Valmieras Ziņas

Valmieras tehnikuma audzēknes pieredze Erasmus+ praksēs

Lasīšanas laiks: 3 min

Šis stāsts būs par Anniju Smilti – entuziastisku meiteni no Kocēniem, kura mācās Valmieras tehnikumā un izbauda tā piedāvātās iespējas Erasmus+ praksēs. Annija vienmēr bijusi tuvumā Valmierai, pirmās skolas gaitas uzsākot Kocēnu pamatskolā un Kocēnu sporta skolā. Jau pamatskolas laikā bija skaidrs, ka meitene nākotni vēlas saistīt ar programmēšanu. Lai arī sākotnēji bija vēlme doties uz Rīgu, pēc lielākas izpētes viņa secināja, ka šādu programmu piedāvā arī tepat Valmierā, kas ir tuvāk mājām, līdz ar to lēmums par mācību uzsākšanu Valmieras tehnikumā nāca pavisam viegli. No 11 profesionālajām programmām,  Annija izvēlējās apgūt programmēšanas tehniķa zināšanas un šobrīd mācās 4. kursā. Jaunā programmēšanas tehniķa galvenie uzdevumi ir veikt programmatūras izstrādi un pārbaudi, kā arī darbības izmaiņas ar mērķi to padarīt funkcionālāku un izvirzītajām prasībām atbilstošu vienkāršu risinājumu, piemēram, izstrādāt iespēju internetveikalā sašķirot preces pēc to cenas un pārliecināties, ka tas tik tiešām strādā. 

Mācību laikā Annija izmantojusi iespēju doties Erasmus+ praksē. Tas ļāvis gūt pieredzi divās valstīs – Portugālē kompānijā “PcMedic” un Maltā “Websuccess Malta Ltd.” Salīdzinot abas valstis, sirdij tuvāka izrādījusies Malta, jo tur bijis īpaši viegli atrast kopīgu valodu ar vietējiem – veidojušās patīkamas sarunas un viedokļu apmaiņa. Noteikti tam palīdzējis arī fakts, ka Maltā angļu valodu iedzīvotāji pārvalda daudz labāk nekā Portugālē, jo tā ir otra oficiālā valsts valoda. Arī kultūra Annijai šķitusi interesantāka un saistošāka. 

Kā jau ierasts dienvidu valstīs, darba dzīvē nevalda liels stress – darbi tiek veikti ļoti nesteidzīgi, daudziem darba uzdevumiem atvēlot pat vairākas nedēļas, kas Annijai šķitis dīvaini, jo uzdotos darbus spējusi veikt pāris dienu vai pat pāris stundu laikā, kas apliecina meitenes labo sagatavotību un augsto motivāciju pierādīt sevi nozarē. Prakses darba uzdevumos bija darbs ar CMS-Wordpress mājaslapām, tāpat bija iespēja darboties ar starptautiskiem projektiem, kuros sadarbojās speciālisti no dažādām valstīm kā piemēram, Itālijas, Apvienotās Karalistes, Nīderlandes un Beļģijas. Dalība Erasmus+ mobilitātes programmā bija lieliska iespēja paplašināt savu redzesloku un izkāpt ārpus komforta zonas, lai iegūtu praktiskas iemaņas sev interesējošā jomā, kā arī novērtētu savu konkurētspēju darba tirgū.

Kopumā par abām praksēm Annijai sakāmi tikai tie labākie vārdi – lieliska pieredze, jaunas zināšanas un prasmes, kas lieliski noderēs tālākajās karjeras gaitās. Kopš mācību sākšanas Valmieras tehnikumā, meitene ne reizi nav šaubījusies, ka izvēlējusies sev visatbilstošāko profesiju, taču iespēja Maltā prakses vietu meklēt pašai un to arī ātri un veiksmīgi atrast, devusi papildus pārliecību par savu izvēli un tālākajām gaitām! Annija ir pārliecināta, ka Erasmus+ apmaiņas programmas noteikti ir liels ieguvums ikviena cilvēka dzīves pieredzē. Tas ļoti paplašina redzesloku un palīdz mums augt kā daudzpusīgām personībām. Pēc tehnikuma absolvēšanas Annija plāno turpināt profesionālo pilnveidi augstākās izglītības iestādē un turpināt kāpt pa karjeras kāpnēm kā programmētāja.

Ārvalstu prakse tiek finansēta no programmas Erasmus+ budžeta. Projekta “Profesionālā attīstība jauniem izaicinājumiem” Nr. 2020-1-LV01-KA116-077375 mērķis ir Valmieras tehnikuma audzēkņu profesionālo iemaņu paaugstināšana un darba pieredzes gūšana starptautiskā vidē.

 

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs” viesnīca „Sports Hotel” aicina pievienoties savai komandai VIESMĪLI Mēs sagaidām: augstu atbildības sajūtu, iniciatīvu un precizitāti darbā; profesionālu izglītību; prasmi organizēt savu darbu un vadīt komandas darbu; uzturēt tīru un kārtīgu darba vidi un aprīkojumu; labas angļu valodas zināšanas; angļu valodas zināšanas sarunvalodas līmenī; iepriekšēju pieredzi līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību; higiēnas normu kontroli un ievērošanu Tavi pienākumi: plānot un organizēt viesu apkalpošanu brokastīs; organizēt pasūtījumu izpildi; pagatavot un sagatavot brokastu produkciju; nodarboties ar viesu uz;nemšanu; iegādāties produktus un citus materiālus, kontrolēt to izlietošanu un uzgalbāšanu; piedalīties saimniecības struktūrvienības darba organizēšanā; brokastu zāles un virtuves sagatavošana brokastīm Mēs piedāvājam: pilnas slodzes darbu; draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu; stabilu atalgojumu un sociālās garantijas; atalgojumu pārbaudes laikā 4,30 EUR/h, pēc pābaudes laika 4,80 EUR/h (pirms nodokļu nomaksas); summēto darba laiku, darbu maiņās (06.00-14.30); dažāda veida “bonusus” pēc pārbaudes laika; darba vieta viesnīca "Sports Hotel", Vaidavas iela 15, Valmiera, Valmieras novads Pieteikuma vēstuli un CV lūdzam sūtīt uz e-pastu – egita.kise@sportshotel.lv Tiks izskatīti tikai tie pieteikumi, kuros būs gan CV, gan motivācijas (pieteikuma) vēstules. Informācija par piedāvāto amatu pa tālruni +371 25464433 Kontaktpersona Egita Ķīse, Informācija par viesnīcu www.sportshotel.lv Pieteikumus uz vakanci iesniegt līdz 08.10.2023. Pretendentu iesūtītie dokumenti un personas dati, uz vakances laiku un noteiktu laiku pēc norādītā termiņa beigām, pārziņa leģitīmo interešu ietvaros tiks uzglabāti pārziņa lietvedībā. Iesniedzot savu pieteikumu, Jūs piekrītat savu personas datu apstrādei norādītās vakances pretendentu izvērtēšanas un atlases procesā un saziņai ar Jums. Nosūtītajos dokumentos lūgums neiekļaut sensitīvus (īpašās kategorijas) personas datus. Savu piekrišanu datu apstrādei norādītajiem mērķiem varat atsaukt jebkurā laikā, sazinoties ar pārzini. Pārzinis garantē nenodot pretendenta personas datus trešajām personām, bez pretendenta rakstveida saskaņojuma. Pārzinis SIA “Valmieras Olimpiskais centrs”, reģistrācijas Nr. 54103025871, adrese: Čempionu iela 2, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201. Profesija: VIESMĪLIS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Vaidavas iela 15, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ēdināšana / Pārtikas rūpniecība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-10-08 Kontaktpersona: Monta Martinsone vai Egita Ķīse Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Informācijas tehnoloģiju centra programmētāju uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • izstrādāt un uzturēt drošas Pašvaldības un tās iestāžu tīmekļvietnes; • veikt tīmekļvietņu funkcionālo testēšanu un kodu pārskatīšanu; • un iniciatīva attīstīt esošus un ieviest jaunus IT risinājumus;   un ja Tev ir: • vismaz 1 līmeņa profesionālā augstākā izglītība datorzinātnēs vai saistītās specialitātēs; • prasme un pieredze veidot adaptīvu tīmekļvietni gan datoriem, gan mobilajām ierīcēm; • izpratne par serveru programmatūras darbības pamatprincipiem; • izpratne par populārāko tīmekļvietņu satura vadības sistēmu uzbūvi un lietojamību (Drupal, Wordpress, Joomla u.c.); • labas zināšanas PHP, JavaScript, CSS, HTML, SQL; • izpratne par datu bāžu struktūras veidošanu; • valsts valodas un labas angļu valodas zināšanas; • kompetences: ļoti labas organizatoriskās un saskarsmes spējas, argumentācijas prasme; prasme patstāvīgi pieņemt lēmumus; analītiskās spējas; augsta atbildības sajūta; precizitāte; spēja strādāt individuāli un komandā; pašiniciatīva un spēja meklēt un piedāvāt jaunus risinājumus; • vēlama B kategorijas autovadītāja apliecība;   mēs piedāvājam: • dinamisku, interesantu un atbildīgu darbu un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā Pašvaldībā; • pamatalgu pārbaudes laikā 1484 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 1746 EUR pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās un izaugsmes iespējas zinošu un atsaucīgu kolēģu komandā. CV, pieteikuma vēstuli, portfolio (ja ir iespējams, hipersaites uz Taviem pēdējiem projektiem) un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv, vai personīgi Pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras novads, ar norādi „Programmētāja/-as amatam” līdz 2023.gada 6.oktobrim. Tālrunis papildu informācijai 64207148 vai 28699730. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PROGRAMMĒTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Informācijas tehnoloģijas / Telekomunikācijas Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-10-06

Pievienojies mūsu komandai! Rūjienas Mūzikas skola (turpmāk – Skola) aicina darbā saksofona, mežraga un tubas spēles skolotāju uz nenoteiktu laiku. Darba vietas adrese: Centra laukums 4, Rūjiena, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: ● plānot, organizēt un vadīt saksofona, mežraga un tubas spēles stundas; ● piedalīties Skolas organizētajos koncertos u.c. ārpusstundu tematiskajos pasākumos; ● sagatavot audzēkņus koncertiem, festivāliem un konkursiem; ● plānot un dokumentēt savu darbu platformā e-klase; un ja Tev ir: • profesionālā un pedagoģiskā izglītība atbilstoši Ministru Kabineta noteikumiem Nr. 569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • vēlama pieredze profesionālās ievirzes izglītības iestādē; • valsts valodas prasme atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: labas komunikācijas prasmes; augsta atbildības un precizitāte; • prasmes darbā ar datoru; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • sakārtotu darba vidi; • iespēju strādāt nelielā, draudzīgā un radošā kolektīvā. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt līdz 2023.gada 6.oktobrim e-pastā: rujienas.muzikasskola@valmiera.edu.lv. Papildu informācija: 29851762 (direktore Gunta Kalniņa). Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PROFESIONĀLĀS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Centra laukums 4, Rūjiena, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-10-06

Mūsu partneri