Valmieras Ziņas

Valmieras teātrī gaidāma pirmizrāde lugai “Debesis ir mums”

Lasīšanas laiks: 2 min

19.martā Valmieras teātra LMT Mansardā (Mazajā zālē) paredzēta pirmizrāde Ērika Vilsona lugai “Debesis ir mums”, ko iestudē Jānis Znotiņš.

Luga balstīta šodienas Latvijas realitātē, tā tapusi, režisoram un ansamblim strādājot kopā ar lugas autoru pie skatuves varianta. Izrādes telpu veidojuši Jānis Znotiņš un Ričards Millers, kostīmu māksliniece ir Inga Apine, lomās darbojas aktieri Māra Mennika, Mārtiņš Upenieks, Aigars Vilims un Ingus Kniploks.

Lugas darbības fons ir šodienas Latvijas lauku situācija – zeme paliek atmatā vai tiek pārdota tiem, kas spēj vairāk maksāt, cilvēki brauc prom, tie, kas paliek, grimst depresijā. Lugas varoņi ir “pazudušas dvēseles”, kā saka režisors Jānis Znotiņš. Gudri un jūtīgi cilvēki, ko samalusi dzīve: alkoholiķis Pauls (Aigars Vilims) un viņa skarbā, darba nomocītā meita Agnese (Māra Mennika), kas mēģina vilkt nomāto saimniecību, kuru tās faktiskais mantinieks Mareks (Mārtiņš Upenieks) gatavs pārdot pirmajam, kas vairāk maksās, un doties, kurp acis rāda. Vai ir kāds spēks, kura varā ir glābt šo ļaužu dvēseles? – uz šo jautājumu cenšas atbildēt izrādes veidotāji.

“Izrādē vēlamies atklāt šo cilvēku dvēseļu pazušanu un parādīšanos. Mēs redzam meiteni, kas ir teju kļuvusi par vīrieti un paslēpusi savu sievišķīgo dvēseli zem rupjības un izlikšanās maskas. Viņas tēvs ir paslēpis savu dvēseli alkoholā, rupjībā, jokos. Savukārt saimniecības mantinieks to slēpj alkohola atkarībā un alkās pēc naudas. Kaimiņš (Ingus Kniploks) ir jaunbagātnieks, kas paslēpis savu dvēseli uzpūtībā un pārākumā, ko devusi nauda,”

informē izrādes režisors, uzskatot, ka nav vērts stāstīt tikai par zudušām dvēselēm. Daudz svarīgāk ļaut ieraudzīt to gaišumu, kas joprojām ir katrā no tēliem, lai arī kā viņi mēģinātu tās paslēpt no citiem un paši no sevis.

“Agnesei un Marekam ir dota tikai viena nakts, lai uz brīdi atgūtu savu dvēseli, saprastu un izjustu, kā dēļ ir vērts dzīvot. Rīts nāk ar jaunu krišanu vecajos grēkos, nododot vispirms jau pašiem sevi. Taču šo skaisto un patieso brīžu dēļ ir vērts dzīvot. Jauniegūtā garīgā pieredze ir viņu bagātība.”

Izrāde tapusi, cieši sadarbojoties ansamblim un lugas autoram Ērikam Vilsonam.

“Rezultātā ir tapušas gandrīz vai divas atsevišķas lugas: viena, kas ir vairāk mana, otra – kāda tā būs uz skatuves. Taču šāds darba veids ir ļoti saistošs, man bija ļoti patīkami strādāt ar jauno režisoru Jāni Znotiņu, un, lai arī pats vairs teātrī nespēlēju, šādās saskarsmes reizēs jūtu, ka nekas no pieredzētā un iemācītā nekur nepazūd. Visu kādreiz vēl var izmantot jaunā darbā,”

atzīst dramaturgs.

Tuvākās izrādes – 20. un 21. martā, 1., 18. un 19.aprīlī. 

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Promo Cash & Carry  Ed. Lācera iela 4, Valmierā  aicina savai komandai pievienoties  tirdzniecības zāles darbinieku/-ci "Frozen" (-18 grādi) nodaļā.Darba apraksts:- Izvietot preci saldētavās un tirdzniecības zāles plauktos;- Sekot līdzi preču apritei un derīguma termiņiem;- Uzturēt kārtību ledusskapī un tirdzniecības zālē;- Atbilstoši prasībām, izvietot cenu zīmes un reklāmas materiālus.Prasības:- Spēja veikt fizisku darbu;- Vēlama iepriekšējā pieredze tirdzniecībā;- Augsta precizitāte un atbildības sajūta.Uzņēmums piedāvā:- Atalgojumu 650.00 - 675.00EUR uz rokas;- Apmācības darba vietā;- Bezmaksas tēju un kafiju;- Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika;- Apmaksātu obligāto veselības pārbaudi;- Redzes korekcijas līdzekļu kompensāciju;- Draudzīgas cenas PROMO Cash&Carry produktiem;- Labus piedāvājumus pie sadarbības partneriem (piemēram mobilo sakaru pakalpojumiem).Lūgums sūtīt pieteikumu un sazināsimies ar tiem kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām. Sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu - darba pārrunām.Jūsu personas dati, kas ietverti CV un citos dokumentos, kas pievienoti klāt darba pieteikumam, tiks apkopoti, apstrādāti un uzglabāti saskaņā ar ES Vispārīgo datu aizsardzības regulu, kā arī SIA “Sanitex” Privātuma politiku. Profesija: TIRDZNIECĪBAS ZĀLES DARBINIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Eduarda Lācera iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-04-26 Darba sākšanas datums: 2024-04-19 Kontaktpersona: Tālrunis: 22309306 E-pasts: ieva.sp@sanitex.eu

Mūsu partneri