Valmieras Ziņas

Valmieras teātrī konstatē dažas problēmas Covid-19 sertifikātu sistēmas darbībā

Lasīšanas laiks: 3 min

Valmieras drāmas teātrī sestdien, 12.jūnijā, īstenotajā pilotprojektā drošai kultūras pasākuma apmeklēšanai atsevišķos gadījumos konstatētas problēmas, kad sistēma nav atzinusi Covid-19 sertifikātu par derīgu, aģentūrai LETA pastāstīja teātra pārstāve Marta Cekule.

Viņa uzsvēra, ka pilotprojekts bija nepieciešams tieši tāpēc, lai pārbaudītu, kā darbojas skenēšanas un Covid-19 sertifikātu atpazīšanas sistēma, un gūtu labāku priekšstatu par to, kā organizēt apmeklētāju ielaišanu teātrī un izrādes drošu skatīšanos.

“Pilotprojekta izrādē mēs piefiksējām arī to, kas negāja tik gludi. Piemēram, skenējot Covid-19 sertifikātus, dažus sistēma neatzina par derīgiem, kaut gan cilvēks bija izgājis pilnu vakcinācijas kursu jau krietnu laiku iepriekš. Acīmredzot, kaut kas tehniski nenostrādāja,” secināja Valmieras drāmas teātra pārstāve.

Tiem cilvēkiem, kuriem nebija derīgs Covid-19 sertifikāts, bijusi iespēja uz vietas veikt SARS-CoV-2 antigēna eksprestestu.

Cekule norādīja, ka Dž.Dž. Džilindžera režisēto Lielās zāles iestudējumu “Osedžas zeme” apmeklēja jaukta auditorija, kuru veidoja gan pret Covid-19 vakcinētie cilvēki, gan tie, kas ir pārslimojuši, gan arī tie, kuriem ir negatīvs testa rezultāts. Izrādes laikā skatītājiem bija jāievēro savstarpējā distance un jālieto sejas aizsegs.

Kopumā izrādi noskatījās aptuveni 130 mediķi, kas, pēc teātra pārstāves paustā, ir teju maksimālais apmeklētāju skaits, ko var ielaist zālē, ņemot vērā nepieciešamību ievērot distanci.

No 15.jūnija Valmieras drāmas teātris atsāks izrāžu rādīšanu klātienē līdz pat jūlija sākumam. Šis bijis sava veida “testa brauciens”, lai saprastu, kā efektīvāk organizēt pārbaudi un iekšā laišanu.

“Ja runā no emocionālās puses, tad pat gaisā varēja just to, cik ļoti aktieri un skatītāji pēc šī mirkļa bija noilgojušies. Mēs esam ļoti iedvesmoti, pacilāti un gatavi uzņemt skatītājus,” sacīja Cekule.

Vaicāta, cik daudz laika bija nepieciešams, lai veiktu pārbaudes un skatītāji varētu doties uz Lielo zāli, teātra pārstāve norādīja, ka laiku paildzina, piemēram, tas, ja cilvēkam ir nepieciešams testēties uz vietas. Tādā gadījumā teātrī vajadzētu ierasties vismaz 30 minūtes pirms izrādes sākuma. Savukārt biļešu un Covid-19 sertifikātu skenēšana aizņem vien pāris sekundes, bet mazliet vairāk laika nepieciešams, lai parakstītos, ka cilvēks ir ieradies uz izrādi.

Cekule vērsa uzmanību, ka saistībā ar noteikumu maiņu, kas paredz, ka kultūras pasākumus varēs apmeklēt nevakcinētas personas ar negatīviem testiem, izrādes, kas būs skatāmas līdz jūnija sākumam, teātris rādīs tikai pret Covid-19 vakcinētām un Covid-19 izslimojušām personām. Teātra pārstāve atzīmēja, ka biļetes tika sākts tirgot brīdī, kad tika izsludināti noteikumi, ka izrādēs vakcinētie un pārslimojušie cilvēki varēs atrasties, neievērojot distanci un nelietojot sejas un mutes aizsegu.

“Noteikumi ir mainījušies un izrādes varēs apmeklēt nevakcinētas personas ar negatīvu testu, bet mums diemžēl nav iespējams savienot šos abus noteikumus, jo izpārdotajās izrādēs mēs vairs nevaram nodrošināt savstarpējo distanci starp skatītājiem,” teica Valmieras drāmas teātra pārstāve.

Augustā teātris nodrošinās sistēmu, lai izrādes varētu apmeklēt cilvēki ar negatīvu testu.

LETA jau rakstīja, ka Valmieras teātris, izmēģinot sarīkot epidemioloģiski drošus kultūras pasākumus Covid-19 pandēmijas apstākļos, pateicībā par pandēmijas laika rūpēm sestdien rīkoja labdarības izrādi medicīnas darbiniekiem, īpaši uzrunājot Vidzemes slimnīcas personālu un Valmieras ģimenes ārstus.

Medicīnas nozarē strādājošajiem plkst.13 tika spēlēts teātra jaunākais Lielās zāles iestudējums – Treisija Letsa “Osedžas zeme”, kas iekšējo pirmizrādi Dž.Dž. Džilindžera režijā piedzīvoja maijā, un šī bija pirmā satikšanās ar skatītājiem. Savukārt uz vakara izrādi “Latvijas lepnums. Un aizspriedumi” plkst.18.30, kas arī tiek spēlēta šī pilotprojekta ietvaros, biļetes varēja nopirkt visi interesenti.

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs” aicina savā komandā  BIROJA ADMINISTRATORU/-I Galvenie amata pienākumi: nodrošināt biroja ikdienas darbības nepārtrauktību un efektivitāti; koordinēt un pārvaldīt dokumentu apriti, arhivēšanu un lietvedību; veikt ienākošās un izejošās korespondences apstrādi; organizēt un protokolēt kapitālsabiedrības valdes un dalībnieku sēdes; sniegt atbalstu uzņēmuma struktūrvienību vadītājiem un darbiniekiem ikdienas jautājumos; komunicēt ar klientiem un sadarbības partneriem; sagatavot atskaites. Prasības kandidātiem: darbības sfērai atbilstoša vidējā profesionālā vai augstākā izglītība (vēlams administrācijas, vadības vai lietvedības jomā); ne mazāk kā divu gadu pieredze līdzīgā amatā; teicamas organizatoriskās un komunikācijas prasmes; prasme strādāt ar biroja tehniku un IT sistēmām; pieredzējuša lietotāja pieredze un laba izpratne par dokumentu vadības sistēmām, priekšroka kandidātiem ar pieredzi darbā ar DVS Namejs; augsta atbildības sajūta un pašorganizācijas līmenis, analītiska domāšana un precizitāte darbā. Piedāvājam: darbu uz nenoteiktu laiku; draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu; sociālās garantijas; veselības apdrošināšanas polisi pēc nostrādātiem 6 mēnešiem; dažāda veida “bonusus” pēc pārbaudes laika; atalgojumu no EUR 1400 līdz EUR 1600 pirms nodokļu nomaksas. CV un motivācijas vēstuli lūdzu sūtīt elektroniski uz danuta.zerbele@valmierasoc.lv līdz 05.06.2024. Tālrunis uzziņām +371 20021028 Sazināsimies tikai ar tiem pretendentiem, kurus aicināsim uz pārrunām. Pretendentu iesūtītie dokumenti un personas dati, uz vakances laiku un noteiktu laiku pēc norādītā termiņa beigām, pārziņa leģitīmo interešu ietvaros tiks uzglabāti pārziņa lietvedībā. Iesniedzot savu pieteikumu, Jūs piekrītat savu personas datu apstrādei norādītās vakances pretendentu izvērtēšanas un atlases procesā un saziņai ar Jums. Nosūtītajos dokumentos lūgums neiekļaut sensitīvus (īpašās kategorijas) personas datus. Savu piekrišanu datu apstrādei norādītajiem mērķiem varat atsaukt jebkurā laikā, sazinoties ar pārzini. Pārzinis garantē nenodot pretendenta personas datus trešajām personām, bez pretendenta rakstveida saskaņojuma. Profesija: BIROJA ADMINISTRATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Čempionu iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Vadība / Administrēšana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-05 Kontaktpersona: Danuta Žērbele Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs”  Jāņa Daliņa sporta komplekss aicina pievienoties savai komandai  ADMINISTRATORU/-I Darbs uz nenoteiktu laiku Amata pienākumi: Uzņemt un apkalpot klientus, koordinēt apmeklētāju plūsmu; Reģistrēt un piešķirt viesiem viesnīcas numurus, darbs ar viesnīcas programmatūru; Ierādīt ģērbtuves saskaņā ar treniņu vai sacensību grafiku; Izsniegt un pieņemt telpu un viesnīcu numuriņu atslēgas; Iekasēt maksu par viesnīcas un sporta infrastruktūras izmantošanu; Veikt citus pienākumus saskaņā ar darba pienākumu aprakstu; Prasības kandidātam: Labas latviešu un angļu valodas zināšanas; Teicamas iemaņas darbā ar datoru; Augsta atbildības sajūta, iniciatīva un entuziasms; Elastīga domāšana, spēja veltīt uzmanību vairākiem uzdevumiem vienlaicīgi, nezaudējot kvalitāti; Vēlamas iemaņas darbā ar kases aparātu un POS terminālu; Citu valodu zināšanas, izglītība viesmīlības vai sporta jomā, kā arī iepriekšējā pieredze līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību. Mēs piedāvājam: Pilnas slodzes darbu; Summēto darba laiku, darbu maiņās arī nakts maiņās; Dinamisku darbu draudzīgu un profesionālu kolēģu komandā; Iespēju katru dienu sastapt interesantus cilvēkus, kas dod labu pieredzi profesionālajā izaugsmē; Stabilu atalgojumu un sociālās garantijas; Studentiem viesmīlības jomā apvienot prakses vietu ar darbavietu; Atalgojums: Stundas tarifa likme pārbaudes laikā– 5.50 EUR/h, pēc pārbaudes laika 6.00 EUR/h Pieteikuma vēstuli un CV lūdzam sūtīt līdz 07.06.2024. uz e-pastu – megija.stalberga@valmierasoc.lv. Tiks izskatīti tikai tie pieteikumi, kuros būs gan CV, gan motivācijas (pieteikuma) vēstules. Vairāk informācijas, rakstot e-pastā vai pa tālr. +371 27079858 Profesija: ADMINISTRATORS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-07 Kontaktpersona: Megija Stalberga Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs” aicina savā komandā ĒKAS INŽENIERTEHNISKO UZRAUGU uz noteiktu laiku – līdz 31.10.2024. Amata pienākumi: piedalīties Jāņa Daliņa sporta kompleksa ikdienas saimniecisko darbu veikšanā, tajā skaitā strādāt ar traktortehniku, mehanizēto un teritoriju uzkopšanas tehniku; uzraudzīt un uzturēt darba kārtībā Jāņa Daliņa sporta kompleksa teritoriju, inventāru un tehnisko aprīkojumu. Uzraudzīt un uzturēt kārtībā Daliņu pludmali; tehniskā atbalsta sniegšana pasākumu organizatoriem, izmantojot stadiona un manēžas infrastruktūru un aprīkojumu; komunikācija un sadarbība ar darbu izpildītājiem, un dalība Jāņa Daliņa sporta kompleksa realizētajos projektos savas kompetences ietvaros. Prasības kandidātiem: vidējā izglītība; augsta atbildības sajūta, precizitāte, prasme orientēties tehniskas dabas jautājumos; pozitīvu un godīgu attieksmi pret darbu un kolēģiem; valsts valodas zināšanas saskaņā ar Valsts valodas likumu; pieredze līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību. Mēs piedāvājam: teicamus darba apstākļus mūsdienīgā darba vidē; darba apģērbu; apmācības darbu uzsākot; atalgojums – 1280 EUR pirms nodokļu nomaksas; sociālās garantijas; darba vieta: Jāņa Daliņa sporta komplekss, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera CV lūdzam sūtīt uz megija.stalberga@valmierasoc.lv Kontaktpersona: Megija Stalberga (e-pasts: megija.stalberga@valmierasoc.lv; tālr.Nr. +371 27079858) Pieteikumu iesniegšanas termiņš – 07.06.2024. Profesija: Ēkas inžniertehnisko sistēmu UZRAUGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-07 Kontaktpersona: Megija Stalberga Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri