Valmieras Ziņas

Valmieras tehnikumā veikmīgi noslēgusies “Misija Robots”

Jūnija pirmajā nedēļā Valmieras tehnikums ar Valmieras pilsētas pašvaldības projektu konkursa atbalstu īstenoja dienas nometni “Misija Robots”, kurā piedalījās 20 jaunieši vecumā no 12 līdz 16 gadiem, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras tehnikuma sabiedrisko attiecību speciāliste Sabīne Šmite. 

Nedēļa tika iesākta ar LEGO Education Mindstroms EV3 būvēšanu un programmēšanu – sākotnēji tika apgūti konstruēšanas un programmēšanas pamatnosacījumi, kad pamata iemaņas tika apgūtas, robotu uzbūve un uzdevumi kļuva sarežģītāki. Otrajā nometnes dienā, izmantojot pirmajā dienā konstruētos robotus, tika veikta “Kosmosa izaicinājuma” misijas izpilde, kuras laikā bija jāatrisina dažādu grūtības pakāpju uzdevumi, programmējot robota vadības trajektoriju, ātrumu, iestatot citas vadības funkcijas, kas ļauj robotam pildīt uzdevumus.

Nometnes laikā tika iepazīta un izzināta Dronu pasaule. Tas ir stāsts par mūsdienu dronu robotiku – kādas ir iespējas jauniešiem, ar ko varētu sākt, kādi var būt tālākās attīstības virzieni, u.c. Nometnes dalībiekiem bija iespēja izmēģināt dronu pilotēšanu simulātoros, iemācīties kā simulātorā būvēt savu dronu un savu trasi, kā arī izlidot savu un citu  izbūvētās trases.

Tāpat jauniešiem bija iespēja izzināt gan mehānikas daļu, veidojot robotu mehāniskās konstrukcijas, gan iepazīties ar dažādiem sensoriem, to darbības principiem. Dienas otrajā daļā liels uzsvars tika likts uz programmēšanas iepazīšanu un izveidoto robotu programmēšanu, veidojot vadības programmas, kuru uzdevums bija nodrošināt robotu autonomu darbību konkrētu uzdevumu izpildei.

Nometnes mērķis bija sniegt ieskatu daudzveidīgajā robotu pasaulē, veicināt jauniešu mērķtiecīgu profesijas izvēli inženierzinātnēs. Nedēļas laikā jauniešiem tika dota iespēja iepazīt un apgūt vienkāršu robotu vadības principus, kā arī attīstīt savas prasmes sarežģītāku robotu programmēšanā un vadīšanā, iepazīt un lietot robotizētas, programmētas ierīces aktīvajā atpūtā un izprast virtuālās realitātes veidošanās pamatprincipus.

Projektu līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds iniciatīvas “Pilsētu inovatīvās darbības” ietvaros. Šī informācija atspoguļo vienīgi autora viedokli, un iniciatīvas “Pilsētu inovatīvās darbības” iestādes neatbild par šīs informācijas potenciālajiem izmantošanas veidiem.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

SIA “WOLTEC” ir viens no vadošajiembūvniecības uzņēmumiem Latvijā. Uzņēmums ir specializējiesenergobūvniecībā, ūdensvadu un kanalizācijas tīklu izbūvē, telekomunikācijutīklu izbūvē un vispārējā būvniecībā.     SIA “WOLTEC” izsludina konkursu uz vakanci BŪVNIECĪBAS DEPARTAMENTAVADĪTĀJS/-A Mūsu prasības:   Ø būvprakses sertifikāts būvdarbu vadīšanā (būvprakses sertifikāts būvuzraudzībā tiks uzskatīts par priekšrocību), Ø atbilstoša augstākā izglītība būvniecībā, Ø pieredze struktūrvienības vadīšanā, Ø prasmes darbā ar datoru (MS Office,AutoCAD, PROJECT), Ø B kategorijas autovadītājaapliecība, Ø spēja strādāt patstāvīgi unorganizēt darbu, Ø spēja uzņemties iniciatīvu un atbildību, Ø labas saskarsmes prasmes un vēlmestrādāt komandā. Mēs piedāvājam: stabilu atalgojumu no EUR 3000,- BRUTO, uz darba rezultātiem vērstu motivācijas sistēmu, veselības apdrošināšanu, sociālās garantijas, vērtīgu darba pieredzi uz attīstību vērstā uzņēmumā, darbam nepieciešamo tehnisko nodrošinājumu, atbildīgu un dinamisku darbu, profesionālo apmācību un attīstību. Motivācijas vēstuli, CV (profesionālās pieredzes aprakstu), augstāko izglītību apliecinošu dokumentu, pieredzi apliecinošus dokumentus (pēdējo trīs gadu) un sertifikātu kopijas lūdzam iesniegt līdz 2019.gada 15.novembrim personīgi vai pa pastu (adrese: Ausekļa iela 31, Valmiera, LV-4201), vai elektroniski uz e-pastu personals@woltec.lv. Par konkursa rezultātiem informēsim pretendentus, kuri tiks izvirzīti nākamajai atlases kārtai. Profesija: VADĪTĀJS/ DIREKTORS (būvniecības jomā) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-11-15 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pasta adresi: personals@woltec.lv

Mūsu partneri