Valmieras Ziņas

Valmieras tehnikumā veikmīgi noslēgusies “Misija Robots”

Jūnija pirmajā nedēļā Valmieras tehnikums ar Valmieras pilsētas pašvaldības projektu konkursa atbalstu īstenoja dienas nometni “Misija Robots”, kurā piedalījās 20 jaunieši vecumā no 12 līdz 16 gadiem, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras tehnikuma sabiedrisko attiecību speciāliste Sabīne Šmite. 

Nedēļa tika iesākta ar LEGO Education Mindstroms EV3 būvēšanu un programmēšanu – sākotnēji tika apgūti konstruēšanas un programmēšanas pamatnosacījumi, kad pamata iemaņas tika apgūtas, robotu uzbūve un uzdevumi kļuva sarežģītāki. Otrajā nometnes dienā, izmantojot pirmajā dienā konstruētos robotus, tika veikta “Kosmosa izaicinājuma” misijas izpilde, kuras laikā bija jāatrisina dažādu grūtības pakāpju uzdevumi, programmējot robota vadības trajektoriju, ātrumu, iestatot citas vadības funkcijas, kas ļauj robotam pildīt uzdevumus.

Nometnes laikā tika iepazīta un izzināta Dronu pasaule. Tas ir stāsts par mūsdienu dronu robotiku – kādas ir iespējas jauniešiem, ar ko varētu sākt, kādi var būt tālākās attīstības virzieni, u.c. Nometnes dalībiekiem bija iespēja izmēģināt dronu pilotēšanu simulātoros, iemācīties kā simulātorā būvēt savu dronu un savu trasi, kā arī izlidot savu un citu  izbūvētās trases.

Tāpat jauniešiem bija iespēja izzināt gan mehānikas daļu, veidojot robotu mehāniskās konstrukcijas, gan iepazīties ar dažādiem sensoriem, to darbības principiem. Dienas otrajā daļā liels uzsvars tika likts uz programmēšanas iepazīšanu un izveidoto robotu programmēšanu, veidojot vadības programmas, kuru uzdevums bija nodrošināt robotu autonomu darbību konkrētu uzdevumu izpildei.

Nometnes mērķis bija sniegt ieskatu daudzveidīgajā robotu pasaulē, veicināt jauniešu mērķtiecīgu profesijas izvēli inženierzinātnēs. Nedēļas laikā jauniešiem tika dota iespēja iepazīt un apgūt vienkāršu robotu vadības principus, kā arī attīstīt savas prasmes sarežģītāku robotu programmēšanā un vadīšanā, iepazīt un lietot robotizētas, programmētas ierīces aktīvajā atpūtā un izprast virtuālās realitātes veidošanās pamatprincipus.

Projektu līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds iniciatīvas “Pilsētu inovatīvās darbības” ietvaros. Šī informācija atspoguļo vienīgi autora viedokli, un iniciatīvas “Pilsētu inovatīvās darbības” iestādes neatbild par šīs informācijas potenciālajiem izmantošanas veidiem.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā vērtējat Eiropas Parlamenta vēlēšanu rezultātus?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri