Valmieras Ziņas

Valmieras teātris bijušajā katlumājā silda skatītāju sirdis

Lasīšanas laiks: 2 min

Valmieras teātra pārbūve ir vērienīgs projekts, kura noslēgums bija plānots jau 2023. gada sākumā, tomēr ne vienmēr viss notiek tā, kā iecerēts…

2022.gada septembra beigās VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) paziņoja par sadarbības izbeigšanu ar pilnsabiedrību “SBSC” Valmieras drāmas teātra ēkas pārbūves projektā. Šis lēmums tika pieņemts būvniecības izmaksu sadārdzinājuma dēļ un tas nozīmēja to, ka VNĪ nācās meklēt jaunu būvnieku un pavirzīt teātra pārbūves projekta noslēguma datumu krietni vēlāk. Un, lai gan pietiekami veikli tika noslēgts jauns līgums ar būvuzņēmumu SIA “Aimasa”, Valmieras teātris bija palicis bez telpām līdz pat 2024. gada vasarai.

Lai šo problēmu risinātu un rastu teātrim pagaidu mājvietu talkā nāca Valmieras novada pašvaldība, kura teātra darbības nodrošināšanai piedāvāja telpas bijušajā katlu mājā  Rīgas iela 25A. Šī vieta nosaukta par “Kurtuvi” un Valmieras teātris šeit darbosies līdz pat jaunās teātra ēkas rekonstrukcijas noslēgumam. Jāpiemin, ka “Kurtuvē” Valmieras novada pašvaldība paredzējusi veidot mākslas telpu un tur jau notikušas dažādas izstādes, koncerti un citi kultūras pasākumi.

Darba nedēļas izskaņā portāls “Valmieras Ziņas” izmantoja izdevību paviesoties “Kurtuvē”, lai noskaidrotu kā šeit iejuties teātra kolektīvs. Ar iesāktajiem darbiem un nākotnes plāniem iepazīstināja teātra direktore Evita Ašeradena un režisors, scenogrāfs Reinis Suhanovs.

Valmieras vasaras teātra festivāla laikā “Kurtuve” bija viena no festivāla norises vietām. Šeit tika uzvesta eksperimentālā opera “Vēsā”. Tomēr, lai telpās varētu darboties viens no astoņiem Latvijas profesionālajiem teātriem bija nepieciešams veikt zināmus labiekārtošanas darbus, kuri operatīvi tika arī veikti un Valmieras teātris pāris mēnešu laikā jau varēja ievākties jaunajās telpās.

Jau 20. janvārī “Kurtuvē” pirmizrādi piedzīvos arī pirmajā luga, kas iestudēta uz jaunās skatuves – Juna Foses “Vārds”.

“Kurtuvē” ierīkotajā teātra pagaidu mājvietā izbūvēts viss nepieciešamais, lai šeit uzvestu un demonstrētu izrādes, un pietiktu vietas gan aktieriem, gan skatītājiem. Zālē ir 108 sēdvietas. Šis skaits izvēlēts balstoties uz evakuācijas un ugunsdrošības noteikumiem un, kaut arī tā nav Lāčplēša ielas ēkas ierastā lielā zāle – galvenais, ka “Kurtuvē” uzbūvētās skatuves izmēri un pieejamā platība atbilst visām teātra nepieciešamībām.

“Kurtuvē”  tiks aizvadīta arī Valmieras teātra simtā sezona, kur bez dažādiem citiem jaunumiem tiks uzvesta Raiņa “Jāzeps un viņa brāļi”.

Pozitīvi, ka dažādas aizķeršanās Valmieras teātra rekonstrukcijas projektā nav kavējušas teātra darbību. 2022. gadā Valmieras teātris nospēlējis 335 izrādes gan Valmierā, gan izbraukumos visā Latvijā.

To, kā Valmieras teātris iedzīvojies savā pagaidu mājvietā vislabāk, protams, apskatīt pašiem paviesojoties kultūrtelpā “Kurtuve”!

Aktuālais jautājums

Vai jūs apmierina ietvju un ceļu tīrība Valmieras pilsētā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri