Valmieras Ziņas

Valmieras teātrī pēdējoreiz “Provinces anekdotes”

Lasīšanas laiks: 2 min

11.martā Valmieras teātrī pēdējo reizi vērsies Lielās zāles priekškars izrādei “Provinces anekdotes”.

Divus krievu dramaturga Aleksandra Vampilova sarakstītos viencēlienus “Gadījums ar metranpāžu” un “Divdesmit minūtes ar eņģeli” apvieno vide – provinces viesnīca, kur var notikt neticamas lietas, jo šeit valda savi likumi un tikumi, un bailes. Kāds nejauša pārpratuma dēļ gandrīz dabū sirdstrieku. Cits, izliecies pa logu un izkliedzis savu vajadzību pēc simt rubļiem, lai turpinātu ieilgušo dzeršanu, tos negaidīti arī saņem.

“Provinces anekdotes” ir režisora Mārtiņa Eihes otrais Vampilova dramaturģijas iestudējums pēc “Atvadām jūnijā” Dailes teātrī. “Aleksandrs Vampilovs ir labs dramaturgs, viņš runā par mazām lietām, bet tām ir liela nozīme cilvēka dzīvē,” savu izvēli skaidro režisors, piebilstot, ka iestudējuma mērķis bijis rādīt pagātni bez jebkādas nostalģijas. “Jo diezgan daudzi sāk tīksmināties par padomju laiku. Un man gribējās atgādināt, ka laimīgs šis laiks bija ierobežotam cilvēku skaitam. Ka tā galvenā iezīme bija meli. Arī šodien var dzīvot melos, taču tā būs cilvēka paša izvēle. Toreiz meli bija izdzīvošanas priekšnoteikums,” uzskata Mārtiņš Eihe.

Pirmajā viencēlienā “Gadījums ar metranpāžu” atgādinātas daudzas padomju dzīves reālijas: viesnīca, kuras administrators ir dieva vietnieks zemes virsū ar neierobežotām pilnvarām iejaukties citu cilvēku privātajā dzīvē; viesi “no centra”, kas iedveš māņticīgas šausmas; izlikšanās par jukušu, kas glābj no daudzām nepatikšanām.

Savukārt “Divdesmit minūtes ar eņģeli” vēsta par lietām, kas nepāriet līdz ar sociālisma iekārtas maiņu: par ģimenes saitēm un ticību, par vainas sajūtu un spēju vai nespēju pieņemt ne tikai nelietīgu, bet arī nesavtīgu rīcību.

Izrādes abās daļās lomas spēlē aktieri Inga Apine, Aigars Apinis, Rihards Jakovels, Januss Johansons, Ilze Lieckalniņa, Rihards Rudāks, Kārlis Neimanis.

Biļetes pieejamas visās “Biļešu paradīzes” kasēs, kā arī internetā www.bilesuparadize.lv. Skolēniem, studentiem un pensionāriem uz šo izrādi 40% atlaide.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Promo Cash & Carry  Ed. Lācera iela 4, Valmierā  aicina savai komandai pievienoties  tirdzniecības zāles darbinieku/-ci "Frozen" (-18 grādi) nodaļā.Darba apraksts:- Izvietot preci saldētavās un tirdzniecības zāles plauktos;- Sekot līdzi preču apritei un derīguma termiņiem;- Uzturēt kārtību ledusskapī un tirdzniecības zālē;- Atbilstoši prasībām, izvietot cenu zīmes un reklāmas materiālus.Prasības:- Spēja veikt fizisku darbu;- Vēlama iepriekšējā pieredze tirdzniecībā;- Augsta precizitāte un atbildības sajūta.Uzņēmums piedāvā:- Atalgojumu 650.00 - 675.00EUR uz rokas;- Apmācības darba vietā;- Bezmaksas tēju un kafiju;- Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika;- Apmaksātu obligāto veselības pārbaudi;- Redzes korekcijas līdzekļu kompensāciju;- Draudzīgas cenas PROMO Cash&Carry produktiem;- Labus piedāvājumus pie sadarbības partneriem (piemēram mobilo sakaru pakalpojumiem).Lūgums sūtīt pieteikumu un sazināsimies ar tiem kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām. Sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu - darba pārrunām.Jūsu personas dati, kas ietverti CV un citos dokumentos, kas pievienoti klāt darba pieteikumam, tiks apkopoti, apstrādāti un uzglabāti saskaņā ar ES Vispārīgo datu aizsardzības regulu, kā arī SIA “Sanitex” Privātuma politiku. Profesija: TIRDZNIECĪBAS ZĀLES DARBINIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Eduarda Lācera iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-04-26 Darba sākšanas datums: 2024-04-19 Kontaktpersona: Tālrunis: 22309306 E-pasts: ieva.sp@sanitex.eu

Mūsu partneri