Valmieras Ziņas

Valmieras tehnikuma audzēknes pieredze Erasmus+ praksēs

Lasīšanas laiks: 3 min

Šis stāsts būs par Anniju Smilti – entuziastisku meiteni no Kocēniem, kura mācās Valmieras tehnikumā un izbauda tā piedāvātās iespējas Erasmus+ praksēs. Annija vienmēr bijusi tuvumā Valmierai, pirmās skolas gaitas uzsākot Kocēnu pamatskolā un Kocēnu sporta skolā. Jau pamatskolas laikā bija skaidrs, ka meitene nākotni vēlas saistīt ar programmēšanu. Lai arī sākotnēji bija vēlme doties uz Rīgu, pēc lielākas izpētes viņa secināja, ka šādu programmu piedāvā arī tepat Valmierā, kas ir tuvāk mājām, līdz ar to lēmums par mācību uzsākšanu Valmieras tehnikumā nāca pavisam viegli. No 11 profesionālajām programmām,  Annija izvēlējās apgūt programmēšanas tehniķa zināšanas un šobrīd mācās 4. kursā. Jaunā programmēšanas tehniķa galvenie uzdevumi ir veikt programmatūras izstrādi un pārbaudi, kā arī darbības izmaiņas ar mērķi to padarīt funkcionālāku un izvirzītajām prasībām atbilstošu vienkāršu risinājumu, piemēram, izstrādāt iespēju internetveikalā sašķirot preces pēc to cenas un pārliecināties, ka tas tik tiešām strādā. 

Mācību laikā Annija izmantojusi iespēju doties Erasmus+ praksē. Tas ļāvis gūt pieredzi divās valstīs – Portugālē kompānijā “PcMedic” un Maltā “Websuccess Malta Ltd.” Salīdzinot abas valstis, sirdij tuvāka izrādījusies Malta, jo tur bijis īpaši viegli atrast kopīgu valodu ar vietējiem – veidojušās patīkamas sarunas un viedokļu apmaiņa. Noteikti tam palīdzējis arī fakts, ka Maltā angļu valodu iedzīvotāji pārvalda daudz labāk nekā Portugālē, jo tā ir otra oficiālā valsts valoda. Arī kultūra Annijai šķitusi interesantāka un saistošāka. 

Kā jau ierasts dienvidu valstīs, darba dzīvē nevalda liels stress – darbi tiek veikti ļoti nesteidzīgi, daudziem darba uzdevumiem atvēlot pat vairākas nedēļas, kas Annijai šķitis dīvaini, jo uzdotos darbus spējusi veikt pāris dienu vai pat pāris stundu laikā, kas apliecina meitenes labo sagatavotību un augsto motivāciju pierādīt sevi nozarē. Prakses darba uzdevumos bija darbs ar CMS-Wordpress mājaslapām, tāpat bija iespēja darboties ar starptautiskiem projektiem, kuros sadarbojās speciālisti no dažādām valstīm kā piemēram, Itālijas, Apvienotās Karalistes, Nīderlandes un Beļģijas. Dalība Erasmus+ mobilitātes programmā bija lieliska iespēja paplašināt savu redzesloku un izkāpt ārpus komforta zonas, lai iegūtu praktiskas iemaņas sev interesējošā jomā, kā arī novērtētu savu konkurētspēju darba tirgū.

Kopumā par abām praksēm Annijai sakāmi tikai tie labākie vārdi – lieliska pieredze, jaunas zināšanas un prasmes, kas lieliski noderēs tālākajās karjeras gaitās. Kopš mācību sākšanas Valmieras tehnikumā, meitene ne reizi nav šaubījusies, ka izvēlējusies sev visatbilstošāko profesiju, taču iespēja Maltā prakses vietu meklēt pašai un to arī ātri un veiksmīgi atrast, devusi papildus pārliecību par savu izvēli un tālākajām gaitām! Annija ir pārliecināta, ka Erasmus+ apmaiņas programmas noteikti ir liels ieguvums ikviena cilvēka dzīves pieredzē. Tas ļoti paplašina redzesloku un palīdz mums augt kā daudzpusīgām personībām. Pēc tehnikuma absolvēšanas Annija plāno turpināt profesionālo pilnveidi augstākās izglītības iestādē un turpināt kāpt pa karjeras kāpnēm kā programmētāja.

Ārvalstu prakse tiek finansēta no programmas Erasmus+ budžeta. Projekta “Profesionālā attīstība jauniem izaicinājumiem” Nr. 2020-1-LV01-KA116-077375 mērķis ir Valmieras tehnikuma audzēkņu profesionālo iemaņu paaugstināšana un darba pieredzes gūšana starptautiskā vidē.

 

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs” aicina savā komandā  BIROJA ADMINISTRATORU/-I Galvenie amata pienākumi: nodrošināt biroja ikdienas darbības nepārtrauktību un efektivitāti; koordinēt un pārvaldīt dokumentu apriti, arhivēšanu un lietvedību; veikt ienākošās un izejošās korespondences apstrādi; organizēt un protokolēt kapitālsabiedrības valdes un dalībnieku sēdes; sniegt atbalstu uzņēmuma struktūrvienību vadītājiem un darbiniekiem ikdienas jautājumos; komunicēt ar klientiem un sadarbības partneriem; sagatavot atskaites. Prasības kandidātiem: darbības sfērai atbilstoša vidējā profesionālā vai augstākā izglītība (vēlams administrācijas, vadības vai lietvedības jomā); ne mazāk kā divu gadu pieredze līdzīgā amatā; teicamas organizatoriskās un komunikācijas prasmes; prasme strādāt ar biroja tehniku un IT sistēmām; pieredzējuša lietotāja pieredze un laba izpratne par dokumentu vadības sistēmām, priekšroka kandidātiem ar pieredzi darbā ar DVS Namejs; augsta atbildības sajūta un pašorganizācijas līmenis, analītiska domāšana un precizitāte darbā. Piedāvājam: darbu uz nenoteiktu laiku; draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu; sociālās garantijas; veselības apdrošināšanas polisi pēc nostrādātiem 6 mēnešiem; dažāda veida “bonusus” pēc pārbaudes laika; atalgojumu no EUR 1400 līdz EUR 1600 pirms nodokļu nomaksas. CV un motivācijas vēstuli lūdzu sūtīt elektroniski uz danuta.zerbele@valmierasoc.lv līdz 05.06.2024. Tālrunis uzziņām +371 20021028 Sazināsimies tikai ar tiem pretendentiem, kurus aicināsim uz pārrunām. Pretendentu iesūtītie dokumenti un personas dati, uz vakances laiku un noteiktu laiku pēc norādītā termiņa beigām, pārziņa leģitīmo interešu ietvaros tiks uzglabāti pārziņa lietvedībā. Iesniedzot savu pieteikumu, Jūs piekrītat savu personas datu apstrādei norādītās vakances pretendentu izvērtēšanas un atlases procesā un saziņai ar Jums. Nosūtītajos dokumentos lūgums neiekļaut sensitīvus (īpašās kategorijas) personas datus. Savu piekrišanu datu apstrādei norādītajiem mērķiem varat atsaukt jebkurā laikā, sazinoties ar pārzini. Pārzinis garantē nenodot pretendenta personas datus trešajām personām, bez pretendenta rakstveida saskaņojuma. Profesija: BIROJA ADMINISTRATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Čempionu iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Vadība / Administrēšana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-05 Kontaktpersona: Danuta Žērbele Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs”  Jāņa Daliņa sporta komplekss aicina pievienoties savai komandai  ADMINISTRATORU/-I Darbs uz nenoteiktu laiku Amata pienākumi: Uzņemt un apkalpot klientus, koordinēt apmeklētāju plūsmu; Reģistrēt un piešķirt viesiem viesnīcas numurus, darbs ar viesnīcas programmatūru; Ierādīt ģērbtuves saskaņā ar treniņu vai sacensību grafiku; Izsniegt un pieņemt telpu un viesnīcu numuriņu atslēgas; Iekasēt maksu par viesnīcas un sporta infrastruktūras izmantošanu; Veikt citus pienākumus saskaņā ar darba pienākumu aprakstu; Prasības kandidātam: Labas latviešu un angļu valodas zināšanas; Teicamas iemaņas darbā ar datoru; Augsta atbildības sajūta, iniciatīva un entuziasms; Elastīga domāšana, spēja veltīt uzmanību vairākiem uzdevumiem vienlaicīgi, nezaudējot kvalitāti; Vēlamas iemaņas darbā ar kases aparātu un POS terminālu; Citu valodu zināšanas, izglītība viesmīlības vai sporta jomā, kā arī iepriekšējā pieredze līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību. Mēs piedāvājam: Pilnas slodzes darbu; Summēto darba laiku, darbu maiņās arī nakts maiņās; Dinamisku darbu draudzīgu un profesionālu kolēģu komandā; Iespēju katru dienu sastapt interesantus cilvēkus, kas dod labu pieredzi profesionālajā izaugsmē; Stabilu atalgojumu un sociālās garantijas; Studentiem viesmīlības jomā apvienot prakses vietu ar darbavietu; Atalgojums: Stundas tarifa likme pārbaudes laikā– 5.50 EUR/h, pēc pārbaudes laika 6.00 EUR/h Pieteikuma vēstuli un CV lūdzam sūtīt līdz 07.06.2024. uz e-pastu – megija.stalberga@valmierasoc.lv. Tiks izskatīti tikai tie pieteikumi, kuros būs gan CV, gan motivācijas (pieteikuma) vēstules. Vairāk informācijas, rakstot e-pastā vai pa tālr. +371 27079858 Profesija: ADMINISTRATORS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-07 Kontaktpersona: Megija Stalberga Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs” aicina savā komandā ĒKAS INŽENIERTEHNISKO UZRAUGU uz noteiktu laiku – līdz 31.10.2024. Amata pienākumi: piedalīties Jāņa Daliņa sporta kompleksa ikdienas saimniecisko darbu veikšanā, tajā skaitā strādāt ar traktortehniku, mehanizēto un teritoriju uzkopšanas tehniku; uzraudzīt un uzturēt darba kārtībā Jāņa Daliņa sporta kompleksa teritoriju, inventāru un tehnisko aprīkojumu. Uzraudzīt un uzturēt kārtībā Daliņu pludmali; tehniskā atbalsta sniegšana pasākumu organizatoriem, izmantojot stadiona un manēžas infrastruktūru un aprīkojumu; komunikācija un sadarbība ar darbu izpildītājiem, un dalība Jāņa Daliņa sporta kompleksa realizētajos projektos savas kompetences ietvaros. Prasības kandidātiem: vidējā izglītība; augsta atbildības sajūta, precizitāte, prasme orientēties tehniskas dabas jautājumos; pozitīvu un godīgu attieksmi pret darbu un kolēģiem; valsts valodas zināšanas saskaņā ar Valsts valodas likumu; pieredze līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību. Mēs piedāvājam: teicamus darba apstākļus mūsdienīgā darba vidē; darba apģērbu; apmācības darbu uzsākot; atalgojums – 1280 EUR pirms nodokļu nomaksas; sociālās garantijas; darba vieta: Jāņa Daliņa sporta komplekss, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera CV lūdzam sūtīt uz megija.stalberga@valmierasoc.lv Kontaktpersona: Megija Stalberga (e-pasts: megija.stalberga@valmierasoc.lv; tālr.Nr. +371 27079858) Pieteikumu iesniegšanas termiņš – 07.06.2024. Profesija: Ēkas inžniertehnisko sistēmu UZRAUGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-07 Kontaktpersona: Megija Stalberga Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri