Valmieras Ziņas

Valmieras teātrī konstatē dažas problēmas Covid-19 sertifikātu sistēmas darbībā

Lasīšanas laiks: 3 min

Valmieras drāmas teātrī sestdien, 12.jūnijā, īstenotajā pilotprojektā drošai kultūras pasākuma apmeklēšanai atsevišķos gadījumos konstatētas problēmas, kad sistēma nav atzinusi Covid-19 sertifikātu par derīgu, aģentūrai LETA pastāstīja teātra pārstāve Marta Cekule.

Viņa uzsvēra, ka pilotprojekts bija nepieciešams tieši tāpēc, lai pārbaudītu, kā darbojas skenēšanas un Covid-19 sertifikātu atpazīšanas sistēma, un gūtu labāku priekšstatu par to, kā organizēt apmeklētāju ielaišanu teātrī un izrādes drošu skatīšanos.

“Pilotprojekta izrādē mēs piefiksējām arī to, kas negāja tik gludi. Piemēram, skenējot Covid-19 sertifikātus, dažus sistēma neatzina par derīgiem, kaut gan cilvēks bija izgājis pilnu vakcinācijas kursu jau krietnu laiku iepriekš. Acīmredzot, kaut kas tehniski nenostrādāja,” secināja Valmieras drāmas teātra pārstāve.

Tiem cilvēkiem, kuriem nebija derīgs Covid-19 sertifikāts, bijusi iespēja uz vietas veikt SARS-CoV-2 antigēna eksprestestu.

Cekule norādīja, ka Dž.Dž. Džilindžera režisēto Lielās zāles iestudējumu “Osedžas zeme” apmeklēja jaukta auditorija, kuru veidoja gan pret Covid-19 vakcinētie cilvēki, gan tie, kas ir pārslimojuši, gan arī tie, kuriem ir negatīvs testa rezultāts. Izrādes laikā skatītājiem bija jāievēro savstarpējā distance un jālieto sejas aizsegs.

Kopumā izrādi noskatījās aptuveni 130 mediķi, kas, pēc teātra pārstāves paustā, ir teju maksimālais apmeklētāju skaits, ko var ielaist zālē, ņemot vērā nepieciešamību ievērot distanci.

No 15.jūnija Valmieras drāmas teātris atsāks izrāžu rādīšanu klātienē līdz pat jūlija sākumam. Šis bijis sava veida “testa brauciens”, lai saprastu, kā efektīvāk organizēt pārbaudi un iekšā laišanu.

“Ja runā no emocionālās puses, tad pat gaisā varēja just to, cik ļoti aktieri un skatītāji pēc šī mirkļa bija noilgojušies. Mēs esam ļoti iedvesmoti, pacilāti un gatavi uzņemt skatītājus,” sacīja Cekule.

Vaicāta, cik daudz laika bija nepieciešams, lai veiktu pārbaudes un skatītāji varētu doties uz Lielo zāli, teātra pārstāve norādīja, ka laiku paildzina, piemēram, tas, ja cilvēkam ir nepieciešams testēties uz vietas. Tādā gadījumā teātrī vajadzētu ierasties vismaz 30 minūtes pirms izrādes sākuma. Savukārt biļešu un Covid-19 sertifikātu skenēšana aizņem vien pāris sekundes, bet mazliet vairāk laika nepieciešams, lai parakstītos, ka cilvēks ir ieradies uz izrādi.

Cekule vērsa uzmanību, ka saistībā ar noteikumu maiņu, kas paredz, ka kultūras pasākumus varēs apmeklēt nevakcinētas personas ar negatīviem testiem, izrādes, kas būs skatāmas līdz jūnija sākumam, teātris rādīs tikai pret Covid-19 vakcinētām un Covid-19 izslimojušām personām. Teātra pārstāve atzīmēja, ka biļetes tika sākts tirgot brīdī, kad tika izsludināti noteikumi, ka izrādēs vakcinētie un pārslimojušie cilvēki varēs atrasties, neievērojot distanci un nelietojot sejas un mutes aizsegu.

“Noteikumi ir mainījušies un izrādes varēs apmeklēt nevakcinētas personas ar negatīvu testu, bet mums diemžēl nav iespējams savienot šos abus noteikumus, jo izpārdotajās izrādēs mēs vairs nevaram nodrošināt savstarpējo distanci starp skatītājiem,” teica Valmieras drāmas teātra pārstāve.

Augustā teātris nodrošinās sistēmu, lai izrādes varētu apmeklēt cilvēki ar negatīvu testu.

LETA jau rakstīja, ka Valmieras teātris, izmēģinot sarīkot epidemioloģiski drošus kultūras pasākumus Covid-19 pandēmijas apstākļos, pateicībā par pandēmijas laika rūpēm sestdien rīkoja labdarības izrādi medicīnas darbiniekiem, īpaši uzrunājot Vidzemes slimnīcas personālu un Valmieras ģimenes ārstus.

Medicīnas nozarē strādājošajiem plkst.13 tika spēlēts teātra jaunākais Lielās zāles iestudējums – Treisija Letsa “Osedžas zeme”, kas iekšējo pirmizrādi Dž.Dž. Džilindžera režijā piedzīvoja maijā, un šī bija pirmā satikšanās ar skatītājiem. Savukārt uz vakara izrādi “Latvijas lepnums. Un aizspriedumi” plkst.18.30, kas arī tiek spēlēta šī pilotprojekta ietvaros, biļetes varēja nopirkt visi interesenti.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs tumsā lietojat atstarotāju vai atstarojošu apģērbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valsts augu aizsardzības dienests (reģ.nr. 90000042982) izsludina konkursu uz vakanto ierēdņu amatu Vidzemes reģionālās nodaļas vecākais inspektors Prasības pretendentiem: - atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām - augstākā izglītība lauksaimniecībā, mežsaimniecībā vai bioloģijā - darba pieredze attiecīgajā profesijā vai specialitātē, vēlama lauksaimniecībā - vēlamas zināšanas par augu karantīnas jomu un sēklu kontroles jomu regulējošiem normatīviem aktiem - dokumentu un tekstu sagatavošanas prasmes - autovadītāja apliecība - prasme strādāt ar datoru - spēja pieņemt lēmumus savu pilnvaru robežās un uzņemties atbildību   Galvenie darba uzdevumi: - uzraudzīt un kontrolēt normatīvo aktu izpildi sēklu aprites jomā un fitosanitārās uzraudzības un kontroles jomā - sastādīt pārbaudes aktus - sniegt konsultācijas savas kompetences ietvaros augu karantīnas un sēklu aprites jomā - ņemt augu un augu produktu paraugus - sagatavot darba plānus un pārskatus par savu pienākumu izpildi dienestā noteiktajā kārtībā un termiņos - ikdienas darbs saistīts ar izbraukumiem   Ierēdņa dienesta vieta Valmiera, Mūrmuižas iela 18 Mēnešalga 835 līdz 1090 eiro. Pieteikuma dokumenti iesniedzami Valsts augu aizsardzības dienesta Personāla daļā 20 kalendāro dienu laikā no sludinājuma publicēšanas, Rīgā, Lielvārdes ielā 36, tālr. 67027219 vai e-pasts: personals@vaad.gov.lv Profesija: VECĀKAIS INSPEKTORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Mūrmuižas iela 18, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Lauksaimniecība / Vide Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-12-25 Kontaktpersona: Personāla Daļa Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

ŠĶIEDRAS SAGATAVOTĀJS / -A TAVA DARBA PIEREDZE NAV IZŠĶIROŠA: Citur Latvijā līdzīgu darba pieredzi iegūt nevar, tāpēc visu nepieciešamo darbam mēs iemācīsim. TAVOS IKDIENAS PIENĀKUMOS IETILPS: Operatīvi un kvalitatīvi cirst/griezt šķiedru; Sagatavot kvalitatīvu šķiedru nākamajam ražošanas procesam; Kontrolēt saražotās produkcijas kvalitāti; Regulāri pārbaudīt iekārtu darbību un parametrus; Precīzi uzskaitīt un reģistrēt saražoto produkciju; Veikt iekārtu apkopi un remontdarbus (savas kompetences ietvaros); Sadarbība ar kolēģiem ražošanas mērķu sasniegšanai. TU BŪSI PIEMĒROTS ŠIM DARBAM, JA TEV PIEMĪT: Vēlme mācīties un prasme strādāt komandā; Augsta atbildības sajūta; Labas komunikācijas prasmes; Spēja strādāt fizisku aktīvu darbu; Pozitīva attieksme pret darbu; Prasmes remontdarbu veikšanā; Datorprasmes pamatzināšanu līmenī (datu ievadīšana tabulās); Labu atmiņu un spēju labi iegaumēt detalizētu informāciju un maršrutus. MĒS TEV PIEDĀVĀJAM: Apmaksātu profesionālo apmācību darbavietā; Paredzamu maiņu grafiku, kas zināms visam gadam (darbs 12 h maiņās - 06:00-18:00); Atalgojumu sākot no 1000-1300 EUR pirms nodokļu nomaksas; Attīstību un karjeras izaugsmes iespējas; Veselības apdrošināšanu pēc nostrādātiem 6 mēnešiem un labumu grozu atbilstoši koplīgumam; Darbu stabilā ražošanas uzņēmumā ar 58 gadu pieredzi. Darbavietas adrese: Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras novads. CV* ar norādi ŠĶIEDRAS SAGATAVOTĀJS / -A sūti uz e-pastu adresi darbs@valmiera-glass.com. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu. *Piesakoties darbā, es piekrītu, ka mani personas dati tiks izmantoti darba atlases vajadzībām. Profesija: IZEJVIELU SAGATAVOTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-07 Kontaktpersona: Ieva Laktiņa

Mūsu partneri