās darbības” ietvaros. Šī informācija atspoguļo vienīgi autora viedokli, un iniciatīvas “Pilsētu inovatīvās darbības” iestādes neatbild par šīs informācijas potenciālajiem izmantošanas veidiem.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

BAZALTS – viena no straujāk augošajām būvkompānijām Vidzemē, aicina pievienoties TEVI mūsu kopīgo komandas mērķu sasniegšanai: Aicinām mūsu komandai pievienoties personāla vadības speciālistu/i Uzņēmums piedāvā Intensīvu, dinamisku darbu uz sasniegumiem vērstā komandā Personīgās un profesionālās pilnveides, pieredzes iegūšanas iespējas Konkurētspējīgu atalgojumu Modernu, inovatīvu darba vidi Darba apraksts Personāla atlases procesa organizēšana un nodrošināšana Ikdienas situāciju precīza un punktuāla risināšana Aktīva kandidātu meklēšana un uzrunāšana Brigāžu darba koordinēšana, grafiku sastādīšana Rezultātu analīze Priekšlikumu sagatavošana Prasības kandidātiem Pieredze un procesu izpratne vispārējā būvniecībā Labas datora prasmes Labas komunikācijas prasmes, kas vērstas uz sadarbību Spēja ātri reaģēt uz situācijas izmaiņām Sistemātiskums, labas plānošanas, koordinēšanas prasmes Orientācija uz rezultātu. Darba laiks: Pilna slodze Darba vieta: Stacijas laukums 7, Valmiera Darba alga no EUR 1500,00 (bruto) Lai pieteiktos, sūtiet CV ar norādi “Personāla vadības specialists/e” uz e-pastu: personals@bazalts.lv līdz 2019. gada 18. septembrim! Profesija: PERSONĀLA ATLASES SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Stacijas laukums 7, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-09-18 Kontaktpersona: Ingūna Sāre Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri